X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про клас Хижаки

Завантажити презентацію

Відомості про клас Хижаки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хижаки

Слайд 2

Ведмеді.

Слайд 3

Полярний ведмідь. Довжина:2,1-3,4м. Хвіст:8-13см. Маса:400-680кг. Статус:Рідкісний. Одна з найбільших м*ясоїдних наземних тварин.Самець може важити вдвічі за самку.Мешкають серед нагромадження криги,вздовж берегової лінії та біля відкритої води з тюленями.Паруються в квітні-травні.Вагітна самкавикопує барлігу снігу чи землі у листопаді-січні й народжує в середньому 2(від 1 до 4)ведмежат.Вдмежата починають вживати тверду їжу вже в п*ятимісячному віці,проте протягом перших 2-3 років……………..

Слайд 4

Бурий ведмідь. Довжина:2-3м. Хвіст:5-20см. Маса:100-1000кг. Статус:Рідкісний. Ведмідь бурий-найпоширеніший з усіх видів велмедів.Його розміри варіюють залежно від живлення та містя проживання.Для виживання бурому ведмедю поттрібні великі простори дикої природиюХарактерними ознаками бурого ведмедя м*язові горби на плечах і довгі кігті.Рятуючись від нестачі їжі в зимовий період,вони залягають на 6міс. У барлоги.У цей період самка народжує ведмежат.Тривалість життя бурих ведмедів 25років.

Слайд 5

Ведмідь гризлі. Довжина:2-3м. Хвіст:5-20см. Маса:100-800кг. Статус:Рідкісний. Дістав свою назву(ведмідь сірий)через свій сивий колір шерсті-світлішої на кінчиках та темнішої при основі.Ведміди гризлі є підвидом бурих ведмедів,тож більшістю він схожий на бурих ведмедів.

Слайд 6

Котячі.

Слайд 7

Лев-цар звірів. Довжина:1,7-2,5м. Хвіст:0,9-1,1м. Маса:150-250кг. Статус:Вразливий. Навідмінну від багатьох видів самітників,у соціальних групах левів стосунки сталі.Такі групи,якщо до вони складаються з самок,називають прайдами.До прайду входить 4-6левиць з леветами.Самки народжують малят в один і той самий час і разом вигодовують їх молокомюкожен прайд має свою територію і спільно полює на велику здобич-зебр,антилоп-гну,антилоп-імпала та буйволів.

Слайд 8

Тигр. Довжина:1,4см. Хвіст:60см-1,1м. Маса:100-300кг. Статус:Рідкісний. Тигр-найбільший представник родини котячих,його легко впізнатиза оранжевим забарвленням з чорними смугами та білими відмітинами.Починаючи з1950року,з 8 відомих зникло 3 підвиди,а 5 опинилися під загрозою вимирання.Тигри ведуть нічне життя,полюють переважно на оленів та диких свинай,а в деяких регіонах на велику рогату худобу,не відмовляються й від дрібнішої здобичі.За один раз тигр з*їдає 40кг м*яса.

Слайд 9

Леопард. Довжина:0,9-1,9м. Хвіст:60-110см. Маса:37-90кг. Статус:Рідкісний. Небагато котячих можуть похвалитися такими варіаціями зовнішнього вигляду,раціону та географічних місць мешкання,як леопард. Живиться хижак як жуками гнойовиками,так і великими ссавцями,наприклад антилопами,що в кілька разів більші за нього. Вагітність триває 90-105днів, самка народжує дитинчат.яких доглядає й годує до 3 міс.Вони залишаються з матір*ю до року й більше,а брати та сестри можуть триматися разом і довше.

Слайд 10

Пума. Довжина:1.1м. Хвіст:66-78см. Маса:67-105кг. Статус:Рідкісний. Огрядніша,ніж деякі “великі коти”,пума,яку ще називають пантерою,кугуаром,або гірським левом,як підвид ближча до менших котячих.Забарвлення хутра майже всуціль однотонне.Завдяки дивовижній здатності пристосовуватись пума мешкає в різних місцевостях-від високогір*їв та хвойних лісів до пустель.Типовий раціон пуми:миші.пацюки,кролі та зайці,до нього при нагоді додаються вівці,молодняк лосів і великої рогатої худоби та деякі свійські тварини.Вагітність триває близько 92днів,народжує близько2-6малят.

Слайд 11

Ягуар. Довжина:1,1м. Хвіст:55-91см. Маса:16-23кг. Статус:Рідкісний. Ягуар схожий на леопарда але його плями “розетки”темні всередині,сам він присадкуватий і сильніший,має велику голову та міцні задні кінцівки.Віддає перевагу місцевостям,де є вода-болота та сезонно зотоплювані ліси.Полює на середніх розмірів савців:оленів,диких свиней та тапірів.Кількість ягуарів невпинно зменшується.Причиною цьго є втрата місць мешкання та запобіжні заходи фермерів щодо охорони свійських тварин.

Слайд 12

Пантера. Довжина:0.9-1,9м Хвіст:60-110см. Маса:37-90кг. Статус:Рідкісний. Як у багатьох видів котячих та інших ссавців,у леопардів нерідко проявляється меланізм.Внаслідок цієї генетичної зміни(мутації)у шкірі та хутрі виробляється підвищена кількість темного пігменту-меланіну.Такі леопарди поширені переважно у вологих густих лісах,їх називають чорними пантерами і свого часу розглядали як окремий вид.Пустельні лепарди мають блідо-жовте забарвлення,а мешканці трав*янистих рівнин дещо темніше.

Слайд 13

Гепард. Довжина:1,1-1,5м. Хвіст:60-80см. Маса:21-72кг. Статус:Вразливий. Найпрудкіша тварина на Землі,гепард протягом 10-20с. Підтримує швидкість понад 100км/год.після чого починає перегріватися.Тому якщо за цей час він не наздожене здобич .вона рятується втечею.Його раціон становлять дрібні травоїдні,такі як газельТомсона,іноді більші копитні,як-от антилопи,а також дрібні тварини,наприклад зайці.Гепарди схильні до соціального життя більш,ніж інші великі коти,окрім левів.Молоді гепарди покидають матір через13-20місяців,але тримаються разом ще кілька місяців,брати можуть жити в групі роками.

Слайд 14

Сніговий барс. Довжина:1-1,3м. Хвіст:80-100см. Маса:36-160кг. Статус:Зникаючий. Цей вкритий густою шерстю барс,або ірбіс,віддає перевагу степовим скелям і гірським кряжам,пустельним чи скельним чагарникам та хвойним лісам на висоті 5000м.Полює на яків або ослів,але переважну частину раціону становлять дикі вівці,кози,бабаки,пищухи,зайці та птахи.Парується так само,як і інші котячі,вирощує по 4-5дитинчат.

Слайд 15

Гієни.

Слайд 16

Гієна плямиста Довжина:1,3м. Хвіст:25см. Маса:62-70кг. Статус:Рідкісний. Гієна плямиста-найбільша серед усіх видів гієн.Самка на 10% більша за самця,і її зовнішні статеві органи збільшені настальки,що її важко відрізнити від самця.В соціальній системі головують самки.Живуть гієни кланами,в пустелях до клану входять 5 або менше особин,а в багатішій на здобич савані-до 50 й більше.Плямисті гієни користуються широким діапазоном звуків.Особливими вигуками вони відшуковують зграю або дитинчат,а “сміх” гієн означає покору молодших членів клану старшим відповідно до ієрархії.

Слайд 17

Собачі та їх родичі

Слайд 18

Вовк сірий. Довжина:1-1,5м. Хвіст:30-51см. Маса:16-60кг. Статус:Вразливий. Сірий вовк-найбільший представник родини Собачі.Цей предок свійського собаки був колись одним із найпоширеніших у світі хижаків.Нині його кількість значно скоротилась через масове винищення та руйнування середовищ мешкання.Це розумна зграйна тварина,її виживання і великий успіх як хижака пояснюється саме організацією зграй-сімейних угруповувань,що складаються з 8-12 вовків.Чітко визначена ієрархія всередині зграї будується навколо головуючої пари,яка зазвичай тримається разом усе життя.

Слайд 19

Лисиця руда. Довжина:58-90см. Хвіст:32-49см. Маса:3-11кг. Статус:Поширений. Активна в день і вночі,руда лисиця поширена в усьому світі й пристосовується до будь-яких умов життя-від арктичної тундри до міських вулицью.Для помешканя вибирає добре захищену нору в землі-розширює покинуту кролячу,селиться в ущелинах серед скель або між корінням,а також під будинками.Період вагітності-49-55 днів,в однієї самки народжується до 12малят.

Слайд 20

Песець. Довжина:52-55см. Хвіст:30см. Маса:4кг. Статус:Поширений. Ця полярна лисиця має дватипи забарвлення.Взимку песці “білої” фази майже зовсім білі-це сприяє маскуванню серед снігу та льоду.Цей тип відповідає справжній тундрі з її безлісними рівнинами та невеличкими пагорбами.Песці”блакитної “фази частішке трапляються на узбережжі та в місцевостях,укритиг чагарником,їхнє хутро має світлий сіровато-коричневий колір,що в зимку набуває блакитного відтінку.Живиться песець різноманітно-переважно лемінгами.Народжуваність значною мірою залежить від кількості їжі (у середньому вона народжує 6-10лисенят.

Слайд 21

Куницеві.

Слайд 22

Горностай. Довжина:17-24см. Хвіст:9-12см. Маса:60-200г. Статус:Поширений. Цей широко розповсюджений представник родини куницевих легко пристосовується до різних місць мешкання та полює на мишей,полівок,маленьких пташок,пацюків і навіть кролів.Горностай має типове для цієї родини довге,тонке й гнучке тіло,загострену мордочку,маленькі очі й вуха та короткі лапи.Влітку його спина має жовто-коричневий чи коричнево рудий колір,а живіт кремово-білий.Взимку хутро горнстая білішає,але кінчик хвоста завжди залишається чорним.

Слайд 23

Соболь. Довжина:32-46см. Хвіст:14-18см. Маса:0,9-2кг. Статус:Зникаючий. Не багато видів куниць винищують заради хутра так , як соболя.В деяких регіонах соболя взято під охорону.Хутро коричнево-чорне, з невиразною світло-коричневою плямою на грудях.Голова широка,з округлими вухами.Швидкий та спритний на землі,соболь добре лазить по деревах,але вдається до цього рідко.Як і всі куниці,живиться дрібними тваринами та фруктами.Порівняно з іншими видами лапи у соболя довшв,хвіст пухнастіший,кігті частково втягуються.

Слайд 24

Норка європейська. Довжина:30-40см. Хвіст:12-19см. Маса:500-800г. Статус:Зникаючий. Зовні та звичками європейська норка схожа на африканську але дещо менша.Вона полює на землі та у воді на дрібну здобич-птахів,ссавців,жаб.рибу та річкових раків.Хутро-від темно-коричневого до майже чорного кольору з білою облямівкою навколо губ.Ці норки перебувають під загрозою зникнення,тому люди розводять їх і випускають на волю..

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія