X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Напiвпровiдниковi прилади

Завантажити презентацію

Напiвпровiдниковi прилади

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Напiвпровiдниковi прилади

Слайд 2

Види напiвпровiдникiв Діоди

Слайд 3

Дiод Діод — електронний прилад з двома електродами, що пропускає електричний струм лише в одному напрямі. Застосовується у радіотехніці, електроніці, енергетиці та в інших галузях. Напівпровідниковий діод — це напівпровідниковий прилад з одним випрямним електричним переходом і двома зовнішніми виводами. Випрямним електричним переходом, в напівпровідникових діодах, може бути електронно-дірковий перехід, гіперперехід або контакт метал-напівпровідник. 

Слайд 4

Світлодіоди

Слайд 5

Світлодіод Світлодіод  — напівпровідниковий пристрій, що випромінює некогерентне* світло, при пропусканні через нього електричного струму (ефект, відомий як електролюмінесценція). Випромінюване світло традиційних світлодіодів лежить у вузькій ділянці спектру, а його колір залежить від хімічного складу використаного у світлодіоді напівпровідника. Сучасні світлодіоди можуть випромінювати світло від інфрачервоної ділянки спектру до близької до ультрафіолету  *Когере нтність — властивість хвилі зберігати свої частотні, поляризаційні й фазові характеристики.

Слайд 6

Транзистори

Слайд 7

Транзистор Транзистор —напівпровідниковий елемент електронної техніки, який дозволяє керувати струмом, що протікає крізь нього, за допомогою зміни вхідної напруги або струму, поданих на базу, або інший електрод. Невелика зміна вхідних величин, може призводити до суттєво більшої зміни вихідної напруги та струму.

Слайд 8

Терморезистори

Слайд 9

Терморезистор Термістор - напівпровідниковий резистор, активний електричний опір якого істотно залежить від температури. Для термістора характерні: • великий температурний коефіцієнт опору; • простота пристрою; • здатність працювати в різних кліматичних умовах при значних механічних навантаженнях; • стабільність характеристик у часі.

Слайд 10

Фоторезистори

Слайд 11

Фоторезистор Фоторезистор – це напівпровідниковий резистор, опір якого залежить від освітлення. Характеризується однаковою провідністю незалежно від напрямку протікання струму. Найпопулярнішим напівпровідником для виготовлення фоторезисторів, є сульфід кадмію (CdS).

Слайд 12

Прилад із зарядовим зв'язком (ПЗЗ)

Слайд 13

ПЗЗ Прилад із зарядовим зв'язком, ПЗЗ — являє собою пристрій для руху електричного заряду, як правило всередині системи до пристрою, де можна проводити якісь маніпуляції з зарядом, наприклад, оцифровувати його. Це досягається шляхом переносу сигналів поетапно всередині пристрою.

Слайд 14

Застосування напIвпровIдникIв

Слайд 15

Діоди Діоди застосовуються в блоках живлення комп’ютерів і імпульсних стабілізаторах напруги.

Слайд 16

Світлодіоди

Слайд 17

Транзистори: Зазвичай вони застосовуються в підсилювачах і логічних електронних схемах. У мікросхемах в єдиний функціональний блок об'єднані тисячі й мільйони окремих транзисторів.

Слайд 18

Терморезистор На основі термісторів розроблені системи і пристрої дистанційного та централізованого вимірювання і регулювання температури, пожежної сигналізації та теплового контролю, температурної компенсації різних елементів електричного кола, вимірювання вакууму та швидкості руху рідин і газів та ін., також термістори часто використовуються для обмеження пускових струмів імпульсних блоків живлення.

Слайд 19

Фоторезистори

Слайд 20

ПЗЗ Часто в пристрій інтегрований датчик зображення, який продукує сигнал, що потім може бути зчитанний. В результаті цього ПЗЗ стали основою для створення CCD (ПЗЗ) матриць. Прилади використовуються для детектування світла (фотометрія), а також в медичних та професійних цілях, де потрібні зображення з високою роздільною здатністю.

Слайд 21

Дизайнер презинтації: ГОЙНЕК АНАСТАСІЯ Інформацію шукали: КУЧЕР КАТЕРИНА; ГОНЧАР ОЛЬГА; ЛАХМАН ТЕТЯНА. Картинки шукали: ЮРІЙ ЗАХАРЧЕНКО та ЄЖЕЛИЙ ОЛЕКСАНДР.

Слайд 22

Кінець, а хто слухав – молодець!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика