X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вивихи, удари, розтягнення"

Завантажити презентацію

"Вивихи, удари, розтягнення"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вивихи, удари, розтягнення Сочнєвої Ірини 11-А

Слайд 2

Вивих Вивих являє собою пошкодження суглобової сумки, що призводить до втрати рухливості. Вивих може супроводжуватися розривом суглобової сумки і зв’язок.

Слайд 3

Вивих відрізняється досить яскравою симптоматикою: різкий біль, що посилюється при спробі поворухнутися; зміна суглоба за формою; припухлість і набряк шкірних покривів в області пошкодженого суглоба; обмеженість суглоба в русі, неможливість ворушити ушкодженою кінцівкою.

Слайд 4

Перша допомога людині, яка отримала вивих суглоба обмежте пошкоджену кінцівку в русі; якщо в місці пошкодження присутня рана, накладіть пов’язку; прикладіть до ушкодженого місця холод, прикладати лід безпосередньо до шкіри не рекомендують, створіть тканинний прошарок; для зменшення больового синдрому потерпілому необхідно прийняти знеболюючі препарати; вправлення вивиху краще провести до появи набряків, поки не завдано відчутної шкоди м’яким тканинам і кровоносним судинам, поки не виник м’язовий спазм, а тому необхідно доставити потерпілого в медпункт. при вивиху нижньої кінцівки потерпілого евакуюють лежачи. При вивиху стегна під коліно вивихнутою кінцівки треба підкласти подушку. При вивиху верхньої кінцівки слід підвісити руку на косинку.

Слайд 5

Розтягнення зв’язок При цьому виді ушкодження (воно може бути пов'язане з різкими рухами, стрибками) в області суглоба спостерігається набряклість, синці, хворобливість. На відміну від вивихів при розтягуванні зв'язок рухи в суглобі можливі, хоча й болючі.

Слайд 6

Перша допомога При розтягуванні зв'язок рекомендується надати пошкодженій кінцівці спокій, підняти її, накласти холодні примочки, нарешті, забинтувати суглоб рівномірно здавлюючою його тугою пов'язкою.

Слайд 7

Забиття Забиттям називається ушкодження м'яких тканин тіла при збереженні цілості шкірних покривів. Крововилив зумовлює зміну кольору забитих тканин (у перші дні вони мають синій колір, потім зеленуватий, а згодом жовтий). Одночасно з крововиливом, що обумовлює утворення синця, в області забитого виникає набряклість і болючість. При ударах м'яких тканин рекомендується накласти в першу добу на забите місце холодну примочку, надати пошкодженій кінцівки вище положення і надати їй спокій.

Слайд 8

Забиття Удари можуть супроводжуватися переломами кісток (в цьому випадку потерпілому слід надати допомогу, як при переломі) і пошкодженням внутрішніх органів грудної та черевної порожнини. При ударах грудної клітини, що супроводжуються кровохарканням, і особливо при ударах живота, якщо у потерпілого з'являються симптоми гострого недокрів'я (Кровотечі) або якщо виникає блювота, різка болючість при дотику до живота, напруженість м'язів черевної стінки, постраждалий підлягає негайній евакуації на пункт медичної допомоги.

Слайд 9

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія