X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рембрандт Харменс ван Рейн"

Завантажити презентацію

"Рембрандт Харменс ван Рейн"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рембрандт Харменс ван Рейн

Слайд 2

Великий голандский художник Мистецтво великого голландського художника Рембрандта четверте століття захоплює і глядачів, і художників. Вже за життя він здавався сучасникам незвичайним живописцем. У його творчості все було дивно: і стиль, і те, як він зображував давно знайомі і звичні для того часу сюжети. Картини Рембрандта наповнені загадковим сутінком, в якому промені світла ледь осявають обличчя і фігури, написані тонкими-тонкими шарами фарби. Ці картини таємничо мерехтять, як старовинне золото.

Слайд 3

Роки Навчання Народився Рембрандт 15 липня 1606 в невеликому місті Лейдені в сім'ї заможного власника млина. Навчався в латинській школі і потім близько року в Лейденському університеті. Вирішивши стати художником, він кинув академічну навчання і вступив в майстерню до маловідомого живописцю Якобу Сваненбурху, де провів три роки.

Слайд 4

Дружина художника У 1632 році Рембрант переселився з тихого Лейдена в діловій Амстердам В Амстердамі початківець художник дуже швидко досяг популярності , проте , незважаючи на масу замовлень , він не переставав працювати єдино з метою свого удосконалення , малюючи з натури і гравіруя цікаві типи , які траплялися на кожному кроці на вулицях міста. Рембрандт одружився на Саскії ван Юленборх , дочки вченого юриста . Цією одруженням відкривається найщасливіша пора його життя: він користується матеріальним добробутом , надлишком замовлень і потрібної прихильністю своєї молодої дружини. Саскія часто фігурує в його творах цього періоду , причому риси її обличчя зустрічаються не тільки в портретах , а й в інших картинах і гравюрах .

Слайд 5

«Саскія ван Ейленбурх у дівуванні» (1633) Серед портретів Саскії найбільшою популярністю користуються картина - «Саскія ван Ейленбурх в дівоцтві», яка зберігається в картинній галереї Дрездена. Особа Саскії не відрізняється класичної правильністю, і художник не думає приховувати це, але проте він перетворює звичайну жінку в таємничо-чарівну красуню. Здається, юна Саскія випромінює внутрішнє світло і володіє загадкою жіночої привабливості. Портрет викликає безліч різних відчуттів - в ньому схоплено швидкоплинне, миттєвий стан душі.

Слайд 6

«Ночной дозор» (1642) У 1642 році Рембрандт отримав замовлення на груповий портрет амстердамських мушкетерів для нової будівлі Стрілецького товариства . Це наймасштабніше полотно художника , що досягає 4 -х метрів. Картина являє собою масову сцену , пронизану рухом натовпу конкретних і безіменних персонажів. Вона побудована на мерехтливому контрасті яскраво освітлених колірних плям і затінених зон. Створюється враження різнобою і напруженості , але разом з тим, і відчуття незвичайної урочистості. Настільки сміливе поєднання групового портрета з історичними подіями Нідерландської революції відлякало замовників , які відмовилися прийняти цю роботу , що згодом вплинуло на фінансовий стан і кар'єру художника. Історія з картиною «Нічний дозор» Рембрандта приведена в однойменному фільмі британського режисера Пітера Грінуея (2007).

Слайд 7

Библійні сюжети в творчості У 40-ті роки XVII століття духовний клімат Голландії змінюється. Високі ідеали відходять у минуле. Саме в ці роки в творах Рембрандта з'являються нові герої і нові сюжети. Художник у своїй творчості звертається до біблійних тем. У 1645 році він створює картину «Святе сімейство», яка зберігається сьогодні в Ермітажі (Санкт-Петербург)

Слайд 8

«Святе сімейство» (1645) На перший погляд, це звичайна домашня сцена. Немовля спить в плетеними колисці, молода мати ніжно дивиться на нього, відвернувшись на мить від книги. І тільки ангели, яких Рембрандт зобразив у верхньому кутку картини, як би нагадують про те, що сплячий дитина - це маленький Христос, а молода жінка - Марія, Богоматір. Картина, як ніби, наповнена світлом. Тиша, умиротворення, затишок і любов, навколишні сплячого немовляти, визначають атмосферу картини.

Слайд 9

Пізній період творчості У 50-ті роки починається пізній період творчості Рембрандта. Життя художника цих останніх років - низка трагічних обставин, принижень і втрат. Спочатку борги, борги, банкрутство і опис майна, нарешті гірка злидні. Великий Рембрандт незадовго до смерті створив свій прощальний шедевр «Повернення блудного сина»

Слайд 10

Автопортрет художника Художник пише кілька своїх автопортретів. Останній «Великий автопортрет» (1652) належить до найвідоміших шедеврів у світовій живопису. Художник не тільки відтворює з разючою точністю свій вигляд, але й аналізує внутрішній світ, оцінює свою творчість. Весь вигляд вже немолодого, позбавленого розкішного будинку, обтяженого боргами Рембрандта сповнений драматизму, але і гордою мужності і безкомпромісності.

Слайд 11

«Повернення блудного сина» (1660) Картина створена на сюжет з Євангелія. У ньому розповідається , як один юнак пішов з дому , довго мандрував , розтратив всі гроші на розваги і жалюгідним жебраком повернувся до старого батька. Син одягнений у лахміття , черевики зовсім розвалилися . Він стоїть на колінах , сховавши обличчя на грудях батька. Сліпий старий поклав руки на плечі синові , повернення якого так довго чекав . Цей виразний жест рук передає любов, співчуття і прощення . Картина забарвлена глибоким смутком. У розумінні художника біблійна притча стає втіленням теми людської любові і милосердя.

Слайд 12

Посмертна слава 8 жовтня 1669 Рембрандт вмирає на руках своєї дочки Корнелії. Творча спадщина Рембрандта величезне: близько 600 живописних полотен, майже 300 офортів і 1400 малюнків. Воно позначилося на творчості його учнів. Воно вплинуло і на розвиток світового мистецтва в цілому, хоча було оцінено по достоїнству через багато років.

Слайд 13

Значення творчості художника Великий голландський художник зумів втілити у своїх творах весь спектр людських переживань , які до нього не зображувалися іншими художниками епохи Відродження. Роботи Рембрандта , надзвичайно різноманітні за жанрами , відкривають глядачеві позачасовий духовний світ людських переживань і почуттів. Любов'ю до людей , мудрістю , духовною красою наповнене і все мистецтво художника. Але , як чарівний скарб , це мистецтво не всім відкривається відразу: щоб до кінця зрозуміти Рембрандта , його творчість треба вивчати довго і уважно.

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія