X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Щитоподібна

Завантажити презентацію

Щитоподібна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Щитоподібна залоза

Слайд 2

Загальні відомості Щитоподібна залоза — непарний, часто двохдольковий орган, розташований на передній поверхні шиї, попереду трахеї, і є периферійним гіпофіззалежним органом ендокринної системи, який регулює основний обмін і забезпечує кальцієвий гомеостаз крові.

Слайд 3

Гістологія Щитоподібна залоза зовні покрита сполучнотканинною капсулою, від якої всередину органа відходять перегородки, що ділять її на часточки. Паренхіму часточок складають ендокринні клітини (тироцити ) двох типів: фолікулярні - утворюють фолікули; інтерфолікулярні - утворюють невеликі острівці епітелію, що лежать між фолікулами. Ці клітини є малодиференційованими і служать джерелом утворення нових фолікулів залози.

Слайд 4

Кровопостачання Щитоподібна залоза посідає перше місце серед органів за кількістю крові, яка протікає за одиницю часу на одиницю маси. Кровопостачання здійснюється двома верхніми і двома нижніми щитовидними артеріями. У 10% людей буває ще й п’ята артерія, яка бере початок від дуги аорти або від плечеголовного стовбура.

Слайд 5

Гормони Гормони щитоподібної залози поділяють на дві групи: йодовані - тироксин і трийодтиронін тиреокальцитоніни – кальцитонін. Тироксин і трийодтиронін утворюються в недрах специфічного білка щитовидки - тиреоглобуліну, який містить найбільшу кількість органічно зв’язаного йоду. Тиреокальцитонін - утворюється парафолікулярними клітинами залози, які розташовані за її залозистими фолікулами.

Слайд 6

Дія гормонів щитоподібної залози Встановлено, що дія гормонів на клітинному та субклітинному рівнях пов’язана із різноплановим впливом на мембранні процеси, на мітохондрії, на ядро, на білковий обмін, на процес обміну ліпідів і на нервову систему.

Слайд 7

Гіпофункції щитоподібної залози Гіпотиреоз. Якщо гіпотиреоз розвивається в дитячому віці, то буває кретинізм. При цьому захворюванні спостерігається затримка росту, порушення пропорцій тіла, статевого та психічного розвитку. Гіпотиреоз у дорослих може зумовити інший патологічний стан - мікседему (слизовий набряк). У хворих відзначається збільшення маси тіла за рахунок надмірної кількості міжтканинної рідини, одутлість обличчя, психічна загальмованість, сонливість, зниження інтелекту, порушення статевих функцій та всіх видів обміну речовин.

Слайд 8

Гіперфункції щитоподібної залози Базедова хвороба. Якщо кількість виділення гормонів збільшується, виникають симптоми, які негативно впливають на життя людини. Наприклад, нервова система постійно збуджена, пульс та артеріальний тиск підвищені, часто буває задишка, безсоння, тремтіння рук, вразливість. Описав це захворювання німецький учений Карл Базедов. Найчастіше це захворювання виникає після тяжкої психічної травми або коли людина надмірно перебуває на сонці. У хворих значно прискорюється обмін речовин та енергії. За зовнішнім виглядом таких хворих можна визначити за допомогою такого симптому як витрішкуватість очей.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія