АЕС
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Рись опис Довжина тіла рися в середньому становить від 80 до 130 см. Вага рисі, якщо це самець становить від 18 до 25 кг, самки трохи менше і відповідно легше, їх вага зазвичай 17-18 кг. Тулуб у цього звіра короткий і щільний. В наявності, як і у всіх котячих хвіст, рисі, зазвичай з обрубленим кінцем. Вуха рисі прикрашені пухнастими китицями. Також у цих «кішок» є подовжувальна шерсть на бороді. Морда рисі кругла і невелика, а очі в неї великого розміру, до того ж з вертикальними зіницями. Зір у неї дуже хороший, до того ж рись здатна бачити в темряві, теж можна сказати про слух і нюх, всі ці органи почуттів у рисей розвинені так само добре, як у звичайних кішок.
Де і скільки живе рись Тривалість життя рисі в природних умовах складає 15-20 років. в північній півкулі нашої планети: в Північній Америці (на території США та Канади), на півночі Євразії: цих кішок можна зустріти і в сибірській тайзі, і в горах Китаю і Тибету, і на скандинавському півострові. Що стосується нашої країни України, рись звичайна водиться, в тому числі, в карпатських лісах. В якості місць проживання рись завжди вибирає густу лісову місцевість. Буває, що в пошуках здобичі рисі можуть виходити на лісові галявини або полонини, але надовго там не залишаються, завжди повертаючись у свої рідні лісові хащі.
Чим харчується рись Напевно, зайвим буде говорити що рись – невиправний хижак (втім, як і всі котячі), харчування є різна лісова живність, найчастіше це зайці. Полює рись і на різних дрібних гризунів, козуль, оленів (але молодих, з дорослим оленем, що володіє до того ж могутніми рогами не завжди легко впоратися), тетеревих птахів. Деколи її здобиччю стають куріпки, єноти, рябчики і навіть лисиці.
Вороги рисі Що ж стосується самої рисі, то крім людини, головним її ворогом в природних умовах є вовк. А точніше вовки, які зібралися в зграю, вони можуть запросто розірвати дику кішку на шматки. Знаючи це, рисі намагаються уникати місць, де водиться багато вовків. Як бачите, тут у схватці колективізму представників сімейства собачих – вовків, з індивідуалізмом представників сімейства котячих – рисей, перемагає колективізм, незважаючи на те, що одинока рись сильніше одинокого вовка, проти злагодженої вовчої зграї у неї немає жодних шансів.
Схожі презентації
Категорії