X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини"

Завантажити презентацію

"Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини” Презентація на тему: Підготував учень 11-А класу Бутов Василь Суми, 2014

Слайд 2

План: Що таке наркоманія ???; Наркотики (наркотичні речовини); Види наркоманії; Прояви наркоманії; Боротьба з наркоманією;

Слайд 3

Що таке наркоманія ??? Наркоманія – це захворювання, що завдає серйозної шкоди здоров’ю людини , призводить до деградації особистості, інвалідності й смерті в молодому віці.

Слайд 4

Поняття наркоманія походить від двох грецьких слів: narke- заціпініння, mania – божевілля, пристрасть , потяг. Цим терміном позначають ненормальний стан організму, викликаний уживанням певних речовин (наркотиків)

Слайд 5

Список нароктичних речовин дуже великий і з роками збільшується внаслідок синтезу нових сполук. Найпоширенішими видами наркоманії є: алкоголізм (прстрасть до напоїв,що містять етенол); тютюнокуріння (пристрасть до нікотину).

Слайд 6

Наркотики (наркотичні речовини) – загальна назва групи речовин різного складу, що виявляють дурманний вплив на свідомість людини, шкодять її здоров’ю, загрожують життю.

Слайд 7

Нині значного поширення набуло вживання наркотичних речовин на основі конопель (гашиш, маріхуана), маку (морфін, героїн), коки (кокаїн) та деяких інших, як природного, так і синтетичного походження, які подібні до перелічених за впливом на організм людини.

Слайд 8

Марихуанна Марихуанна, гашиш – суміш подрібнених частин рослини коноплі (канабіс). Основною наркотичною речовиною, що міститься у марихуанні є тетрагідроканабінол. C21H30O2

Слайд 9

Морфін Морфін – один з головних алкалоїдів опію, міститься в маку снодійнім. C17H19NO3

Слайд 10

Героїн Героїн – сильнодіючий синтетичний наркотик, похідна морфіну, знеболюючий засіб, пригнічує центральну нервову систему. C21H23NO5

Слайд 11

Кокаїн Кокаїн – метиловий складний ефір, алкалоїд тропанового ряду, має анестезуючу і психостимулюючу дію. C17H21NO4

Слайд 12

Проявами наркоманії є: Непереборний потяг до прийому наркотиків (пристрасть до них) Потреба в підвищеній кількості наркотичної речовини порівняно з одноразовим попереднім уживанням.

Слайд 13

Саме ці вкрай небезпечні речовини й називають наркотиками. Їх відмінність від алкоголю та нікотину полягає в тому, що фізична залежність від них розвивається не так стрімко.

Слайд 14

При вживання наркотиків приємний стан ейфорії, відчуття бадьорості швидко змінюються поганим самопочуттям, появою спочатку психічної залежності (непереборного потягу до вживання наркотиків), а потім і фізичної залежності. 1 2 3 Знову і знову

Слайд 15

Через шкідливий вплив наркотичних речовин наркомани втрачають здоров’я, деградують як повноцінні члени суспільства, змінюється навіть їхній зовнішній вигляд – обличчя набуває сірого відтінку, шкіра стає сухою, волосся та зуби поступово випадають.

Слайд 16

Наслідки наркоманії:

Слайд 17

Хворобливий стан наркоманів (алкоголіків), зумовлений припиненням вживання наркотиків (алкоголю), дістав назву абстинентний синдром, або ломка. Поновленість вживання наркотиків рятує від цих відчуттів на тривалий час.

Слайд 18

Усі дії наркотично залежної людини спрямовуються на те, щоб будь-яким способом дістати наркотики.

Слайд 19

Наркомани є найбільшою групою ризику захворювання на СНІД, 70% хворих на СНІД – наркомани. Жахливо те, що серед наркотично залежних переважна більшість – це молоді люди.

Слайд 20

Боротьба з наркоманією ведеться на законодавчому рівні. Майже у всіх країнах передбачені жорстокі кримінальні санкції за виробництво і поширення наркотичних речовин.

Слайд 21

Разом з тим силові заходи не дають бажаних результатів, адже не всі молоді люди розуміють , що вживання наркотичних речовин – це не безтурботне веселе проведення вільного часу, а причина дуже небезпечної хвороби, здолати яку не кожному вдається.

Слайд 22

Дякую за увагу…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія