X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АЕС

Завантажити презентацію

АЕС

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Атомна електростанція

Слайд 2

це електростанція, в якій атомна енергія перетворюється в електричну.

Слайд 3

Атомні електростанції (АЕС), призначені для вироблення тільки електроенергії. Атомні теплоелектроцентралі (АТЕЦ), що виробляють як електроенергію, так і теплову енергію. Атомні станції теплопостачання (АСТ), що виробляють лише теплову енергію. Атомні електростанції по виду енергії, що оримується можна розділити на:

Слайд 4

Енергія, що виділяється в активній зоні реактора, передається теплоносію першого контуру. Далі теплоносій подається насосами в теплообмінник (парогенератор), де нагріває до кипіння воду другого контуру. Отримана при цьому пара надходить у турбіни, обертаючі електрогенератори. На виході з турбін пара надходить у конденсатор, де охолоджується великою кількістю води, що надходять з водосховища.

Слайд 5

Схема работи АЕС с (ВВЕР)

Слайд 6

Слайд 7

Головна перевага - незалежність від джерел палива із-за невеликого використання його. Витрати на перевезення ядерного палива на відміну від традиційного вугілля незначні. Величезною перевагою АЕС є їх відносна екологічна чистота. АЕС не споживають кисню взагалі. Крім того, більший питомий викид радіоактивних речовин дає вугільна станція. У вугіллі завжди містяться природні радіоактивні речовини, при спалюванні вугілля вони практично повністю потрапляють в зовнішнє середовище. При цьому питома активність викидів ТЕС в кілька разів вище, ніж для АЕС.

Слайд 8

Опромінене паливо небезпечне, вимагає складних і дорогих заходів з переробки та зберігання. Небажаним є режим роботи зі змінною потужністю для реакторів, що працюють на теплових нейтронах. З точки зору статистики та страхування великі аварії вкрай малоймовірні, однак наслідки такого інциденту вкрай важкі. Великі капітальні вкладення, як питомі,так і загальні, необхідні для спорудження станції, її інфраструктури, а також у разі можливої ліквідації.

Слайд 9

Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС)

Слайд 10

Південно-українська атомна електростанція

Слайд 11

Хмельницька атомна електростанція

Слайд 12

Запорізька атомна електростанція

Слайд 13

Запорізька АЕС — найбільша електростанція Європи

Слайд 14

Рівненська атомна електростанція

Слайд 15

На працюючих українських АЕС встановлено 15 енергоблоків потужністю 13888 Мвт, які виробляють прибл. 40~50 % від загального обсягу електроенергії в Україні. У 2010 році частка АЕС у виробленні електроенергії по Україні склала 47,4 %.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика