X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Виникнення і розвиток Футболу"

Завантажити презентацію

"Виникнення і розвиток Футболу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виникнення і розвиток Футболу Підготувала: ліцеїст 104 н.в. Бондаренко Оксана

Слайд 2

Зародження футболу розпочалося ще в глибоку давнину. У давніх греків гра з м’ячем користувалась дуже великою популярністю.

Слайд 3

Перша згадка про гру з м’ячем, що віддалено нагадує футбол, відноситься до 180 р. В грецькому словнику Поллукса вказано, що граючі ділились на дві партії (команди). Кожна партія намагалась провести м’яч за поле гри суперника. За характером ця гра була схожа з сучасним регбі. Точно вказати, яка з античних ігр з м’ячем по праву може вважатися попередницею сучасного футболу, не є можливим.

Слайд 4

Англійці доводять, що гра ногами в м'яч на британських островах була відома вже в IX столітті. Можна припускати, що подібні ігри у західноєвропейських державах в середині століття розвивалися і самостійно, і в порядку запозичень окремих елементів один в одного.

Слайд 5

У 1313 р. англійський король Едуард II забороняє проведення гри в межах міста. «Так як штовханина з великим м'ячем заподіює в містах великий шум і має згубну дію». Часті заборони пояснювалися не тільки заворушеннями при іграх, але і тим, що футбол відволікав городян від занять стрільбою з лука і навіть ремеслом. З цієї причини англійський король Едуард III в 1349 р. також видає указ, що забороняє футбол в Лондоні.

Слайд 6

Новий етап в історії футболу починається з XIX в., Особливо з другої її половини, коли спортивний метод визнається найбільш доцільним методом фізичного виховання, а спорт і спортивні ігри стають ефективними засобами фізичного розвитку. У 1863 р. футбольна асоціація ухвалила рішення культивувати гру з круглим м'ячем і грати тільки ногами. Прихильниками іншого напряму став університет міста Регбі, де було прийнято рішення грати в овальний м'яч, причому і руками, і ногами.

Слайд 7

Перші спроби встановити єдині правила гри належать кембріджському футбольному клубу. У 1848 р. було вирішено видати ці правила. На жаль, вони були загублені і не побачили світла. Тим не менше ці правила відомі багатьом англійським коледжам як «кембріджські правила». Перші ж правила, що дійшли до нас, були опубліковані 8 грудня 1863

Слайд 8

1. Довжина поля не більше 200 ярдів (183 м), ширина - не більше 100 ярдів (91,5 м). Ворота складаються з двох стійок, без поперечини. Правила гри в футбол 2. Після того як м'яч був забитий у ворота, команди міняються сторонами. 3. Ворота вважаються взятими, якщо м'яч пройшов між стовпів або між їх продовженням, якщо м'яч не був не був кинутий, вдарений або внесений руками. 4. Гравці не можуть бігати з м'ячем у руках. 5. Підніжки і удари гравців забороняються, також забороняється зупиняти або штовхати гравця руками 6. Забороняється грати у взутті з металевими або гутаперчевими видатними частинами. 7. Якщо м'яч вилетів за бокову лінію, гравець, раніше інших коснувшийся м'яча, вкидає його в поле з тієї риси, де її перетнув м'яч, під прямим кутом до межі. М'яч входить в гру, як тільки він торкнувся землі.

Слайд 9

Суддя на футбольному полі вперше з'явився в 1800 - 1881 рр.. У його обов'язки вже тоді входило проведення гри відповідно до встановлених правил, визначення числа забитих голів і т.п. З 1891 р. суддя став виходити на поле з двома помічниками.

Слайд 10

Перша футбольна гра міжнародного масштабу відбулася між футбольними командами Англії і Шотландії в 1873 р. Розстановка гравців в командах була іншою, ніж у наш час, хоча число гравців не перевищувало 11 осіб. У команді Англії сім гравців було в нападі, один в півзахисті, два захисники воротар. Шотландська команда включала шість нападників, двох півзахисників, двох захисників і воротаря.

Слайд 11

Слайд 12

У 80-х рр.. ХХ ст. Гра у футбол поширюється в країнах континентальної Європи. У 1875 р. футбол проникає в Голландії, потім, трохи пізніше, в Данію. Данія незабаром зайняла провідне становище у футболі на континенті, яке зберігала аж до початку першої світової війни. З 1882 р. у футбол почали грати в Швейцарії, з 1890 р. - в Чехії, с1894 - в Австрії.

Слайд 13

Починаючи з 1930 г кожні 4 роки проводяться чемпіонати світу з футболу, а з 1958 р. - чемпіонати Європи, в яких беруть участь національні збірні команди. З 1900 р. футбол став олімпійським видом спорту, але офіційно він був включений в програму Олімпійських ігор тільки в 1908 р. Під керівництвом УЄФА розігруються наступні кубки: Кубок європейських чемпіонів (з 1956 р.), Кубок володарів кубків (з 1961 р.) і кубок ярмарків (з 1956р.), який в даний час називається Кубком УЄФА.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура