X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Конвалія травнева"

Завантажити презентацію

"Конвалія травнева"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Конвалія травнева

Слайд 2

Біологічна класифікація Домен: Ядерні (Eukaryota) Царство: Зелені рослини (Viridiplantae) Відділ: Streptophyta - Судинні (Tracheophyta) - Насінні (Spermatophyta) - Покритонасінні (Magnoliophyta) Клас: Однодольні (Liliopsida) Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales) Родина: Ruscaceae Рід: Конвалія (Convallaria) Вид: Конвалія трав

Слайд 3

Українська легенда розповідає про те, що квітка виросла там, де впали сльози дівчини, яка чекала нареченого з далекого походу. На Русі цю квітку пов'язують з іменами Садка, Любави та Волхови. Конвалія - це нібито сльози царівни, пролиті нею, коли її розлюбив відважний купець. В інших легендах розповідається про те, що конвалія постала з розірваного намиста Білосніжки, що це ліхтарики гномів. Існує легенда, в якій розповідається не тільки про квітки, а й про червоні ягоди цієї рослини: юнак на ім'я Конвалія так гірко плакав за Весною, яка покинула його, що сльози перетворилися на білі квіточки, а кров серця забарвила ягоди.

Слайд 4

Ботанічні характеристики Конвалія — однодольна багаторічна трав'яниста рослина з родини лілійних. Кореневище довге, горизонтальне з підземними пагонами і тонкими придатковими коренями. Від нього відходять два прикореневих листки і тонка стрілка з китицею білих пахучих квіток. Плід — малонасінна червона ягода. Цвіте періодично, через 2—3 роки, у травні.

Слайд 5

Насіння конвалії - майже кулясті . Ягоди на рослинні зберігаються дуже довго . Розмноження і вегетативне , і насінням . 

Слайд 6

Конвалія травнева   дуже невибаглива і зовсім непогано почуває себе в півтіні . Наприклад , її дуже добре розміщувати під чагарниками або плодовими деревами . Але при сильному затіненні не цвіте , а тільки вегетативно розмножується . Ця рослина досить посухостійка , але при недоліку вологи дрібніє . На одному місці його можна вирощувати до 10 років . 

Слайд 7

Ця рослина трапляється майже по всій Україні , але в степовій зоні - рідко . Вона росте на родючих грунтах , у широколистяних та мішаних лісах , на лісових галявинах і схилах , заплавах річок .

Слайд 8

Занесення в Червону книгу України Незважаючи на те , що в промислових цілях рослину майже не заготовляють , в лісах його стає з кожним роком менше .Тому його і занесли до Червоної книги . Але він може чудово рости і розмножуватися в саду . 

Слайд 9

Чому потребує охорони : Для того щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина , необхідно 7 - 8 років . Вона дуже цінна лікарська рослина , яку з давна використовували проти недугів . Квітки конвалій знаходять також широке застосування в парфумерній промисловості . Потрібно відзначити , що конвалія належить до отруйних рослин .Були випадки отруєння худоби . Тому слід бути уважним з цими букетиками чарівних квітів . 

Слайд 10

Конвалія Оксана Вишневська Розкажи чому трави сумні Хто конвалію взимку посватав І чому в білий цвіт по весні Убирається в квіти багато Ніби сльози росинки на ній Білий іній на білому цвіті І чи варто лишатись сумній У весільнім такім оксамиті

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія