X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мікроібволог

Завантажити презентацію

Мікроібволог

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Мікроеволюція» Підготув учень 11-Б класу Козарюк Іван

Слайд 2

В цій презентації ми розглянемо:

Слайд 3

Поняття мікроеволюції Мікроеволюція – це сукупність еволюційних процесів, які відбуваються в популяціях одного виду.

Слайд 4

Взаємозв’язки основних мікроеволюційних понять Е.Е.Ф. Е.Е.М. Е.Е.Я. Е.Е.О.

Слайд 5

Елементарні еволюційні фактори (Е.Е.Ф.) Елементарні еволюційні фактори – чинники еволюційного процесу, що мають не спрямовуючий характер і викликають зміну генофонду популяції.

Слайд 6

Популяційні хвилі («хвилі життя») Популяційні хвилі - коливання чисельності особин у природних популяціях.

Слайд 7

Причини коливань переважно екологічні Причини коливань переважно екологічні (клімат, їжа, збудники захворювань тощо.) Популяційні хвилі бувають: періодичні, аперіодичні, сезонні, виникаючі внаслідок природних катастроф (лісова пожежа, повінь, посуха), внаслідок діяльності людини.

Слайд 8

Ізоляція Ізоляція – унеможливлення схрещування між особинами одного виду внаслідок відсутності контактів між ними.

Слайд 9

Географічна ізоляція Різні популяції одного виду роз’єднані нездоланними для них просторовими бар’єрами, наприклад річкою, гірським хребтом, лісовим масивом чи степами.

Слайд 10

Етологічна ізоляція Особливості поведінки тварин. Наприклад в о.Севан (Вірменія) мешкає кілька стад форелі, які живляться разом. Але нерестяться риби кожного стада у різних місцях.

Слайд 11

Екологічна ізоляція Виникає тоді, коли всередині популяції формуються різні групи особин, кожна з яких відрізняється вимогами до умов середовища існування.

Слайд 12

Міграція Міграція - переміщення особин або їх гамет з однієї популяції в іншу.

Слайд 13

Дрейф генів Дрейф генів – випадкові і неспрямовані зміни частот алелів у малих популяціях.

Слайд 14

Елементарний еволюційний матеріал (Е.Е.М.) Елементарний еволюційний матеріал – мутації, які викликають неспорідненість популяцій і дають матеріал для еволюції.

Слайд 15

Мутаційний процес Мутаційний процес (мутагенез) - елементарний еволюційний фактор, який постачає елементарний еволюційний матеріал (мутації) для еволюційного процесу.

Слайд 16

Елементарне еволюційне явище (Е.Е.Я.) Елементарне еволюційне явище – зміна генофонду популяцій в певному напрямку.

Слайд 17

Елементарна еволюційна одиниця (Е.Е.О.) Елементарна еволюційна одиниця – популяція. Саме в ній здійснюються всі еволюційні перетворення.

Слайд 18

Природний добір Природний добір - це переважаюче виживання і розмноження найпристосованіших до умов існування організмів певного виду.

Слайд 19

Стабілізуючий природний добір Проявляється в постійних умовах довкілля. Він підтримує сталість певного фенотипу, який найбільше відповідає середовищу, і відкидає будь-які менш пристосувальні зміни. Цим він звужує межі модифікаційної мінливості, тобто норму реакції.

Слайд 20

Рушійний природний добір Відбувається за змін умов довкілля або під час пристосувань організмів до нових умов у разі розширення ареалу. Він зберігає спадкові зміни, що відповідають змінам у довкіллі. Завдяки дії рушійного добору в певний бік зсувається і норма реакції.

Слайд 21

Розриваючий природний добір Діє одночасно у двох, рідше — кількох напрямах, однак не сприяє збереженню усереднених (проміжних) станів ознак.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія