X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Юрій Оліферович Збанацький"

Завантажити презентацію

"Юрій Оліферович Збанацький"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Юрій Оліферович Збанацький Підготувала Студентка 111 к групи Лялюк Вікторія

Слайд 2

Юрій Оліферович Збанацький -український письменник, кінодраматург. Герой Радянського Союзу (1944). Лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1970), Літературної премії Чувашії ім. М. Сеспеля (1967), Премії ім. Лесі Українки (1975).

Слайд 3

Народився 1 січня 1914 року в селі Борсукові Чернігівської області, в родині селянина-бідняка, активного учасника громадянської війни. Закінчивши Остерську семирічну школу, Збанацький навчався в Чернігівському педагогічному технікумі, а потім учителював. У 1937 році закінчив заочно мовно-літературний факультет Ніжинського педагогічного інституту. Життєвий шлях

Слайд 4

Учасник Другої світової війни з 1941 по 1945 роки. Після окупації району залишився на окупованій території. Розпочав підготовчу роботу по створенню підпілля, проте за доносом зрадника 6 січня 1942 року був заарештований. Після допитів направлений в концентраційний табір, в якому пробув майже 7 місяців. В вересні 1942 року здійснив втечу з табору. Повернувщись на Остерщину, Збанацький організовує партизанський загін імені Миколи Щорса.

Слайд 5

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 січня 1944 року за вміле командування партизанським з'єднанням, зразкове виконання бойових завдань командування в тилу німецьких військ і виявлені при цьому відвагу і мужність, Ю. О. Збанацькому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Слайд 6

Після війни викладав літературу в Київському педагогічному інституті імені Горького, згодом очолив філологічний факультет цього ж інституту. Друкувався з 1944 р. Його повісті «Між добрими людьми», «Морська чайка», «Курячий бог», роман «Сеспель» були екранізовані на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка. Написав «Поліські билиці» — короткі оповідання з життя його знайомого вчителя Каленика Переплигнигопченка. Помер 25 квітня 1994 року в Києві. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 52).

Слайд 7

Писати Збанацький розпочав ще до війни і спершу заявив про себе творами для юних читачів Перші його друговані твори з'явилися в 1944р. Повість «Таємниця Соколиного бору» (1949) по праву ввійшла до скарбниці літератури для дітей та юнацтва. Писав твори для дітей і в наступні роки. Творчість

Слайд 8

Оповідання письменника, зібрані у книжках «Крилатий гонець», «Ласунка», «Гвардії Савочка» та інших, здебільшого присвячені змалюванню партизанського життя, боротьбі з фашистами.

Слайд 9

У Ю.Збанацького, мабуть, немає твору, який не був би пройнятий турботою про становлення майбутнього громадянина. Критика не раз відзначала кровну зацікавленість письменника в розвитку освіти, удосконаленні шляхів навчання і виховання дітей різного віку. В таких творах, як «Курячий бог», «Курилові острови», «Морська чайка», «Літо в Соколиному», «Хвилі» та багатьох інших, піднімаються важливі проблеми виховання підростаючого покоління. Його юні герої дуже різняться за характером, поведінкою, життєвими переконаннями. Крім тих, яких виховують, у творах Збанацького є і ті, хто виховує, адже процес формування людської особистості проходить в тісній взаємодії обох сторін.

Слайд 10

Твори Збанацького мають яскраве освітньо-виховне спрямування, бо вчать бути мужніми і стійкими патріотами, гуманними і чулими, правдолюбами та романтиками.

Слайд 11

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія