Юрій Гагарін
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Біографія Юрій Олексійович Гагарін народився 9 березня 1934 року в селі Клушино, неподалік від міста Гжатськ (пізніше перейменованого в місто Гагарін). За походженням селян: його батько - Олексій Іванович Гагарін (1902-1973) тесляр, мати Ганна Тимофіївна Матвєєва (1903-1984) - свинарка. Дитинство Юрія пройшло в селі Клушино. 1 вересня 1941 хлопчик пішов до школи, а 12 жовтня село зайняли німці і його навчання урвалося.
Майже півтора роки село Клушино була окупована німецькими військами. 9 квітня 1943 село звільнила Червона армія і навчання в школі поновилося. У травні 1945 р. сім'я переїхала Гагаріних в Гжатськ. У травні 1949 р. Гагарін закінчив шостий клас Гжатської середньої школи, і вступив до Люберецьке ремісниче училище № 10. Одночасно, поступив у вечірню школу робітничої молоді, і закінчив з відзнакою училище за фахом формувальник-ливарник.
У серпні 1951 Гагарін поступає в Саратовський індустріальний технікум, і вперше приходить в Саратовський аероклуб. У 1955 р. Юрій Гагарін добився значних успіхів, закінчив з відзнакою навчання і зробив перший самостійний політ на літаку Як-18. У жовтні 1955 р. Гагарін був покликаний в армію і відправлений до Оренбургу в 1-е військово-авіаційне училище льотчиків імені К. Ворошилова. 25 жовтня 1957 Гагарін училище закінчив.
9 грудня 1959р. Гагарін написав заяву з проханням зарахувати його в групу кандидатів у космонавти. Вже через тиждень його викликали до Москви для проходження всестороннього медичного обстеження. Спеціальна медкомісія, визнала старшого лейтенанта Гагаріна придатним для космічних польотів. 3 березня 1960 наказом Головнокомандувача ВВС зарахований до групи кандидатів у космонавти, а з 11 березня приступив до тренувань.
Політ у космос Подготовка Крім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, всього було двадцять чоловік. Вони не були кращими пілотами країни, претендентів відбирав Сергій Корольов, важливий був зріст, вага і здоров'я: вік не повинен бути перевищувати 30 років, вага - 72 кг, а зріст - 170 см (зростання Гагаріна був 165 см). Тільки при таких характеристиках космонавт міг поміститися в першому космічному кораблі «Восток», так як ракета, на якій мали летіти.
Юрій Гагарін і Сергій Корольов Крім Гагаріна, булі Ще претендента на перший Політ у космос, Всього Було двадцять чоловік. Вони не булі кращих пілотамі Країни, претендентів відбірав Сергій Корольов, важливими БУВ зріст, вага І здоров'я: вік не повинен буті перевіщуваті 30 РОКІВ, вага - 72 кг, а зріст - 170 см (зростанню Гагаріна БУВ 165 см). Тільки при таких характеристиках космонавт МіГ помістітіся У першому космічному Кораблі «Схід», так Як ракета, на якій малі летіті.
Старт корабля «Восток» був проведений в 9:07 12 квітня 1961 за московським часом з космодрому Байконур. Виконавши один оберт навколо Землі в 10:55:34 на 108 хвилині, корабель завершив плановий політ. Позивний Гагаріна був «Кедр». Спусковий апарат з Гагаріним, приземлився в Саратовській області, неподалік від Енгельса. О 10.48 радар в місцевому військовому аеропорту виявив невідому ціль - це був спусковий апарат, - а трохи пізніше за 7 км до землі, у відповідності з планом польоту Гагарін катапультувався і цілей на радарі з'явилося дві.
Першими людьми, які зустріли космонавта після польоту, виявилися дружина лісника Ганна Якимівна Тахтарова і її шестирічна онука Рита. Незабаром до місця подій прибули військові з ближчої військової частини. Одна група військових узяла під охорону спускний апарат, а інша повезла Гагаріна в розташування частини.
Зустріч в Москві 15 квітня 1961 ніхто не планував грандіозної зустрічі Гагаріна в Москві. Все вирішив в останню мить Микита Хрущов. Гагаріну було присвоєно позачергове звання і він став майором.
На підльоті Гагаріна до Москви до його літака приєднався почесний ескорт винищувачів, що складається з МіГів. У аеропорті Внуково Гагаріна чекав грандіозний прийом. Літак підрулив до центральної будівлі аеропорту, спустили трап і першим по ньому зійшов Гагарін.
Від літака до урядових трибун була протягнута яскраво-червона килимова доріжка, по ній і пішов Юрій Гагарін під звуки оркестру. Підійшовши до трибуни, Юрій Гагарін відрапортував, що завдання партії і Радянського уряду виконано ...
Далі була поїздка у відкритій машині, Гагарін стояв на повний зріст і всіх вітав. Довкруги чулися вітання, багато хто махав плакатами. У пологових будинках пройшли стихійні акції, всіх немовлят назвали Юрами.
Микита Хрущов вручив Гагаріну на Червоній площі Золоту Зірку «Герою Радянського Союзу» і присвоїв нове звання «Льотчик-космонавт СРСР». На наступний день була організована прес-конференція.
Трагічна загибель Після польоту в космос Гагарін навчався в академії ім. Жуковського і тому деякий час не мав льотної практики, також позначалася і суспільна діяльність. Перший після перерви самостійний виліт на МіГ-17 він зробив на початку грудня 1967 року. Приземлився з другого заходу з-за невірного розрахунку на посадку, характерного для льотчиків мали перерву в польотах.
Обставини смерті Гагаріна до цих пір достеменно невідомі. Існує ряд суперечливих версій його загибелі. Офіційна версія така: Літак МіГ-15 з Гагаріним і його інструктором, Героєм Радянського Союзу полковником Серьогіним, розбився 27 березня 1968 р. в 10:30 ранку в районі села Новоселово в 18 км від міста Киржач Володимирській області.
Видимість була погана. Літак увійшов у штопор, для того щоб вивести його, пілотам не вистачило декількох секунд. На гілці знайшли клаптик льотної куртки Гагаріна, права водія, а в гаманці знайшли фотографію Корольова. Так само були знайдені годинник і за положенням частин механізму стало ясно, що вони зупинилися рівно о 10:43.
Іменем Гагаріна названі: Науково-дослідне судно «Космонавт Юрій Гагарін», Місто Гагарін (колишній Гжатськ), Кратер на зворотному боці Місяця, астероїд № 1772, Площа в Москві, де стоїть пам'ятник космонавту, Кубок Гагаріна, головний трофей новоствореної Континентальної хокейної ліги (Гагарін був великим хокейним вболівальником). У багатьох містах існують вулиці, проспекти, площі, бульвари, парки, клуби та школи імені Гагаріна. Пам’ять
Схожі презентації
Категорії