X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жак Луї Давид: біографія

Завантажити презентацію

Жак Луї Давид: біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жак Луї Давид

Слайд 2

План Жак Луї Давид Основні дати Картини Останні роки життя

Слайд 3

Жак Луї Давид 30.08.1748р.- родився в Парижі майбутній художник у сім’ї комерсанта Моріса Луї Давида. 1755р.- був відданий в частний табір, де особливу увагу приділяли естетичному розвитку. Жак Луї цікавиться класичною літературою і древній літературі. Але найбільш приділяє увагу до вивчення живопису і рисунку.

Слайд 4

Основні дати 02.12.1757р.- батько Давида помирає на дуелі; 1774р.- Давид получає Римську премію; 1775р.- виїжджає у Рим; 1780р.- після п’ятирічного перебування в Італії повертається в Париж; 16.05.1785р.- Давид жениться на Маргариті Шарлотті Пекуль; 1783р.- стає членом Академії; 1784р.- на рік виїжджає у Рим; 1792р.- Давида вибирають депутатом Конвента; 1793р.- голосує за смертну кару для Людовіка XVI; ініціює розпуск Королівської академії; 08.-12.1794р.- перебуває у тюремному заключенні; 05.1795р.- знову арештований; 08.1795р.- виходить на свободу; 1804р.- Давид вибраний першим живописцем імператора Наполеона Бонапарта; 1816р.- перебуває в Брюсселі;

Слайд 5

Картини

Слайд 6

Андромаха, оплакує Гектора У 1783р. Давид написав картину «Андромаха оплакує Гектора». Сюжет картини взятий з «Іліади» Гомера: Гектор- полководець троянців, був ранений у битві з Ахілом і оплаканий вірною жінкою Андромахою. Вона театральним жестом показує на тіло героя, віддавшого своє життя за рідне місто.

Слайд 7

Смерть Марата Після Якобінського перевороту, один з його представників Жан Поль Марат був вбитий, коли він приймав лікувальну ванну. Засмучений трагічною смертю, Давид написав сцену його смерті. Обличчя Марата, яке він змалював з посмертної маски, передано просто сильно, з вираженими стриманих мук.

Слайд 8

Клятва в Залі для ігри в м’яч Але за два роки він виконав у красках тільки голови декількох депутатів і був змушений відмовитися від роботи. В жовтні 1790р. Якубінський клуб, заказав Давиду велику історичну картину, яка мала передати події, ставші початком революції. Давид написав ескіз «Клятва в Залі для ігри в м’яч» у 1790році.

Слайд 9

Мадам Рекам’є 1800р.Давид написав картину ”Мадам Рекам’є”, власницю модного парижського салона.Цей портрет намітив головну тенденцію пост революційного періоду творчості художника. Давид писав мадам Рекам’є на-пів лежачою на канапі. Вдягнена вона була в сукню, подібне грецькій туніці: мода періоду Директорії, а саме сукні з завищеними таліями і високими, в міру природними зачісками. Оливкові, золотисті, сіро-стальні тони придають образу достоїнство і пишність.

Слайд 10

Амур і Психея У 1817р. Давид написав картину “Амур і Психея”. Психея зображалася в образі метелика чи дівчини. Кохання Психеї і Ерота (в римській міфології-Амура) розповсюджений сюжет в літературі і в мистецтві. Кохання Психеї і Ерота (в римській міфології-Амура) розповсюджений сюжет в літературі і в мистецтві.

Слайд 11

Леонід в битві у Фермопіл Ця картина була задумана Давидом ще в 1799р. Але робота над нею була зупинена, оскільки художник зацікавився написанням портрета “Бонапарт на перевалі Сен Бернар”. У 1814р. Була написана картина “Леонід у битві у Фермополі”.

Слайд 12

Останні роки життя Давид був змушений в 1816 році емігрувати в Брюсселі. Там він писав безпосередньо портрети колишніх членів Конвенту, а також художників і акторів, які, як і він, опинилися в вигнанні, але душею залишилися на батьківщині. Давид помер в Брюсселі 29 грудня 1825 року.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія