X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Хвильова оптика"

Завантажити презентацію

"Хвильова оптика"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хвильова оптика Підготувала Учениця 11-Б класу Харківської гімназії №55 Трунова Ілона

Слайд 2

Дисперсія світла Залежність швидкості поширення пучка світла в певному середовищі від кольору пучка називають дисперсією світла.

Слайд 3

Розташування кольорів Пучки світла, що мають меншу швидкість поширення, заломлюються більше.

Слайд 4

Синтез білого кольору З білого кольору можна виділити пучки різних кольорів. А спільна дія кольорових пучків викликає у нас враження білого кольору.

Слайд 5

Кольори непрозорих тіл Тіла білого кольору відбивають однаково промені всіх кольорів. Тіла чорного кольору поглинають промені всіх кольорів. Непрозорі тіла зафарбовуються в той колір, промені світла якого вони добре відбивають.

Слайд 6

Кольори прозорих тіл Колір прозорого тіла визначається складом того світла, який проходить крізь нього. Зафарбоване скло пропускає лише ті промені, колір яких воно має.

Слайд 7

Світ крізь кольорове скло Крізь зелене скло Крізь червоне скло Звичайний вигляд

Слайд 8

Чому виникає веселка Веселка виникає внаслідок розкладання дощовими краплями сонячних променів на сім однакових кольорів. Спостерігається дисперсія світла у крапельках дощу.

Слайд 9

Дифракція - це огинання світлом перешкод.

Слайд 10

Принцип Гюйгенса-Френеля: точка волнової поверхні є джерелом вторинних сферичних волн, які інтерферують між собою.

Слайд 11

Дифракція була відкрита Франческо Грімальді в кінці XVII в. ? Пояснення явища дифракції світла дано Томасом Юнгом і Огюстом Френелем, які не тільки дали опис експериментів зі спостереження явищ інтерференції і дифракції світла, але і пояснили властивість прямолінійності поширення світла з позицій хвильової теорії

Слайд 12

Дифракція світла на щілині

Слайд 13

Дифракція світла (перешкода)

Слайд 14

Інтерференція світла - перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення (суперпозиції) декількох світлових хвиль. Це явище супроводжується чергуванням в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності. Її розподіл називається інтерференційною картиною.

Слайд 15

Слайд 16

Явище інтерференції застосовується для поліпшення якості оптичних приладів (просвітлення оптики) і отримання високоотражающіх покриттів. Так як сучасні об'єктиви містять велику кількість лінз, то число відображень у них велике, а тому великі і втрати світлового потоку. Таким чином, інтенсивність минулого світла послаблюється і світлосила оптичного приладу зменшується. Крім того, відбиття від поверхонь лінз призводять до виникнення відблисків, що часто (наприклад, у військовій техніці) демаскує положення приладу.

Слайд 17

Явище інтерференції також застосовується в дуже точних вимірювальних приладах, званих інтерферометрами. Всі інтерферометри засновані на одному і тому ж принципі і розрізняються лише конструкційної.

Слайд 18

Явище інтерференції хвиль, розсіяних від деякого об'єкта (або пройшли через нього) з «опорною» хвилею, лежить в основі голографії (в т.ч. оптичної, акустичної або СВЧ-голографії).

Слайд 19

Інтерференційні хвилі від окремих «елементарних» випромінювачів використовуються при створенні складних випромінюючих систем (антен) для електромагнітних і акустичних хвиль.

Слайд 20

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика