Сковорода
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дистанційний урок з української літератури Підготувала вчитель української мови та літератури Запорізької гімназії №47 Купчик Ірина Миколаївна
Умови, в яких формувався світогляд Г.Сковороди; Основні періоди життя письменника; Його просвітницькі погляди. Готувати власне повідомлення і виступати з ним; Давати аргументовану оцінку вчинкам філософа; Порівнювати основні етапи життя письменників, робити висновки; Висловлювати власні погляди й одстоювати їх.
Користуючись планом написати конспект в зошитах. І.Г.Сковорода і його час. ІІ. Людина семи талантів. 1. Філософські погляди Г.Сковороди. 2. Просвітницька діяльність. 3. Внесок у розвиток педагогіки. 4. Поетична майстерність. 5. Сковорода-байкар. 6. Мудрість притч та афоризмів. ІІІ. Творчість Г.Сковороди – неоціненний дар прийдешньому поколінню.
У 1803році за ініціативою В.Н.Карамзіна слобідські поміщики відписали кошти на Харківський університет, склавши величезну на той час суму в 618 тис. карбованців сріблом. Цікаво, що жертводавцями були здебільшого учні чи близькі знайомі й друзі Г.Сковороди. (За В.Шевчуком).
Теоретичний матеріал Два шляхи розвитку байки Езопівський - прозовий твір, Великий за обсягом. Нагадує Повчальне оповідання. Г.Сковорода розвивав саме традиції езопівської байки Лафонтенівський - (Лафонтен – французький байкар ХVІІ ст.) – віршована байка невеликого обсягу з посиленим алегоричним і національним елементом Записати в зошити
Раціоналістична – звеличення розуму, працьовитості, справедливості; перевага розумної людини над обмеженим неробою і дурнем ( “Голова і Тулут”, “Олениця і Кабан”) Проблема “сродної праці” – внутрішня запрограмованість людини на певний вид діяльності; праця, що відповідає внутрішнім схильностям (“Оселка і Ніж”, “Бджола та Шершень”) Висміювання багатства, Гонитви за марнотними ідеалами (“Мурашка і Свиня”, “Щука і Рак”, “Чиж і Щиглик”) Традиційні сюжети – Ідеї дружби, потреби коритись Божій волі тощо (“Собака і Вовк”, “Вітер і Філософ”) Записати в зошити
Григорій Савич Сковорода володів даром передчуття. Те, що він передбачив сласну смерть, відомо багатьом, проте в історії залишився ще один неймовірний випадок. У 1770 році філософ три місяці жив у Києві у свого родича Іустина. Раптом під час прогулянки Подолом Сковорода відчув сильний трупний сморід. Наступного ж дня він всупереч проханням покинув Київ. Через два тижні в Києві почався мор і місто було зачинене.
Діти, зайдіть в блог “Лелека” і перегляньте відео. Потім дайте відповіді (письмово) на наступні питання: Де і коли народився Г.С.Сковорода? Як звали матір поета? У якому навчальному закладі вчився Сковорода? У якому році Сковороду зараховують до придворної капели? Який чин отримав Сковорода, коли залишив капелу? У якому році Сковорода залишає Санкт-Петербург? Назвіть прізвище генерала, обоз якого вирушив до Угорщини, взявши і Сковороду. У якому році Григорій Савич вирушає до Угорщини? Скільки років прожив Сковорода за кордоном? Назвіть прізвище поміщика з Черкащини, сина якого навчав Сковорода? У якому селі Г.С.Сковорода зустрів свій останній день життя? Як зараз називається село Пан-Іванівка?
Посилання: Сковорода Григорій Савич - Вікіпедія Життя і творчість Григорія Савича Сковороди.
Схожі презентації
Категорії