X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Водяний вуж

Завантажити презентацію

Водяний вуж

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Водяний вуж

Слайд 2

Розповсюдження Розповсюджені від південно-західної Франції на заході до Центральної Азії на сході. Північна межа ареалу проходить по 49-53° півн. широти, південна - через Північну Африку, Палестину, Північно-західну Індію. Верхня межа ареалу - 3000 м. В Україні зустрічається у степовій зоні та у Криму. У межах всього ареалу водяний вуж тісно пов'язаний з водоймами, далеко від яких він зустрічається дуже рідко.

Слайд 3

Будова Зазвичай довжина самців - до 80 см, самиць - до 1 м. Голова плоска, морда загострена. Міжносові щитки трикутної форми. Верхньогубних щитків, як правило, вісім. Навкруги тіла 19 лусок. Черевних щитків 162-189 - у самців та 164-197 - у самиць; 60-86 підхвостових у самців та 47-70 - у самиць. Луска як тулубна, так і хвостова з сильно розвиненими реберцями.

Слайд 4

Забарвлення Забарвлення верхньої частини тулуба оливкове різних відтінків (оливково-сіре, оливково-зеленувато-оранжеве, оливково-буре), іноді може бути темне, навіть чорне. На спині численні темні плями, розташовані у шаховому порядку або наявні вузькі поперечні смуги.

Слайд 5

Забарвлення На потилиці зазвичай темна пляма, що має вигляд латинської V, напрямлена вістрям до голови. Забарвлення черева жовтувате або червонувате, з чорними прямокутними плямами. Жовтих “вушок” позаду голови, як у звичайного вужа, у водяного немає. Часто дорослі особини одноколірні, без малюнку.

Слайд 6

Спосіб життя Водяний вуж може заселяти як прісні так і дуже солоні водойми, як з проточною, так і зі стоячою водою. Гарно плаває, навіть на сильній течії, може довго знаходитись під водою. Укриттям для тварин слугують порожнини під камінням, покинуті нори гризунів, сухі залишки рослинності. Активні вдень, особливо вранці та ввечері, більшу частину часу проводять у воді. Полюючи, можуть запливати на 3-5 км від берега. Також вдень можуть грітися на сонці на березі.

Слайд 7

раціон Основу раціону складає риба, також живиться жабами, іноді дрібними птахами та ссавцями. Впіймавши у воді крупну здобич, вуж спочатку, тримаючи жертву у щелепах, пливе на берег, де маючи тверду опору для тіла може її проковтнути. При появі небезпеки вужі ховаються на дні водойми. Зимують вужі у норах гризунів та природних порожнинах, частіше за все великими скупченнями (до 200 особин різної статі та віку), іноді разом з іншими зміями.

Слайд 8

Розмноження Парування водяних вужів відбувається на протязі квітня. Самиці відкладають яйця наприкінці червня - на початку липня. Кількість яєць складає 4-18, розміри яких 15-16 х 32-35 мм. Молоді вужі, розміром до 20 см з'являються у середині серпня на початку вересня.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія