X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Китоподібні

Завантажити презентацію

Китоподібні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Китоподібні

Слайд 2

Слайд 3

Китоподібні виключно водні ссавці. Вони живуть, народжують дитинчат, вигодовують їх молоком, дихають атмосферним повітрям і, коли приходить час, вмирають у водній стихії. Форма тіла дельфінів витягнута, добре обтічна. Задні кінцівки зникли і лише зрідка зустрічаються у вигляді рудиментарних утворень, а передні перетворилися на веслообразні грудні плавці - рулі глибини,поворотів і гальма,

Слайд 4

Забарвлення тіла китоподібних варіює від аспідно-чорній до чисто-білої,з різними видовими варіаціями в співвідношенні темних і світлих ділянок,утворюють плями, смуги, розлучення, що створює характерну для видозабарвлення. У деяких видів забарвлення змінюється з віком тварини (белуга, продельфін).

Слайд 5

Шкірний покрив У ході еволюції у китоподібних, що пересуваються в щільній водне середовище, утворилися легко обтічна форма тіла, пружний шкірний покрив,здатний затримувати поява турбулентних пульсацій в прикордонному шарі води, сформувався особливий локомоторним орган - хвостовій плавник -ефективний махають рушій. що приводиться в рух сильної мускулатурою, Однак проблема пересування китоподібних з високою швидкістю була вирішена природою лише тоді, коли з'явилися два найважливіших пристосування

Слайд 6

- Саморегуляція гідроупругості плавців і самонастроювання шкіри до швидкогоплавання шляхом демпфування. Саморегуляція плавців - не відоме ранішеявище - була відкрита радянськими вченими в 1968 році на основарізнобічних дослідження проведених на п'яти видах дельфінів. Цідослідники встановили, що у китоподібних відбувається автоматичне (рефлекторний) регулювання пружності плавців, особливо хвостового, взалежно від швидкості плавання за допомогою специфічних комплекснихартерио-венозних судин, загального розподільного вузла кровоносноїсистеми та особливої структури покривних тканин хвостового плавця, що включаютьпокриття з сухожильних тяжів.

Слайд 7

Слайд 8

Слух і локації Китоподібні видають численні і різноманітні звуки, які вописовому плані можуть бути охарактеризовані, як рев, стогін, ревіння,вереск, тріск, трель, скрип, удар, гуркіт, постріл і т.д. До теперішньогочасу можна вважати встановленим, що всі види китоподібних видаютьзвуки, але повнота їх вивченості у різних видів, пологів і сімействнеоднакова. Найкраще досліджені сигнали дельфінів. Звуки зубастих китів охоплюють надзвичайно широкий спектр частот - віддекількох герц до майже трьохсот кілогерців, ці сигнали можна розділити наімпульсні і безперервні. Імпульсні сигнали (клацання) складаються з окремихпосилок широкої смуги (з максимумом інтенсивності від 20 до 50 КГц) з дужекрутим переднім фронтом, тривалістю близько 0,1 мсек. Частота посилоктаких імпульсів в секунду може змінюватися від одиниць до сотень, і на слухвони зливаються в щебет, скрип, гавкіт. Тривалість кожного сигналу можезмінюватися від клацання до клацання і звичайно зменшується при зростанні числаімпульсів в секунду, а так само в басейні в порівнянні з морем.

Слайд 9

Слайд 10

Нервова система Будова мозку китоподібних підтверджує думку про те, що китиє найбільш атиповими і спеціалізованими представникамиссавців. Для всіх видів дельфінів показано, що вони для орієнтування користуютьсяпринципом ехолокації за допомогою ультразвукового сонару. Відповідноцим спостереженням в їх мозку виділяються сильно розвинені слухові нерви,трапецієвидне тіло, медіальне колінчаті тіло. Всі ці утворенняє центральними утворень слухового аналізатора. Вже макроскопічно помітні кількісні відмінності окремихвідрізків акустичної системи в різних видів китів, по видимому, пов'язані звстановленими біоакустіческімі відмінностями сонограмі.

Слайд 11

У мозковому стовбурі китів довгастий мозок, міст, середній мозоквиявляються на типових для них місцях. Нижні оливи у всіх китіврозвинені дуже сильно. У більшості видів китоподібних мозочок розвиненийсильніше, ніж у наземних ссавців. У дельфінів мозочок майже зовсімприкривається великим переднім мозком. За відносним вазі мозочкарічкові дельфіни виділяються серед інших зубастих китів - 6,7-11,8%загальної ваги мозку; у решти - 15-19%. Кора півкуль багата борознами ідобре виражена.

Слайд 12

Травна система Травна система ссавців - одна з найбільш доступних дляпереконливою функціональної трактування, будова її у китоподібних маєглибокі риси подібності з такою у інших ссавців, але в той же часпоказує деякі важливі, глибокі відмінності, що різною мірою характернідля різних представників загону китоподібних. Ротовий отвір обмежене з боку верхньої щелепи щільнимискладками шкірного покриву, позбавленими власної мускулатури і покритимибагатошаровим ороговілі епітелієм. Таким чином, можна сказати, що укитоподібних немає типових губ, характерних для ссавців, так само як немаєі щік. Однак з анатомічної точки зору ці щільні шкірні складкиє губами, що визначають межі ротової порожнини.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія