X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хвойні

Завантажити презентацію

Хвойні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хвойні Презентаційна робота учениці 7-В класу Віки під керівництвом учнів 11-А класу Кучко Олександра та Оксенчук Аліни

Слайд 2

Рослини Рослини (лат. Plantae ) - одна з основних груп багатоклітинних організмів, царство. Поділяється на відділи: зелені водорості; мохоподібні; хвощеподібні; плауни; папоротеподібні; голонасінні; покритонасінні. Рослини (лат. Plantae ) - одна з основних груп багатоклітинних організмів, царство, що поділяється на відділи: зелені водорості, мохоподібні, хвощеподібні, плауни, папоротеподібні, голонасінні, покритонасінні.

Слайд 3

Голонасінні Сучасні представники: найпоширеніші - дерева; рідше – чагарники і ліани. Листя: голкоподібне (хвоя) або лускоподібне; у деяких представників – велике, перисторозсічене, дволопатеве; розташовуються листочки поодинці, по два або кілька в пучках. Сучасні голонасінні представлені переважно деревами, значно рідше - чагарниками і дуже рідко-ліанами; Листя голонасінних значно відрізняються від інших груп рослин. У більшості видів воно голкоподібне (хвоя) або лускоподібне; у окремих представників листя велике (наприклад, у вельвічії дивовижної їх довжина сягає 2-3 м), перисторозсічене, дволопатеве. Листя розташовуються поодинці, по два або кілька в пучках.

Слайд 4

Хвойні Хвойні (лат. Pinóphyta або Coníferae) - один з 13-14 відділів царства рослин, до якого відносяться судинні рослини, насіння яких розвиваються у шишках. Сучасні види: - дерев'янисті рослини, переважна більшість - дерева, хоча є і чагарники. Типові представники: кедр, кипарис, ялиця, яловець, модрина, ялина, сосна, червоне дерево, тис і каурі. Листя: - у багатьох довгі тонкі голки, у інших ж, включаючи кипарисові, - мають плоску, лускоподібну форму. Хвойні (лат. Pinóphyta або Coníferae) - один з 13-14 відділів царства рослин, до якого відносяться судинні рослини, насіння яких розвиваються у шишках. Всі сучасні види - дерев'янисті рослини, переважна більшість - дерева, хоча є і чагарники. Типові представники - кедр, кипарис, ялиця, яловець, модрина, ялина, сосна, червоне дерево, тис і каурі. Листя багатьох хвойних рослин - довгі тонкі голки, інші ж, включаючи кипарисові, мають плоску, лускоподібну форму.

Слайд 5

характеристика хвойних вічнозелені; розмножуються насінням. органом розмноження й утворення насіння є шишка; вітрозапильні рослини; природне вегетативне розмноження відсутнє. зазвичай однодомні рослини; пилкові мішки зібрані в стробіли; у листках є смоляні ходи; властивий верхівковий ріст; стовбур представлений в основному деревиною; гілки розташовуються кільцями; насіння дозріває наприкінці другого літа після запліднення; висипання насіння на третій рік після насіння; поширені в теплих, помірних і холодних областях, але більшість на Півночі.

Слайд 6

Значення хвойних хвойні виділяють фітонциди. використовують в озелененні (Ялина Енгельмана(блакитна)); деревина використовується, як сировина для виготовлення меблів і паперу, паркету, музичних інструментів, у хімічній промисловості; ефірні олії використовують у медецині та парфумерії; насіння деяких рослин їстівне ( Сосна кедрова, Сосна італійська); окремі види використовують під час проведення Новорічних свят (Ялина звичайна, сосна звичайна); закам’янілу смолу давніх дерев використовують для виготовленя прикрас.

Слайд 7

Розмноження Органи розмноження хвойних рослин - стробіли (лат. strobilus). Це видозмінені укорочені пагони, на яких знаходяться спеціалізовані листя - спорофіли, що формують спорангії. У хвойних рослин стробіли одностатеві. Органи розмноження хвойних рослин - стробіли (лат. strobilus). Це видозмінені укорочені пагони, на яких знаходяться спеціалізовані листя - спорофіли, що формують спорангії. У хвойних рослин стробіли одностатеві.

Слайд 8

Формування та розповсюдження Після запліднення з зиготи, за рахунок використання поживних речовин ендосперми, формується зародок. На кінцевому етапі розвитку він складається з корінця, стеблинки, кількох сім'ядолі (зародкових листя) і почечкі, оточених ендоспермом - це шишка. Розміри шишок коливаються від 2 мм до 600 мм у довжину. У соснових, араукарієвих, сціадопітісових і більшості кипарисових шишки дерев'янисті, при дозріванні лусочки зазвичай розкриваються, дозволяючи насінню вільно падати і розноситися вітром. У деяких (ялиці та кедри) шишки руйнуються, щоб звільнити насіння, у інших горіхоподібне насіння поширюєть з допомогою птахів. Після запліднення з зиготи, за рахунок використання поживних речовин ендосперми, формується зародок. На кінцевому етапі розвитку він складається з корінця, стеблинки, кількох сім'ядолі (зародкових листя) і почечкі, оточених ендоспермом - це всім нам відома шишка. Розміри шишок коливаються від 2 мм до 600 мм у довжину. У соснових (Pinaceae), Араукарієвих (Araucariaceae), сціадопітісових (Sciadopityaceae) і більшості кипарисових (Cupressaceae) шишки дерев'янисті, при дозріванні лусочки зазвичай розкриваються, дозволяючи насінню вільно падати і розноситися вітром. У деяких (ялиці та кедри) шишки руйнуються, щоб звільнити насіння, у інших горіхоподібне насіння поширюєть з допомогою птахів.

Слайд 9

Сосна Сосни - вічнозелені, багаті смолою дерева, звичайно дуже великі, рідше дрібні, іноді майже чагарники. Характеристика: шишки яйцевидні або довгасті, зазвичай опущені, а при зрілості падають з гілки на землю; добре розвинена стрижнева коренева система, і тому росте на піщаних грунтах; хвоя зверху випукла довжиною 5-7 см, зібрана по 2-3 у пучки на вкорочених пагонах. відіграє важливу роль у деревинній промисловості. Сосни - вічнозелені, багаті смолою дерева, звичайно дуже великі, рідше дрібні, іноді майже чагарники. Шишки яйцевидні або довгасті, зазвичай опущені, а при зрілості падають з гілки на землю. Є безумовно найголовнішою і найпоширенішою, як в географічному відношенні, так і за кількістю доставленої деревини, порід: вона являє собою більше третини всієї вироблюваної лісами деревини і більше половини виробного, більш цінного, лісу.

Слайд 10

Ялина Ялина (лат. Pícea) - рід дерев родини соснових (Pinaceae). Характеристика: крона конусовидна або пірамідальна; гілки горизонтально розпростерті або никнуть. У перші 3-4 роки бічних пагонів не дає; кора сіра, відшаровується тонкими пластинками; шишки довгасто-циліндричні, загострені, не розсипаються, опадають по дозріванні насіння цілими в перший рік запліднення. Зрілі шишки висячі, сухі, шкірясті або дерев'янисті, довжиною до 15 см, діаметром 3-4 см; поширена у помірному поясі північної півкулі; Ялина (лат. Pícea) - рід дерев родини соснових (Pinaceae). Крона конусовидна або пірамідальна. Гілки горизонтально-розпростерті або никнуть. У перші 3-4 роки бічних пагонів не дає. Кора сіра, відшаровується тонкими пластинками. Шишки довгасто-циліндричні, загострені, не розсипаються, опадають по дозріванні насіння цілими в перший рік запліднення. Зрілі шишки висячі, сухі, шкірясті або дерев'янисті, довжиною до 15 см, діаметром 3-4 см.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія