X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Антропогенез"

Завантажити презентацію

"Антропогенез"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Антропогенез (від грец. аnthropos – людина та genesis – походження) процес формування фізичного типу людини, розвитку її свідомості, мислення, трудової діяльності, мови та розвиток суспільства.

Слайд 3

Стадії антропогенезу: Протоантропи. Архантропи. Палеоантропи. Неоантропи

Слайд 4

Протоантропи Австралопітеки жили на рівнинах, пересувались пере- важно на задніх кінцівках, як знаряддя використовували усілякі природні предмети, а інколи виготовляли примітивні ріжучі та рубаючі знаряддя з гальки. З цього періоду починається формування Людини умілої – Homo habilis.

Слайд 5

Австралопітеки

Слайд 6

Архантропи Перехідні форми від людино- подібних мавп до людини. Це пітекантропи, синантропи, гейдельберзька людина. Вони виготовляли із каміння примітивні знаряддя праці: скребки, зубила, списи… Користувались вогнем та жили первісним стадом.

Слайд 7

Архантропи

Слайд 8

Палеоантропи Неандертальці – давні люди. Користувались кам’яним та кістяним знаряддям. Одягались у шкури. Жили групами. Спілкувались за допомогою жестів і зачаткової членороздільної мови.

Слайд 9

Палеоантропи

Слайд 10

Неоантропи Кроманьйонці – перші сучасні люди, жили в побудованому житлі, носили пошитий із шкір одяг. Знаряддя праці були оздоблені різьбою. Вони приручили тварин та вирощували рослини.

Слайд 11

Австралопітек і кроманьйонець Неандерталець і кроманьйонець

Слайд 12

Слайд 13

Рушійні сили антропогенезу Природні чинники Соціальні чинники -Спадковість -Мінливість -Природний добір -Суспільний спосіб життя -Праця -Мислення -Свідомість -Мова

Слайд 14

Людина розумна – наймогутніша із всіх живих істот планети. Її організм складається з таких же хімічних елементів, як і всі інші живі організми: O2, N2, C2, H… У деяких тварин кращий зір, слух, швидкість руху, нашим зубам і нігтям не зрівнятись із кликами, рогами і кігтями ссавців. Але існують надзвичайні особливості, які властиві лише нам: - прямостоячий скелет; унікальний за складністю мозок; рухливі руки, здатні маніпулювати дрібними предметами; кольоровий трьохвимірний зір; наявність усмішки і сміху.

Слайд 15

редукція хвостового відділу; подібність будови кори великого мозку; добре розвинений головний мозок; такі ж відділи скелету; зубна формула – 32 зуби; наявність нігтів; відтиски пальців; 4 групи крові; вагітність 9 місяців; менструальний цикл; паразити як у людини (воші, аскариди); хвороби (грип, віспа, туберкульоз, сифіліс, СНІД); послідовність розташування амінокислот у молекулі гемоглобіну співпадає, при високій t денатурація білків.

Слайд 16

Хода. У людини міцний колінний суглоб, стегнова кістка під кутом всередину. У мавпи стегнова кістка під кутом назовні, а колінний суглоб зовсім не міцний. Кінцівки. У людини нижні кінцівки довші за передні, а у мавпи навпаки.

Слайд 17

Хребет. У людини має 4 вигини, що дає змогу прямо- ходінню. У мавпи хребет у вигляді дуги, тому що вони спираються на руки. Грудна клітка. У людини розширена і сплюснута спереду назад. У мавпи сплюснута з боків. Таз. У людини широкий, короткий у вигляді чаші, у мавпи таз вузький і видовжений.

Слайд 18

Череп. У людини більший мозковий відділ, а лицьовий менший. У мавпи череп з виступаючою вперед видовженою лицьовою частиною. У людини наявне підборіддя, а в мавпи його немає. Зуби. У людини зуби маленькі і вкриті товстим шаром емалі, зубна дуга має вигляд параболи. У мавпи щелепи масивні з великими іклами та корін-ними зубами. Шар емалі тонкий, зубна дуга у вигляді латинської букви U.

Слайд 19

Кисть. У людини довгі пальці рук, що дозволяють точно захоплювати дрібні предмети. У мавпи великий палець дуже короткий, а всі інші порівняно довгі. Стопа. У людини великий палець розміщений паралельно іншим і допомагає переносити вагу тіла. У мавпи великий палець протистоїть іншим і пристосований до хапання.

Слайд 20

Головний мозок. У людини об’єм мозку 1400-1600 куб.см, а в мавпи – 600 куб.см. У людини поверхня кори мозку 1300 куб.см, а в мавпи у 3-4 рази менша. Значна частина кори у людини пов’язана з мовою та іншими центрами вищої нервової діяльності, яких немає у мавп. Мислення. У людини абстрактне та логічне, а в мавп тільки конкретне, тобто мавпи сприймають зовнішній світ лише через подразнення, які безпосередньо діють на їхні органи чуттів.

Слайд 21

Волосяний покрив. У людини редукований, у мавп добре розвинений. Спосіб життя. У людини суспільство, трудова діяльність у колективі, створення і застосування знарядь праці. У мавп – стадне життя.

Слайд 22

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія