X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Макроеволюція

Завантажити презентацію

Макроеволюція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Каучук Натуральний та штучний Гума

Слайд 2

Каучук натуральний Каучук — еластичний матеріал, який отримують при коагуляції латексу каучуконосних рослин, головним чином бразильської гевеї, що росте в тропічних країнах. Основний компонент — поліізопрен — вуглеводневе полімерне хімічне з'єднання, що має загальну формулу (C5H8)n.

Слайд 3

Видобуток природного каучуку і виробництво Дерево можна використовувати через 7 років. На ньому роблять зарубки і сік збирають в спеціальні посудини. Щоб видобути каучук із каучуконосних дерев, робітник робить на корі дерева вузький спіралеподібний надріз. Білий сік (латекс) повільно стікає в склянку.За кілька годин після надрізання збирається приблизно 150 грам соку . Сік густіє й застигає, перетворюючись на грудочки, а потім висихає. Це і є сирий натуральний каучук.

Слайд 4

Натуральний каучук буває двох видів: Дикий каучук, добутий з дерев, кущів і лози, які ростуть в натуральних природних умовах; Плантаційний каучук.

Слайд 5

Протягом XIX століття вся маса сирого каучуку промислового значення являла собою дикий каучук бразильської гевеї, що добувався в лісах Латинсько Америки, з дерев і лози в екваторіальній Африці. Він твердіє на холоді й розм'якшується на сонці. При нагріванні вище 180 °C у відсутності повітря — розкладається і виділяєізопрен. Натуральний каучук бразильської гевеї має структуру, яка складається на 97,8% із 1,4-цис-поліізопрену. Полімеризацію ізопрену можна схематично зобразити таким рівнянням:

Слайд 6

Синтетичний каучук  вихідною речовиною для одержання штучного каучуку за способом С. В. Лебедєва служить ненасичений вуглеводень з двома подвійними зв'язками бутадієн  CH2=CH—CH=CH2.

Слайд 7

Процес полімеризації проводять в присутності металічного натрію як каталізатора під тиском: Скорочено будову молекули бутадієнового каучуку виражають формулою: (—СН2—СН=СН—СН2—)n Бутадієновий каучук, як видно з формули, являє собою ненасичену сполуку. Його молекули мають лінійну структуру. Однак молекули каучуку не витягнуті, а звивисті. Цим обумовлюється його здатність розтягуватися.

Слайд 8

Вулканізація каучуку Сирий каучук має низьку міцність і дуже липкий, особливо при нагріванні, а на морозі стає твердим і ламким. Тому для виготовлення різних виробів у сирому вигляді каучук непридатний. Свої цінні властивості каучук набуває при вулканізації, тобто при нагріванні з сіркою. Вулканізований каучук називають гумою.

Слайд 9

Гума продукт вулканізації композицій на основі каучуку; матеріал, необхідний для виробництва різноманітних виробів — від автомобільних шин до хірургічних рукавичок. Головна перевага гуми — її еластичність. Вона може розтягуватися й гнутися, а потім приймати початкову форму.

Слайд 10

Призначення Понад половину виробленої гуми витрачають на автомобільні шини. Крім шин, із гуми виробляють взуття, одяг, рукавички, труби, ластики, тенісні м'ячі , прокладкиклапанів для герметизації трубопроводів і двигунів.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія