X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лінзи у науці та у повсякденному житті

Завантажити презентацію

Лінзи у науці та у повсякденному житті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лінзи У науці та у повсякденному житті

Слайд 2

Що таке оптична лінза? Опти чна лі нза— найпростіший оптичний елемент, виготовлений із прозорого матеріалу, обмежений двома заломлюючими поверхнями, які мають спільну вісь, або взаємно перпендикулярні площини симетрії.

Слайд 3

Типи лінз Залежно від розташування центрів сферичних поверхонь та їхнього радіусу розрізняють такі типи лінз двоопукла лінза плоско-опукла лінза збиральний меніск двоввігнута лінза плоско-ввігнута лінза розсіювальний меніск

Слайд 4

В залежності від того, сходяться чи розходяться паралельні пучки променів після проходження лінзи, лінзи поділяють на збиральні й розсіювальні.

Слайд 5

Важливими характеристиками лінзи є фокусна віддаль і обернена до неї величина, яку називають оптичною силою лінзи.

Слайд 6

Лінза називається тонкою лінзою, коли її товщина набагато менша за фокусну віддаль. У протилежному випадку, коли товщиною лінзи не можна знехтувати в порівнянні з фокусною віддаллю, лінзу називають товстою

Слайд 7

Лінзи у житті

Слайд 8

Лінзи у житті Лінзи є універсальним оптичним елементом більшості оптичних систем. Традиційне застосування лінз: біноклі, телескопи, оптичні приціли, теодоліти, мікроскопи і фотовідеотехніка.

Слайд 9

Лінзи у житті Інша важлива сфера застосування лінз офтальмологія, де за допомогою них виправляють різні недоліки зору - короткозорість, далекозорість, неправильна акомодація, астигматизм і т. д. Лінзи використовують у таких пристосуваннях, як окуляри і контактні лінзи.

Слайд 10

Лінзи у науці У радіоастрономії й радарах часто використовуються діелектричні лінзи, що збирають потік радіохвиль у приймальну антену, або фокусуючи на цілі.

Слайд 11

Сучасний мікроскоп

Слайд 12

Сучасний телескоп

Слайд 13

Слайд 14

Перший мікроскоп

Слайд 15

Телескоп Галілея

Слайд 16

Лупи

Слайд 17

Лінзи у мистецтві

Слайд 18

Лінзи у мистецтві

Слайд 19

Лінзи у мистецтві

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика