X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Муталізм

Завантажити презентацію

Муталізм

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Муталізм-тип співіснування різних видів, від якого вони отримують взаємну користь.

Слайд 3

Іноді тісні взаємини, що приносять користь обом учасникам, позначають терміном симбіоз. Частіше, однак, симбіозом називають різні форми спільного існування (грец. symbiosis - спільне життя) і підрозділяють його на паразитизм, комменсалізм і мутуалізм. Взаємодії типу мутуалізму часто характерні для видів з дуже різними потребами, вони вдало доповнюють один одного.

Слайд 4

Переваги, які отримує організм, що вступає в мутуалістичні відносини, можуть бути різні. Часто принаймні один з партнерів використовує іншого в якості їжі, тоді як другий отримує захист від ворогів або сприятливі для росту і розмноження умови.

Слайд 5

В інших випадках вид, що виграє в їжі, звільняє партнера від паразитів, запилює рослини або поширює насіння. Кожен з учасників мутуалістичної пари діє егоїстично, і вигідні відносини виникають лише тому, що отримувана користь переважує витрати, необхідні на підтримку відносин.

Слайд 6

Взаємовигідні зв'язки можуть формуватися на основі поведінкових реакцій, наприклад, як у птахів, які суміщають власне харчування з поширенням насіння. Іноді види-мутуалісти вступають в тісну фізичну взаємодію, як при утворенні мікоризи (грибокореня) між грибами і рослинами.

Слайд 7

Вступ до мутуалістичних відносини може розширювати екологічні можливості виду-учасника. Так, гриби, які не увійшли до складу лишайника займають обмежений діапазон місць існування, або будучи паразитами рослин або тварин, або розкладаючи відмерлу органіку.

Слайд 8

Тісний контакт видів при мутуалізмі викликає їх спільну еволюцію. Характерним прикладом служать взаємні пристосування, які сформувалися у квіткових рослин і їх запилювачів. Часто види-мутуалісти спільно розселяються.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія