X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
На якій висоті над столом має знаходитися полум'я свічки, щоб монета, яка лежить на столі, була освітлена найяскравіше?

Завантажити презентацію

На якій висоті над столом має знаходитися полум'я свічки, щоб монета, яка лежить на столі, була освітлена найяскравіше?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

На якій висоті над столом має знаходитися полум'я свічки, щоб монета, яка лежить на столі, була освітлена найяскравіше?

Слайд 2

Проектування Може здаватися, що для найкращої освітленості треба розмістити полум'я щонайнижче. Це невірно: при низькому положенні полум'я промені падають дуже косо. Підняти свічку так, щоб промені падали круто, - означає віддалити джерело світла. Найбільш вигідною для освітленості, очевидно, буде деяка середня висота полум'я над столом.

Слайд 3

Підбір літератури Оптика. Фотометрія. Світловий потік. Сила світла. Освітленість. Застосування похідної для дослідження функцій. Точки екстремуму функції. Найбільше (найменше) значення функції.

Слайд 4

Світловий потік Кількість енергії світла, що проходить через дану поверхню за одиницю часу і оцінюється за зоровим відчуттям, називається світловим потоком Ф. За одиницю світлового потоку приймається 1 люмен ( лм)

Слайд 5

Сила світла Величину, що вимірюється світловим потоком в одиниці тілесного кута, називають силою світла. За одиницю сили світла прийнято – 1 канделу.

Слайд 6

Величину, яка вимірюється відношенням світлового потоку Ф, що падає на поверхню площею S, до цієї площі, називають освітленістю Е: За одиницю освітленості приймають в СІ люкс (лк). Освітленість

Слайд 7

Освітленість Освітленість поверхні точковим джерелом прямо пропорційна силі світла джерела, косинусу кута падіння променів і обернено пропорційна квадрату відстані від джерела до поверхні:

Слайд 8

Точки екстремуму функції Якщо х0- точка екстремуму, то або не існує.

Слайд 9

Екстремуми функції Якщо функція f( x) на проміжку має лише одну точку екстремуму х = а і якщо це точка максимуму, то f(а) – найбільше значення функції на даному проміжку. А якщо х = а - точка мінімуму, то f(а) – найменше значення функції на даному проміжку.

Слайд 10

Найяскравіше освітлення Позначимо висоту полум'я над столом через х. Відстань ВС монети В до основи С перпендикуляра, що проходить через полум'я А, позначимо через а. С В А х а Відомо, що освітленість поверхні точковим джерелом прямо пропорційна силі світла джерела, косинусу кута падіння променів і обернено пропорційна квадрату відстані від джерела до поверхні. Тому освітленість монети згідно законів оптики дорівнює:

Слайд 11

За т. Піфагора Тому Так як то освітленість Е(х) як функція незалежної змінної х набуде вигляду: Дослідимо цю функцію на максимум.

Слайд 12

Знайдемо критичні точки: то розв'язавши рівняння знайдемо єдину критичну яка належить інтервалу точку: Знак похідної визначається знаком виразу

Слайд 13

Визначимо знак похідної на інтервалах: А це означає, що - - Оскільки вона – єдина точка максимуму, то в ній функція набуває найбільшого значення. - точка максимуму.

Слайд 14

Висновок Монета освітлюється найяскравіше, коли джерело світла перебуває на висоті 0,71 відстані від монети до проекції джерела світла. Знання цього співвідношення допомагає при облаштуванні найкращого освітлення робочого місця.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика