X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кажани

Завантажити презентацію

Кажани

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Спеціалізована школа №273 з поглибленим вивченням української мови та літератури Голосіївського р-ну м.Києва Роботу виконала: Можаровська Анастасія Перевірила: Павленко Т.І.

Слайд 2

Рукокрилі або кажани - одна з найбагатших за видовим складом груп ссавців. Сучасна світова фауна нараховує більше 900 видів, тобто до ряду рукокрилих належить кожний п’ятий вид ссавців. В Україні налічується 26 видів кажанів, з них 23 види живуть в Карпатах. Вони належать до двох родин - звичайні або гладконосі кажани і підковоносі. Більшість видів є рідкісними.

Слайд 3

 Вони з'явились 60-70 мільйонів років тому, коли у якихось деревних комахоїдних ссавців сформувались літальні перетинки, схожі на ті, як й зараз є у кажанів. Перетинки надалі еволюціонували в справжні махальні крила.

Слайд 4

 Тому назва «рукокрилі» походить від того, що між хвостом та кінцівками тягнеться шкіряна перетинка, яка виконує функцію польоту. Цю перетинку підтримують кістки чотирьох дуже довгих пальців рук. М'язи, що приводять крила в рух, складають всього 7% від маси тіла (у птахів - у двічі-тричі більше).

Слайд 5

Ряд рукокрилі включає два підряди: крилани (або: летючі лисиці та летючі собаки) і справжні кажани. До підряду криланів належить тільки одна родина, до підряду справжніх кажанів - 16 родин.

Слайд 6

Кажани або летючі миші є сестринською групою підряду криланів - фруктоїдних рукокрилих, типовий представник яких є летюча лисиця. Кажани нашої місцевості є комахоїдними тваринами, що харчуються в основному комахами.

Слайд 7

Довжина тіла кажанів від 2,5 до 14 см. Вони – нічні тварини, добре бачать, але орієнтуються у просторі, випускаючи локаційні сигнали у вигляді коротких ультразвукових імпульсів частотою 20-120 кГц і тривалістю 0,2-100 м\с.

Слайд 8

Багато видів кажанів мають дві активні польотні фази - одну ввечері, другу на світанку. Між цими польотними фазами кажани відпочивають у своїх схованках. Такі схованки знаходяться у різноманітних підземних печерах, дуплах дерев, ущелинах і на горищах.

Слайд 9

Кормом для них служать комахи різного розміру - від мініатюрних мух до масивних травневих хрущів. Окремі представники роду нічниць, які полюють над поверхнею води, живляться також маленькими рибками і водними безхребетними тваринами.

Слайд 10

За місцями схованок кажанів можна поділити на тих хто віддає перевагу дуплам дерев і тих хто ховається у печерах. Хоча є такі кажани, що живуть влітку у дуплах дерев, а зимують у печерах. Наприклад, у карстових печерах зимують тисячі особин.

Слайд 11

Дупла дерев кажани використовують переважно влітку, бо взимку для них вони є захолодними. Хоча деякі види можуть зимувати і там. Деякі кажани охоче влаштовують свої схованки у будинках, де вони живуть разом із мишами, горобцями і голубами.

Слайд 12

Зморшки на мордочках багатьох кажанів допомагають їм орієнтуватися при польотах у темряві. Більшість цих тварин випускають звуки, які допомагають природній ехолокації, ротом. Однак багато хто з них — використовують у таких випадках ніс.

Слайд 13

Борозни над носом відіграють роль резонаторів, посилюючи визначені частоти видаваного звуку. У результаті цього борозни по-різному керують звуком: 60-кілогерцові коливання поширюються у вертикальному напрямку, тоді як 80-кілогерцові — прямо.

Слайд 14

Ця складна система борозен посилає звуки в різних напрямках, що допомагає кажанам орієнтуватися в складних умовах, наприклад, у густому лісі або при одночасному рішенні декількох завдань — переслідуванні жертви і уникнення перешкод.

Слайд 15

Кажанам властива зимова сплячка. У цей час вони застигають нерухомо в одному положенні і температура їх тіла наближається до навколишньої. Також і влітку під час денної сплячки температура тіла кажанів може опускатися до цих значень.

Слайд 16

Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз знаходяться на межі зникнення. В Україні більшість видів внесено до Червоної книги України.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія