X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Захисти первоцвіт

Завантажити презентацію

Захисти первоцвіт

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підсніжник білосніжний – Galanthus nivalis

Слайд 2

Анемона дібровна – Anemone nemorosa

Слайд 3

Проліска дволиста – Scilla bifolia

Слайд 4

Рястка Коха (Ornithogalum Kochii)

Слайд 5

Найвідоміші види Звичайний підсніжник (Galanthus nivalis). Всім знайома рослина із зеленими листочками – стрілочками та білим цвітом,яка не боїться ані снігу,ані весняних приморозків і є вірною ознакою того, що теплі дні уже не за горами. Згідно з легендою, підсніжик отримав свої білі шати від богині Флори, щоб одягтися для весняного карнавалу. Сніг, який теж хотів піти на свято, ніякого вбрання не отримав. І ніхто з квітів, окрім підсніжника, не захотів поділитися зі снігом своїми шатами. А підсніжник укрив сніг своєю білою мантією і вони веселилися на святі разом. З тих пір сніг, із вдячності, захищає підсніжники від останніх зимових морозів. Існує ще одна легенда  ,яка розповідає про те, що підсніжники – не тільки перші весняні квіти, а й взагалі перші квіти на Землі: коли Бог прогнав Адама і Єву з Раю, то на землі панувала зима. Жінка замерзла, стала гірко плакати. Деякі сніжинки пошкодували її і перетворилися в первоцвіти. Побачивши це, пара повірила, що надія на прощення є, і з тих пір підсніжники стали символом надії. Одними з перших весняних квітів є також хіонодокси або «Слава снігів» Glory-of-the-snow (Chionodoxa luciliae). Первоцвіти хіонодокса зустрічаються в різних кольорах, у кожного з них є своя чарівність. Цибулини цих рослин є морозостійкими і їх легко вирощувати, так як вони не потребують спеціальної уваги. Невисокі, чарівні у своїй граціозності небесної блакиті хіонодокси зустрічаються близько танучих гірських снігів, на альпійських луках (на висоті 2 км). Цвітуть красуні-хіонодокси ранньою весною, протягом двох тижнів. На тонкій стеблинці її квітконіжки (висотою до15 см) розміщується ніжна зірчаста квіточка. Ерантіс – багаторічна трав’яниста рослина родини лютикових, її назва походить від грецького – «весняна квітка». Розквітає на лісових галявинах , як тільки з’являться перші проталини. Ерантіс, як і підсніжник, називають провісником весни. Це жовті чашоподібні квіти, що наповнюють повітря медовим ароматом. Поодинокі квіточки з’являються ранньою весною, часто пробиваючись крізь сніг, в оточенні витончених зелених або бронзових листочків.

Слайд 6

Крокус - рослина родини ірисових. Свою назву отримала від грецького «Кроці» – нитка, тому, що висушені суцвіття крокусу схожі на нитки. За старогрецькою легендою, цей первоцвіт виник з крапель крові юнака Крока. Крок змагався з міфічним богом Гермесом в метанні диска, і Гермес випадково вбив його. Перший древній крокус був жовтих відтінків, а блакитні, рожеві та білі кольори він отримав в результаті селекції. Друга назва – шафран – походить від арабського слова «жовтий». Шафран використовувався як приправа, пахощі, фарба, лікарська рослина. Цікаво, що в стародавньому Китаї ніхто, крім імператора, не мав права носити одяг відтінку шафрану. Горицвіт (адоніс) – багаторічна трав’яниста рослина родини лютикових. Золотом горять на сонечку великі квітки горицвіту. Латинську назву адоніс рослина отримала на честь Адона – фінікійського і ассірійського міфічного бога сонця, який, щорічно вмирав і щовесни воскресав, як ця квітка. Є ще версія про походження назви з грецької міфології. Адоніс ослухався богиню Афродіту, яка заборонила йому полювати на диких звірів, і був смертельно поранений кабаном. Афродіта, сумуючи за улюбленим юнаком, перетворила Адоніса в прекрасну квітку, яка відроджується кожної весни. Примула – назва цієї рослини походить від слова «рання, перша», адже примула – також є одною з найперших весняних квітів. Примула нагадує в’язку золотих ключиків. У скандинавській міфології примула – ключі богині Фрей, якими вона відмикає двері для весни. За іншим повір’ям – це ключі від раю, які впустив на землю святий Петро. Медунка (пульмонарія) – невелика рослина родини  шорстколистих. Українська назва її походить від смаку і запаху квіток – солодкого, медового. А латинську назву – пульмонарія квітка отримала через застосування її листя при лікуванні легеневих захворювань. У суцвітті медунки можна одночасно побачити сині та червоні квітки, звідси походить легенда про те, що сині квіти – Адама, а червоні – Єви. Насправді рожеве забарвлення мають молоді квітки, а синє – старі. Білоцвіт весняний (Leucojum vernum) – рослина родини амарілісових. Зустрічається в природі по узліссях гірських букових лісів Центральної Європи, включаючи і Карпати. Цибулинний багатолітник до 20 см заввишки. Цибулина яйцеподібна до 2 см у поперечнику. Листя широколанцетні до 25 см завдовжки, 1,2 см шириною. Квітконіжки до 30 см завдовжки. Квітки поодинокі або парні, на довгих квітконіжках, з приквітковим листом в підставці, білі, дзвіночкоподібні з приємним запахом. Пелюстки із зеленими або жовтими кінцями. Цвіте у березні – квітні протягом 20-30 днів.

Слайд 7

 Первоцвіт весняний Багаторічна трав'яниста рослина до 20 см заввишки, з розеткою прикореневих  листків овальної або яйцевидно-овальної форми, сильно зморшкуватих, по краях хвилястих,  поступово звужених у крилатий черешок. Із середини розетки виростає одне або кілька безлистих квітконосних стебел із зібраними на верхівці у пониклий зонтик жовтими, пахучими квітками. Віночок їх трубчастий, з невеликим відгином і з 5 оранжевими плямами в зіві. Кореневище дуже коротке, вертикальне, з пучком тонких коренів. Цвіте в квітні – червні. Росте на луках, серед чагарників, на лісових галявинах, в розріджених лісах, на схилах, на узбіччях доріг, в лісових і лісостепових районах. 

Слайд 8

Застосування первоцвіту В Англії та Голандії первоцвіт вирощують на городах для салатів, а корені первоцвіту використовують як прянощі.Застосовують при бронхiтах, кашлi, трахеїтi, гарячцi, безсоннi, фурункулах, виразках, ранах, висипах на шкiрi, анемiї, нервових розладах, ефективним є вживання препаратів первоцвіту при головних болях,серцевих захворюваннях.Застосовують у вигляді чаю. Свіжі листки вживають як продукт харчування для приготування смачних салатів . Це листя містить багато вітамінів – кілька листочків забезпечує людину добовою нормою вітаміну С.

Слайд 9

  Цікаві факти Первоцвіти - весняні квіти улюблені й шановані у всіх народів.Якщо уважніше придивитися до квітів первоцвіту весняного, чи до квітів первоцвіту високого, чи до рожевих весняних квітів первоцвіту борошнистого то можна зробити маленьке відкриття. Втім, не таке вже й маленьке: це явище вивчав ще Чарльз Дарвін.          Виявляється, у первоцвіту є дві форми квітів:  з маточками, приблизно вдвічі довшими за тичинки, і навпаки, з тичинками приблизно вдвічі довшими від маточки. Це пристосування до перехресного запилення. Обидві форми зустрічаються в природі однаково часто. І хоча є можливість перехресного запилення двох квіток однієї форми (і навіть самозапилення), але при перехресному запиленні квіток різних форм розвивається більш життєздатне насіння.Зібране в коробочку насіння визріває приблизно через місяць і швидко втрачає схожість. Молоді рослини зацвітають на другий рік.Стародавні греки вважали первоцвіт лікарською квіткою Олімпу. Англійці брали його з собою в дорогу як талісман.          У багатьох слов'янських народів первоцвіти шанувалися як золоті ключі, які відкривають літо. Первоцвіт дуже шанують у гірських краях. Рано навесні горяни прагнуть якнайшвидше відшукати рослину й оздобити нею своє житло. Виїжджаючи до іншої країни, вони обов'язково беруть з собою засушену квітку первоцвіту і зберігають її як згадку про батьківщину та рідних.

Слайд 10

Первоцвіт у легендах     Поетична легенда датчан розповідає про прекрасну небесну принцесу Ельф, котра, спустившись на землю, палко закохалась у вродливого юнака. Ельф не послухала богів і не захотіла покинути коханого і повернутись назад на небо. За це боги перетворили непокірну принцесу в первоцвіт, а юнака - у весняну анемону. В Англії вважали, що трубчасто-дзвоникоподібні пониклі квітки первоцвітів є притулком для казкових крихітних фей і гномів під час негоди. У назвi рослини є вiдголосок давньогрецької легенди, за якою квiтки первоцвiту - це ключі богинiвесни Фреї. Фрея мала прекрасне багатобарвне намисто - райдугу. Коли вона нахиляляся, намисто торкалося землi ключиками, і земля відкривалася, розквiтала весняними квiтами. А з тих золотих ключикiв, що падали в родючий грунт, проростали жовтi квiтки первоцвiту. Інша легенда розповідає, що одного разу апостолу Петру, який зберігав ключі від царства небесного, сповістили, що хтось діcтав підробні ключі і хоче проникнути в рай. Наляканий апостол випустив з рук зв'язку золотих ключів і вони полетіли на землю. Там де впали ключі, виросли первоцвіти, які щороку відкривають,людям двері до теплої погоди.  В інших народів також існує чимало легенд, повір'їв, пов'язаних з первоцвітами. Наприклад, у німців існувало повір'я, що дівчина, яка першою у великодні свята знайде квітку первоцвіту, неодмінно цього року вийде заміж. 

Слайд 11

Захисти первоцвіти

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія