X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"ПРОФЕСІЯ" ДОЩОВОГО ЧЕРВ'ЯКА

Завантажити презентацію

"ПРОФЕСІЯ" ДОЩОВОГО ЧЕРВ'ЯКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

ЦАРИЦЯ ЄГИПТУ Клеопатра проголосила їх священними тваринами, Арістотель назвав їх кишками землі, а Чарлз Дарвін відвів їм важливу роль в історії планети. Хто ж заслужив такої високої оцінки видатних людей? Непримітні черв’яки.

Слайд 4

Дощових черв'яків бачили всі, але чи багато знають, що це гаранти нашого благополуччя і здоров'я.

Слайд 5

Як ми побачимо далі, черв’яків справді є за що поважати. Так, вони слизькі й верткі. Але якщо трохи більше дізнатися про них, то навіть ці, нібито прикрі недоліки, можуть ви кликати неабияку повагу і захоплення. Варто лишень нахилитися, відгорнути грудку землі чи поворушити товщу опалого листя - і перед вами відкриється дивовижний світ дощових черв’яків.

Слайд 6

ЗЕМЛЯ ПОВНА ПРАЦЬОВИТИХ «ОРАЧІВ» Існує понад 1800 видів земляних черв’яків. Якщо не брати до уваги найхолодніші й найсухіші регіони нашої планети, вони живуть майже скрізь. Наприклад, у савані Південної Африки на один квадратний метр припадає 70 черв’яків, а ось в канадських лісах - аж 700.

Слайд 7

Дощові (земляні) черви - великі безхребетні грунтові тварини - сапрофаги, що живляться рослинними рештками.

Слайд 8

У грунтах нашої країни їх налічується близько 97 видів.

Слайд 9

Пропускаючи через свій кишечник велику масу відмерлих рослинних тканин, сапрофаги їх руйнують, перетравлюють і перемішують із землею.

Слайд 10

Їм же належить заслуга в переробці компостів, які через деякий час перетворюються в сипучий, пухкий, що складається майже виключно з гранульованих екскрементів черв'яків матеріал.

Слайд 11

ПУХКИЙ ТА БАГАТИЙ НА ПЕРЕГНІЙ ГРУНТ – ЦЕ РОБОТА ДОЩОВИХ ЧЕРВІВ

Слайд 12

Риючись у землі, вони поглинають не тільки перегній, але і бактерії, водорості, гриби з їх срорами, найпростішіих і нематод.

Слайд 13

Грунт - це живий організм, де мікроорганізми закріплюють хімічні елементи у своїх клітинах, тоді як дощові черв'яки (і інші грунтові безхребетні) сприяють виведенню цих елементів з органічної речовини рослин і мікробної біомаси.

Слайд 14

. У цьому круговороті речовин вони виступають як регулятори діяльності мікроорганізмів, як санітари і дезодоратори грунту, яка при цьому збагачується азотом, фосфором, калієм, збалансованими між собою по природної технології.

Слайд 15

При високій чисельності хробаків в компост вони переробляють його на високоефективне гумусні добриво. У копролітах черв'яків природних популяцій вміст гумусу становить 11 - 15%, а у виведених штучно - до 35%. Таке добриво - «хліб» для рослин. Воно відновлює і підвищує родючість грунту краще, ніж гній, гарантуючи більш вагому прибавку врожаю.

Слайд 16

За літо популяція з 100 хробаків на одному квадратному метрі прокладає в грунті кілометр ходів, роблячи її пухкої, водо- і повітропроникною.

Слайд 17

Встановлено, що черв'як за добу пропускає через травний канал кількість землі з органікою, рівне вазі свого тіла. Якщо взяти середню вагу черв'яка в 0,5 г, а кількість їх на 1м 2 - 100 шт. (1 000 000 особин / га), то за добу вони пропустять 50 г на 1 м 2, або 0,5 т / га. Активна діяльність черв'яків триває в середній смузі 200 днів на рік, значить кількість грунту, що пройшла через їх травний канал, виразиться масою в 10 кг / м 2 (100 т / га). З наведеного видно, що наявність дощових черв'яків є самим природним показником здоров'я і родючості грунту.

Слайд 18

Розуміння ролі дощових черв'яків у житті біосфери землі визнано зовсім недавно, а до цього…

Слайд 19

Стерильним став грунт на полях, оброблених аміаком. А що врожайність? Вона ледве окупає витрати. Положення ускладнилося з початком широкого використання пестицидів. У результаті ми прийшли до руйнування грунту, втрати гумусу, до знищення всього живого в цих, штучно створених зонах лиха.

Слайд 20

Останнім часом черв'якам доводиться особливо важко. Сучасні методи агротехніки і хімізація сільського господарства завдали їм великих втрат. Від отрутохімікатів, якими ми обробляємо землю, разом з шкідниками гинуть і дощові черв'яки.

Слайд 21

Інша біда перекопування грунту: у спеку вона пересихає, і черви гинуть від нестачі вологи. Навесні на свіжоскопаній ріллі вони стають легкою здобиччю птахів, а пізньої осені ми розкриваємо їх норки, коли вони вже вляглися на зимівлю.

Слайд 22

Отже, звичайний дощовий черв'як має величезне значення для підвищення родючості ґрунту.

Слайд 23

«Навряд чи знайдуться інші тварини, які грали б таку велику роль в історії світу, як дощові черв'яки», - сказав колись Чарльз Дарвін.

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія