X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мезозойська ера"

Завантажити презентацію

"Мезозойська ера"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Що становить собою Мезозойська ера? Настала 230 млн років тому. Тривалість Мезозойської ери оцінюється приблизно у 160 млн. років. Поділяється вона на тріасовий період (250—199 млн. років тому), юрський період (199—145 млн. р. тому) і крейдяний період (145-65 млн. р. тому).

Слайд 3

Мезозой (165 млн. років) Тріасовий від 248 ДО 213 МЛН. років тому Юрський від 213 ДО 144 МЛН. років тому Крейдяний від 144 ДО 65 МЛН. років тому

Слайд 4

Слайд 5

Географія Період тріаса в історії Землі ознаменував собою початок мезозойської ери, або ери "середнього життя". До нього всі материки злилися в єдиний гігантський надматерик Панагею. З настанням Тріаса Пангея знов почала розколюватися на Гондвану і Лавразію, почав утворюватися Атлантичний океан. Рівень моря по всьому світу був дуже низький. Клімат, майже повсюдно теплий, поступово ставав сухішим, і у внутрішньоматерикових областях сформувалися обширні пустелі. Дрібні моря і озера інтенсивно випаровувалися, із-за чого вода в них стала дуже солоною.

Слайд 6

Клімат Клімат в ті часи був рівним по всій земній кулі. Навіть у полюсів і на екваторі погодні умови були набагато більш схожими, ніж в наші дні. Ближче до кінця тріаса клімат став сухішим. Озера і річки почали швидко пересихати, і у внутрішніх областях материків утворилися обширні пустелі.

Слайд 7

Тваринний світ Динозаври і інші рептилії стали домінуючою групою наземних тварин. З'явилися перші жаби, а трохи пізніше сухопутні і морські черепахи і крокодили. Виникли також перші ссавці, зросла різноманітність молюсків. Утворився новий вигляд коралів, креветок і омарів. До кінця періоду вимерли майже всі амоніти. У океанах затвердилися морські рептилії, такі, як іхтіозаври, а птерозаври почали освоювати повітряне середовище.

Слайд 8

Рослинний світ Зросла різноманітність голосеменних рослин, що утворили обширні ліси саговників, араукарій, гинкго і хвойних дерев. Нижче розстилався килим з пливунів і хвощів, а також пальмоподібних беннеттітів.

Слайд 9

Слайд 10

Клімат На початку періоду клімат був повсюдно теплим і сухим, потім став вологішим. Наземні тварини північної півкулі вже не могли вільно переміщатися з одного материка на іншій, проте вони як і раніше безперешкодно розповсюджувалися по всьому південному материку

Слайд 11

Тваринний світ Збільшилися чисельність і різноманітність морських черепах і крокодилів, з'явився новий вигляд плезіозаврів і іхтіозаврів. На суші панували комахи, попередники сучасних мух, ос, щипавок, мурашок і бджіл. З'явився і перший птах-археоптерикс. Панували динозаври, що еволюціонували в безліч форм: від гігантських зауроподів до дрібніших і швидконогих хижаків.

Слайд 12

Рослинний світ Клімат став вологішим, і вся суша поросла рясною рослинністю. У лісах з'явилися попередники нинішніх кипарисів, сосен і мамонтових дерев.

Слайд 13

Слайд 14

Клімат Спочатку клімат був теплим і вологим, проте потім помітно похолодало.

Слайд 15

Тваринний світ У морях зросла кількість белемнітів. У океанах панували гігантські морські черепахи і хижі морські рептилії. На суші з'явилися змії, крім того, виникли нові різновиди динозаврів, а також комах, таких, як метелики. В кінці періоду чергове масове вимирання привело до зникнення амонітів, іхтіозаврів і багатьох інших груп морських тварин, а на суші вимерли всі динозаври і птерозаври.

Слайд 16

Рослинний світ З'явилися перші квіткові рослини, що зав'язали тісна "співпраця" з комахами, що переносили їх пилок. Вони стали швидко розповсюджуватися по всій суші.

Слайд 17

Висновки Кожен з періодів Мезозою відзначається своїми, властивими тільки йому фізико-географічними умовами, певним розподілом моря і суші, а в межах останньої — гірських хребтів і рівнин, специфіч. краєвидами, складом органічного життя, проте зберігає загальні риси, характерні для мезозою в цілому. Наприкінці палеозойської ери завершуються великі горотворні рухи в земній корі, об'єднані під назвою герцинських. Вони зумовили різкі зміни фізико-географічних умов на Землі і, в зв'язку з цим, значні зміни в складі органічного світу.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія