X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дифузія

Завантажити презентацію

Дифузія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Диффузія Диффузія –це проникнення частин однієї реччовини між частинами іншої  внаслідок теплового руху молекул.   Диффузія відбувається в газах, рідинах , твердих тілах.

Слайд 2

.    Найшвидше дифузія відбувається в газах, повільніше – у твердих тілах. На вашу думку з чим це повязано? Це пов’язано з особливостями розташування молекул газів, рідин та твердих тіл. На вашу думку чи залажитими явище дифузії від температури? Швидкість дифузії також залежить від температури тіла: чим вища температура, тим швидкість дифузії більша. На вашу думку в якому агрегатному середовищі дифузія відбувається швидше? Поясніть своє міркування. В рідинах дифузія відбувається повільніше ніж у газах. В твердих тілах ще повільніше. Пояснюється це тим, що відстані між молекулами різні.

Слайд 3

Значення дифузії: -    кисень з навколишнього середовища дякуючи дифузії проникає в середину в середину організма через шкіру людини;    - корисні речовини дякуючи дифузії проникають з шлунка в кров; - паяння металів; -    соління овочей, риби.

Слайд 4

Також дифузія забезпечує нам безпеку. Природній газ, яким люди користуються на кухні, не має ні кольору, ні запаху. Але на розподільних станціях газ змішують з особливою речовиною, що має неприємний різкий запах, який легко відчуває людина навіть при невеликій концентрації. Дифузія дуже важлива для людей та інших живих організмів. Дифузією пояснюється проникнення кисню в кров через тонкі тканини легенів, вуглекислого газу з повітря у листя рослин, повітря у воду водоймищ. Морська тварина кальмар при нападі на неї викидає у воду чорнильну рідину. Це їй дозволяє заховатися від небезпеки. Але з часом вода у морі знову стає прозорою

Слайд 5

Дослід 1 Відкрийте флакон любого пахучої речовини (одеколон, туалетна вода). Поясніть , чому запах поширюється по кімнаті.

Слайд 6

Дослід 2 Приготуйте дві склянки з водой. В одній вода повинна бути більш теплою. В обидві склянки з водою добавте по кусочку цукру (не перемішуйте!). В якому випадку дифузия відбудеться швтдше? Чому?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика