X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Плоди

Завантажити презентацію

Плоди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плоди

Слайд 2

Відновіть текст , пошкоджений « вірусом» Достаточно, чтобы слова выражали смысл. Конфуций Після запилення та запліднення з насінного зачатку утворюється … . Плоди бувають … та … . Однонасінний соковитий плід називається … , він зустрічається у … . Соковитий багатонасінний плід називається … , він утворюється у … . Однонасінний сухий плід називається … , він зустрічається у … . Сухий багатонасінний плід називається … , він утворюється у … . Плоди – це пристосування до … .

Слайд 3

Після запилення та запліднення з насінного зачатку утворюється (плід) . Плоди бувають (соковиті) та (сухі) . Однонасінний соковитий плід називається (кістянка) , він зустрічається у (вишні) . Соковитий багатонасінний плід називається (ягодою) , він утворюється у (томату) . Однонасінний сухий плід називається (сім’янка) , він зустрічається у (соняшника) . Сухий багатонасінний плід називається (коробочка) , він утворюється у (маці) . Плоди – це пристосування до (поширення) .

Слайд 4

Критерії оцінок: 0 помилок – «12» 1 помилка – «11» 2 помилки - «10» 3 помилки - «9» 4 помилки - «8» 5 помилок - «7» 6 помилок - «6» 7 помилок - «5» 8 помилок і більше – 3

Слайд 5

Плід оплодень насіння Утворюється зі стінок зав’язі, складається з трьох шарів , в утворенні можуть брати участь квітколоже,тичинки, чашолистики та пелюстки. Утворюється з насінного зачатку

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Класифікація плодів (за кількістю насіння) Однонасінні Багатонасінні

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Горіховидні плоди Горіх Сім’янка Жолудь Зернівка Крилчатка Багатогорішек ясень лютик шипшина соняшник айстра кукурудза рис фундук ліщина дуб кульбаба пшениця клен полуниця

Слайд 13

Коробочковидні плоди Коробочка Стручечок Стручок Біб дурман мак капуста редька редис грицик рижій горох фасоля акація ваточник люпін

Слайд 14

Хлібне дерево Хлібне дерево росте на Зондських островах в Океанії. Його кремово-золотисті плоди – джекфрути довжиною до 1 м и до 0.5 м в діаметрі висять прямо на гілках та стовбурі. Це явище називається кауліфлорія. М’якоть плодів cхожа на тісто, нагадує за смаком хліб з картоплею.

Слайд 15

Кокосова пальма Кокосова пальма починає плодоносити на 8-10 рік і утворює 50-100 горіхів щорічно. Недозрілий плід містить 0.5 л кисло-солодкого соку, з часом він перетворюється на молоко, а зрілий плід має м’якоть – копру, яку можна вживати у їжу.

Слайд 16

Шоколадне дерево Шоколадна пальма або дерево какао росте в басейні Амазонки. Плоди утворюються на стовбурах. В Європу це дерево було завезено Колумбом в 1502 році.

Слайд 17

Авокадо Плод авокадо за формою нагадує збільшене у 4 рази яйце. Важить воно до 0.5кг. М’якоть на смак нагадує сливу з шоколадом. Плоди дуже поживні і містять 8 важливих для людини вітамінів.

Слайд 18

Дуриан Найсмачнішим з плодів вважається дуриан. Він нагадує суміш горіхів, персиків та ананасів, але має неприємний запах. Росте дуриан у країнах Південно-Східної Азії. Жовті, покриті шипами плоди важать до 3 кг. Зберігається плід не більше 3 діб.

Слайд 19

Слайд 20

Випишіть, як називаються плоди гранату, апельсину, шипшини, суниці, ананасу, інжиру, фініку, горіху, арахису та інших рослин, які вас зацікавили. Домашнє завдання Бажаю вдачі !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія