X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гомології"

Завантажити презентацію

"Гомології"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гомології Гомоло гією називають зіставні частини порівнюваних об'єктів. В рамках еволюційної біології, гомологія інтерпретується як схожість, обумовлена походженням від загального попередника.

Слайд 2

Слайд 3

Аналогія зовнішня подібність організмів різних систематичних груп, а також органів або їхніх частин, що походять з різних вихідних зачатків і мають неоднакову будову. А. зумовлюється пристосуванням організмів до життя в подібних умовах або виконанням органами однакової функції.

Слайд 4

Слайд 5

Конвергентна еволюція — еволюційний процес, що приводить до формування комплексу схожих ознак у представників неспоріднених груп

Слайд 6

Рудименти Рудиментарні органи —органи, недорозвинені чи спрощені у певних видів порівняно з подібними утворами предкових форм унаслідок втрати своїх функцій протягом філогенезу (еволюційного розвитку виду).

Слайд 7

Іноді рудиментарні органи здатні виконувати якусь допоміжну функцію, в деяких випадках розвиваються повністю (атавізми). Рудиментарними є, наприклад, очі в деяких печерних і риючих тварин (протеїв, кротів), задні кінцівки в жовтопуза, хвостові хребці, волосяний покрив тулуба, вушні м'язи у людини.

Слайд 8

Атавізм Атаві зм (лат. atavus — прапрадід) — поява у окремих організмів якогось виду ознак, які існували у віддалених предків, але були втрачені в процесіеволюції.

Слайд 9

Приклади атавізмів: трьохпалість у сучасних коней, розвиток додаткових пар молочних залоз (полімастія), хвоста, волосяного покриву на всьому тілі (гіпертрихоз) у людини.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія