X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"ДНК"

Завантажити презентацію

"ДНК"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нуклеїнові кислоти (ДНК та РНК)

Слайд 2

РНК (рибонуклеїнова кислота) — клас нуклеїнових кислот, лінійних полімерів нуклеотидів, до складу яких входять залишок фосфорної кислоти, рибоза і азотисті основи — аденін, цитозин, гуанін і урацил (на відміну від ДНК, що містить замість урацила тимін).

Слайд 3

Дезоксирибонуклеї нова кислота (ДНК) — один із типів природних нуклеїнових кислот Основна роль ДНК: зберігання спадкової інформації(репарація); передача з покоління в покоління(реплікація); реалізація генетичної програми розвитку та функціонування живих організмів(транскрипція).

Слайд 4

З хімічної точки зору, ДНК — це довга полімерна молекула, що складається з послідовності блоків — нуклеотидів. Кожний нуклеотид складається з: Азотистої основи; Цукру(дезоксирибози); Фосфатної групи. У переважній більшості випадків (окрім деяких вірусів, що містять одноланцюжкові ДНК) макромолекула ДНК складається з двох ланцюжків, орієнтованих азотистими основами один проти одного. Ця дволанцюжкова молекула утворює спіраль.

Слайд 5

Комплектарність ДНК

Слайд 6

Функції ДНК Репарація Репарація ДНК (від англ. DNA repair — «ремонт ДНК») — набір процесів, за допомогою яких клітина знаходить і виправляє пошкодження молекул ДНК, які кодують її геном.

Слайд 7

Транскрипція Транскрипція — процес синтезу РНК з використанням ДНК в якості матриці, що відбувається у всіх живих клітинах, іншими словами, це перенесення генетичної інформації з ДНК на РНК.

Слайд 8

Реплікація Схематичне зображення процеса реплікації, цифрами позначені: (1) ланцюг, що відстає, (2) ланцюг-лідер, (3) ДНК-полімераза (Polα), (4) ДНК лігаза, (5) РНК-праймер, (6) ДНК-праймаза, (7) фрагмент Окадзакі, (8) ДНК-полімераза (Polδ), (9) хеліказа, (10) одиночний ланцюг зі зв'язаними білками, (11) топоізомераза

Слайд 9

Пошкодження ДНК

Слайд 10

Альтернативні форми подвійної спіралі ДНК може існувати в кількох можливих конформаціях. A-ДНК, B-ДНК, C-ДНК, D-ДНК[21], E-ДНК[22], H-ДНК[23], L-ДНК[21], P-ДНК[24] і Z-ДНК.

Слайд 11

Суперскрученість ДНК Структура кругової суперскрученої ДНК, з різною кількостю оборотів ланцюжків в молекулі (Twist) і перехрещень дволанцюжкових молекул (Writhe).

Слайд 12

Структури на кінцях хромосом Структура теломер. Зеленим кольором позначений іон металу, хелатований в центрі структури

Слайд 13

Використання ДНК в технології Методи роботи з ДНК Генна інженерія Судово-медична експертиза Біоінформатика ДНК і комп'ютери нового покоління Історія і антропологія

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія