X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дурман

Завантажити презентацію

Дурман

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Дурман (Datura) - рід рослин родини Пасльонових (Solanaceae), представники якого великі трави, рідше деревоподібні рослини. Наукова назва роду Datura походить від санскр. dhattura або араб. tatura від tat — колоти.

Слайд 3

Зустрічається скрізь, росте як бур’ян: у дворах, під парканами, під стінами приміщень, на городах та присадибних ділянках. Більше полюбляє вологі місця. Як культурна рослина культивується у Краснодарському краї та на півдні України.

Слайд 4

Квітки великі, віночок воронкоподібний. Зав'язь 2‑гніздова, причому гнізда нерідко ще розділені кожне на 2 напівгнізда.

Слайд 5

Плід - велика, в основному 4‑гніздова коробочка, що абсолютно висихає при достиганні або м'ясиста, що розпадається на 4 стулки, або ж зовсім не розкривається.

Слайд 6

Листки зверху темно-зелені, блискучі, знизу яскраво-зелені, яйцевидної форми, з клиновидною підставою, загострені на верхівці, нерівномірно глибоко- виямчастолопастні. Черешки циліндричні, різної довжини.

Слайд 7

Довжина листової пластинки до 25 см, ширина близько 20 см. Жилки білі, круглі (діагностична ознака), добре помітні, різко виступаючі з нижнього боку. У сировині листя частково зламане. Запах слабкий, наркотичний, такий, що посилюється при розмочуванні.

Слайд 8

Свою назву рослина отримала за свої галюциногенні властивості. Вона має неприємний, одурманюючий запах, особливо коли її торкати. З лікувальною метою використовують листки і насіння. Листки збирають в суху погоду — від початку цвітіння і до осінніх заморозків, насіння — після дозрівання.

Слайд 9

Дія дурману звичайного визначається вмістом алкалоїдів, що мають наркотичні, снотворні, протиспазматичні та болезаспокійливі властивості. Розширює зіниці очей на тривалий строк, збуджує дихання, зменшує секрецію слинних, шлункових, потових, підшлункової залоз, знижує тонус гладеньких м'язів.

Слайд 10

У разі отруєння спостерігається прискорене серцебиття, галюцинації, безпричинний сміх, сухість в ротовій порожнині, тошнота, рвота, головні болі, тимчасова втрата зору, судоми, сильне нервове збудження, а також значне погіршення пам’яті на певний термін.

Слайд 11

В якості першої допомоги необхідно викликати рвоту та зробити промивання шлунка. Для детоксикації можна дати порошок деревного вугілля і звичайно, викликати швидку допомогу. Симптоми отруєння, при лікуванні, можуть тривати 1-2 дні, але розширення зіниць може бути цілий тиждень і, навіть, більше.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія