X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Квантові генератори

Завантажити презентацію

Квантові генератори

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оптичні квантові генератори Підготувала Охрименко Діана

Слайд 2

КВАНТОВИЙ ГЕНЕРАТОР  Квантовий генератор - загальна назва джерел електромагнітного випромінювання, що працюють на основі вимушеного випромінювання атомів і молекул. Залежно від того, хвилі якої довжини випромінює квантовий генератор, він може називатися по різному: лазер, мазер, разер, газер.

Слайд 3

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА Вперше на можливість створення квантового генератора вказав радянський фізик В. А. Фабрикант в кінці 40-х років. Перший мазер на молекулах аміаку (розчин аміаку у воді - нашатирний спирт) був зроблений в 1954 році.

Слайд 4

 У 1954 році радянські академіки Н.Г. Басов і А.М. Прохоров та американський фізик Ч. Таунс розробили «мазер» - потужний випромінювач радіохвиль. В 1964 році за цю роботу їм була присуджена Нобелівська премія.

Слайд 5

МАЗЕР Мазер - генератор когерентного вузьконапрямленого монохроматичного електромагнітного випромінювання сантиметрового радіодіапазону (ультракороткі хвилі). Принцип дії подібний до принципу дії лазера і ґрунтується на вимушеному випромінюванні.

Слайд 6

ЛАЗЕР  Лазер -пристрій для генерування або підсилення монохроматичного світла, створення вузького пучка світла, здатного поширюватися на великі відстані без розсіювання і створювати винятково велику густину потужності випромінювання при фокусуванні.

Слайд 7

ВИКОРИСТАННЯ КВАНТОВИХ ГЕНЕРАТОРІВ Медицина. Великі можливості відкриваються перед лазерною технікою в біології й медицині. Лазерна хірургія, стала невід'ємною частиною сучасної медицини і використовується для лікування багатьох хвороб. Виробнича сфера.На підприємствах лазери використовують для більш якісного виготовлення деталей: обробка матеріалів (різання, зварювання, свердління).

Слайд 8

 Локація. Інтенсивно розвиваються методи лазерної локації й зв'язку. Військова промисловість. Лазерний приціл використовують для кращого попадання в мішень. Відтворення CD та DVD дисків. Напівпровідникові лазери використовують для відтворення дисків різного формату  Наука. В галузі науки лазери знайшли широке застосування: в хімії їх часто використовують як каталізатори, у фізиці - для проведення різних дослідів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика