X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олімпійські ігри

Завантажити презентацію

Олімпійські ігри

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: вчитель початкових класів НВК “ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ” с. Мощене Карташова А.В. Олімпійські ігри

Слайд 2

Слайд 3

Найбільшої слави та популярності у Стародавній Греції зажили Олімпійські ігри, що проводилися в Олімпії один раз на чотири роки і були присвячені Зевсу

Слайд 4

За переказами, ігри започаткував Геракл, який влаштував тут перші спортивні змагання на честь свого друга, що загинув. На час ігор заборонялися війни, а всі, хто йшов до Зевса Олімпійського, користувалися правом недоторканості.

Слайд 5

Олімпія місце проведення Олімпійських ігор.

Слайд 6

У змаганнях могли брати участь усі вільні греки. Однак жінкам заборонялося навіть бути присутніми в Олімпії. Олімпійські ігри були лише чоловічим святом — і не розвагою, а служінням богу, тому олімпійські переможці здобували особливу пошану—їх вшановували як людей священних, улюбленців Зевса.

Слайд 7

Перші Олімпійські ігри відбулися в 776 році до н.е. Чемпіоном став молодий пекар на ім’я Кореб, який зумів виграти забіг на 190 метрів. До речі, біг був єдиним видом змагань перші 13 ігор.

Слайд 8

Всі старогрецькі олімпійські змагання передбачали повну оголеність спортсменів. Саме слово «гімнастика» походить від старогрецького слова «gymos», що означає «голий».

Слайд 9

Олімпієць Мілон Найславнішим серед борців був Мілон. Ще підлітком він щодня піднімав теля і носив його на своїх плечах. Згодом теля замінив бик, а Мілон став першим силачем Еллади.

Слайд 10

Всюди в Греції розповідали про подвиги Полідама. Цей атлет однією рукою утримував за колесо колісницю, запряжену четвіркою коней. Олімпієць Полідам

Слайд 11

Знаменитий бігун і кулачний боєць Феаген уже в дитинстві був не за роками сильним. Повертаючись зі школи, він відніс із ринкової площі бронзову статую, що сподобалася йому. Хлопчика покарали, примусивши віднести важку статую на колишнє місце, а поговір про це поширився по всій Греції. Олімпієць Феаген

Слайд 12

На 18-ій олімпіаді з’явилося п’ятиборство, яке включало: біг, стрибки в довжину, метання списа, метання диска і власне боротьбу.

Слайд 13

Медалями чемпіонів нагороджували не завжди – стародавніх атлетів-чемпіонів нагороджували оливковими вінками, гілками і оливковим маслом. Потім призи дещо видозмінилися, проте оливкові гілки назавжди залишилися ознакою чемпіона, а самі чемпіони вмить ставали героями для своїх співгромадян.

Слайд 14

Олімпійські кільця Олімпійський прапор Олімпійська емблема Олімпійський вогонь Олімпійський смолоскип Олімпійська символіка

Слайд 15

Пам'ятна монета "Ігри XXVIII Олімпіади". Серія "Спорт". Монета присвячена Іграм Олімпіади, які відбудуться в Афінах у липні 2006 р.

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура