X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Томати"

Завантажити презентацію

"Томати"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

На кусте с недавних пор Вырос сочный помидор! Он не сразу стал таким - Краснощёким и большим. Был зелёным, маленьким - Стал тяжёлым, аленьким... Он уже совсем поспел, Я сорвал его... и съел! Ух, какой он уродился: Весь в живот не поместился! Я объелся... И притом Часть оставил "на потом".

Слайд 2

Знайомтесь це-томати

Слайд 3

За що ж ми їх так любимо? Цей овоч здобув собі воістину всесвітню популярність - кількість кулінарних рецептів з використанням томатів просто не піддається обчисленню. Помідори входять до складу традиційних страв багатьох народів світу. За що ж ми їх так любимо? Безумовно, за відмінний смак, але не тільки - томати вельми корисні в справі підтримання нашого здоров'я і навіть краси!

Слайд 4

Помідор- смертельна отрута В 1498 році Христофор Колумб вперше привіз помідори в Іспанію і Португалію. У Північній Америці помідори тривалий час вважалися смертельною отрутою. Так, в історії відомий курйоз, коли зі згоди англійського короля Георга III цими «червоними ягодами» намагалися «отруїти» борця за незалежність США Джорджа Вашингтона, який, звичайно, вдало пережив «замах».

Слайд 5

Морфо-біологічний аналіз Однорічні чи багаторічні трав'янисті або напівкущові рослини заввишки 40—120 см. Томат має стрижневу кореневу систему. Стебло у томата прямостояче, розгалужене. Листя непарноперисті, розсічені на великі частки. Квітки двостатеві, дрібні, жовті, на довгих ніжках, зібрані в китицю. Плід — велика сплюснута куляста соковита, ягода.

Слайд 6

Біологічна класифікація Імперія: Клітинні Надцарство: Еукаріоти Царство: Рослини Відділ: Покритонасінні Клас: Дводольні Порядок: Пасльоноцвіті Родина: Пасльонові Рід: Паслін Вид: Помідор звичайний

Слайд 7

Лікувальні властивості Наші мудрі бабусі знайшли ще одне застосування томатам(крім того щоб їсти їх) - за допомогою їх соку і м'якоті лікували опіки, позбавлялися від мозолів і веснянок і навіть стимулювали ріст волосся. Зараз ми знаємо, що плоди томатів багаті цукрами, органічними кислотами, вітамінами, каротином. За вмістом аскорбінової кислоти томат наближається до цитрусових - лимону, апельсину, мандарину.

Слайд 8

Цифри і факкти Помідор займає 2 місце серед овочевих культур. В нашії країні щороку вирощують 240000 га томатів. Якщо людина буде їсти 17 кг томатів у місяць вона буде продовжувати своє життя на рік. Помідори містять 4-5% цукру.

Слайд 9

В Кам'янці встановлено пам'ятник "Слава помідору"

Слайд 10

Помідори - овочі, фрукти або ягоди? Різниця між науковим і побутовим уявленням про ягоди, фрукти, овочі у разі томата призводить до плутанини. Помідори - плоди томата - з точки зору ботаніки.В 1893 Верховний суд США одноголосно визнав, що при стягнення митних зборів помідори слід вважати овочами. В 2001 Євросоюз вирішив, що помідори не овочі, а фрукти. У російській сільськогосподарської літературі, як і в повсякденній мові, помідори розглядаються як овочі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія