Енергія підземного тепла
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Геотермальна енергетика базується на використанні природної теплоти Землі. Як відомо, із заглибленням під землею зростає температура. За оцінками фахівців, у земній корі до глибини 7-10 км акумульоване тепло, загальна кількість якого в 5 тис. разів перевищує теплоємність усіх видів викопаного палива, що є на Землі. Теоретично лише 1% тепла,що міститься в земній корі до глибини 5 км, вистачило б для того, щоб вирішити енергетичні проблеми людства на найближчі 4 тис. років. На практиці це джерело енергії використовується ще дуже мало.
Найкращі результати досягнуто в районах активної вулканічної діяльності, наприклад, в Ісландії, на Камчатці, де близько до поверхні залягають термальні води. Через свердловини гаряча водяна пара надходить у турбіни й виробляє електроенергію.
Відпрацьована гаряча вода використовується для опалення будинків, теплиць, тваринницьких ферм. В холодній Ісландії в оранжереях, які обігріваються термальними водами, навіть вирощують банани, а столиця країни - Рейк'явік протягом останніх 40 років повністю опалюється підземним теплом.
У США (штат Нью-Мексико) працює інша термальна електростанція. Тут на глибині 4 км скельні породи нагріті до температури 185 С. Вода, що закачується насосами через свердловину, нагрівається й уже у вигляді пари з температурою 150 С повертається на поверхню, де обертає турбіни електростанцій, що живить електроенергією селище з двотисячним населенням, а відпрацьована гаряча вода подається в систему центрального опалення.
В Україні досі немає жодної установки такого типу, проте перспективними зонами для використання геотермальної енергії є Карпати, Закарпаття та Крим.
Під час перетворення геотермальної енергії виникає проблема відпрацьованих підземних вод. Як правило, вони сильно мінералізовані, і їх не можна спускати у річки. З деяких таких розсолів видобувають йод, бром, цезій, літій. Відпрацьовані води знову закачують у підземні горизонти для повторного використання тепла Землі.
Схожі презентації
Категорії