X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішня енергія

Завантажити презентацію

Внутрішня енергія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Внутрішня енергія Нововолинське ВПУ Викладач фізики Стадник О.І. Урок 1

Слайд 2

Мета уроку: освітня: формувати поняття про внутрішню енергію з позицій молекулярної теорії; досягти усвідомлення універсальності закону збереження і перетворення енергії; надати термодинамічну трактову поняття роботи; розвиваюча: розвиток навичок аналізу та порівняння; виховна: виховувати вміння взаємодії під час вивчення навчального матеріалу. Мета

Слайд 3

Робота в зошитах (Заповнити таблицю)

Слайд 4

Способи зміни внутрішньої енергії Надання або отримання теплоти Виконання роботи

Слайд 5

Зміна внутрішньої енергії внаслідок виконання роботи:

Слайд 6

Слайд 7

Способи теплопередачі: Теплопровідність - обмін енергією між частинами тіла або тілами, що перебувають у безпосередньому контакті.

Слайд 8

Конвекція -перенесення енергії потоками рідин або газів.

Слайд 9

Випромінювання - перенесення енергії електромагнітними хвилями.  За рахунок випромінювання енергія Сонця доходить до Землі, яке і є одним із способів теплопередачі.

Слайд 10

 Розв'язуємо разом 1. В якому стані внутрішня енергія 1 кг води більша: в твердому, рідкому чи газоподібному? Відповідь: внутрішня енергія 1 кг води в газоподібному стані більша, ніж у рідкому, а в твердому — менша, ніж у рідкому стані. 2. Як пояснити, що пожежник у спеціальному одязі спокійно стоїть у вогніі не відчуває його? Відповідь: тканина спецодягу виготовлена з матеріалів, які мають дуже низьку теплопровідність. Крім того, спецодяг має сріблястий колір і відбиває теплове проміння. 3. Поясніть, чому птахи з великими крилами (орли, шуліки) можуть триматися на одній висоті, не махаючи крилами. Відповідь: за рахунок висхідних потоків повітря, тобто конвекції. Закріплення матеріалу

Слайд 11

Задача На мал. 241, а в нижній посудині міститься вода, а у верхній — лід. На мал. 241, б — навпаки. В якій посудині (зліва чи справа) швидше охолоне рідина?

Слайд 12

Дослід Чим більша маса тіла, тим більшу кількість теплоти треба надати

Слайд 13

Кількість теплоти, що поглинається речовиною в ході нагрівання або виділяється під час охолодження: Кількість теплоти

Слайд 14

Закріплення матеріалу Розв’язування задач. У ванну налито 80 л води, що має температуру 10°С. Скільки літрів води, яка має температуру 100°С, потрібно додати у ванну, щоб температура води в ній дорівнювала 25°С? Щоб охолодити розжарену до 100°С чавунну сковорідку масою 2 кг, у неї наливають 0,5 л води при температурі 12°С. До якої температури охолоне сковорідка? У каструлю наливають вісім повних склянок холодної води при температурі 10°С і п’ять повних склянок гарячої води при температурі 80°С. Яка температура встановиться в каструлі? Теплоємністю каструлі знехтуйте. Металеву кульку масою 900 г нагріли до 155°С, опустили в посудину з 3 л води, температура якої була 10°С. У результаті теплообміну встановилася температура 15°С. З якого металу виготовлена куля? Нагріванням посудини знехтувати.

Слайд 15

Рефлексія Інтерактивна вправа „Мікрофон” Питання: -Що ми виконували сьогодні на уроці? - Чи досягли очікуваного результату? - Чи досяг клас в цілому очікуваних результатів? - Що, на вашу думку, могло б бути організовано краще? - Над якими навичками вам треба ще попрацювати? - Чи був для вас урок цікавим - Що вам найбільше сподобалось?

Слайд 16

Для конспекту учня Внутрішня енергія — це сума кінетичних енергій хаотичного руху молекул і потенційних енергій взаємодії молекул одна з одною. Два способи зміни внутрішньої енергії: 1) у разі здійснення над тілом роботи; 2) шляхом теплопередачі. Внутрішня енергія ідеального одноатомного газу прямо пропорцій на його абсолютній температурі:                                                   . Внутрішня енергія ідеального багатоатомного газу прямо пропорційна його абсолютній температурі:                                                  .

Слайд 17

Домашнє завдання Є.В.Коршак, О.І.Ляшенко, В.Ф.Савченко Фізика 10 клас § 53, задачі 1.Під час якого процесу внутрішня енергія газу не змінюється? 2.Шматок м'якого дроту кілька разів зігнули й розігнули. У яку форму перейшла витрачена при цьому енергія? 3.1 моль пари ртуті й 1 моль гелію мають однакову температуру. Який із газів має більшу внутрішню енергію? У скільки разів? 4.Один грам пари ртуті й один грам гелію мають однакову температуру. Який з газів має більшу внутрішню енергію? В скільки разів? ( Відповідь: гелій, у 50 разів.)

Слайд 18

Література: Є.В.Коршак, О.І.Ляшенко, В.Ф.Савченко Фізика 10 клас. http://www.google.com.ua/search? http://uk.wikipedia. http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=16667 http://sp.bdpu.org/theory/vpsergienko/3_Molekulyarna_fizika/2_Osnovi_termodinamiki/molchp09.html Підручник “Фізика” Гончаренко С.У. http://studmed.ru/gendenshteyn-le-fzika-10-klas-rven-standartu_f9c2481aef9.htm Л.В. Непорожня, А.М. Петренко, О.А. Овсянніков, Ю.О. Селезнов, Збірник завдань для ДПА.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика