X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Риторика Арістотеля"

Завантажити презентацію

"Риторика Арістотеля"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Риторика Арістотеля Підготували учениці 11-а класу Манакова С. , Маріна Р.

Слайд 2

Від своїх попередників, зокрема й від Платона, Арістотель відрізнявся тим, що зробив риторику наукою, чітко визначив загальні закони красномовства, створив теоретичне вчення про принципи досягнення прекрасного у сфері мовотворчості.

Слайд 3

Риторичне вчення Арістотеля викладене у двох трактатах: Риторика, або Про мистецтво риторики Поетика

Слайд 4

Арістотель вважав, що насолода, яку ми одержуємо від оратора, повинна виявлятися не в чуттєвому задоволенні від словесної гри, а в пізнавальному та інтелектуальному збагаченні слухача. Сказане ритором має бути цікавим, правдивим і правильно сформульованим. Великий філософ основним у риториці вважав логічність викладу, пошук доказів, способів переконань.

Слайд 5

Арістотель скеровував увагу риторів і ораторів на такі чинники:  предмет риторики; позу оратора; очікувані емоції слухачів; стиль промови.

Слайд 6

"Родзинкою" Арістотелевої теорії риторики була орієнтація на інтелектуальну насолоду, яку оратор має викликати у слухачів.

Слайд 7

  Арістотель цінував пізнавальний і педагогічний характер риторики, для нього кращим навчанням були не дидактика й повчання, а стимулювання роботи розуму.

Слайд 8

"Холодність" стилю, на думку філософа, виникає з кількох причин: через складні слова, прикладки, довгі й несучасні епітети.

Слайд 9

Висновок У творах Арістотеля знайшли відображення всі найважливіші принципи, на яких ґрунтується доказовість, емоційно-психологічна і стилістична адекватність публічної мови.

Слайд 10

  Аристотель заклав фундамент риторичної системи, що одержала назву класичної, і яка протягом понад двох із половиною тисячоліть приймалася як зразок для навчання мистецтву публічної мови.

Слайд 11

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія