X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Олександр Михайлович Бутлеров"

Завантажити презентацію

"Олександр Михайлович Бутлеров"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олександр Михайлович БУТЛЕРОВ Виконала: учениця 11 класу Лісничанської ЗОШ Громович Уляна

Слайд 2

О.М.Бутлеров Один з видатних теоретиків і блискучих хіміків-експериментаторів. Створив теорію хімічної будови. Був головою найбільшої казанської школи російських хіміків-органіків.

Слайд 3

Дитинство і юність Народився 15 вересня 1828 в місті Чистополе Казанської Губернії в сім'ї поміщика. Мати померла раптово, коли йому було всього? 11 днів. Виховували хлопчика батько і тітки. У вісім років його віддали в приватний пансіон в Казані

Слайд 4

Роки навчання У 8 років Бутлерова перевели в 1-у Казанську гімназію. У 1844 році, коли Бутлерову виповнилося 16 років, він вступив до Казанського університету в «розряд природничих наук», який закінчив в1849 році. По закінченні університету (1849) Олександр Бутлеров був притягнутий до викладання і читав лекції з фізики, хімії та фізичної географії. У 1854 році Бутлеров блискуче склав у Московському університеті іспит на ступінь доктора хімії, захистив дисертацію «Про ефірних маслах». У 1857 році він відвідав всі кращі європейські лабораторії, слухав лекції видатних учених і зустрічався з найвизначнішими західно-європейськими представниками хімічної науки

Слайд 5

Сімейне життя Бутлерова У Казані Бутлеров знімав квартиру у Софії Тимофіївни Аксакова, жінки енергійної і рішучої. Молодий вчений був явно небайдужий до Надійку. Дівчина і справді була хороша, високий розумний лоб, великі блискучі очі, строгі правильні риси обличчя і якусь особливу чарівність. У 1851 році Надія Михайлівна Глуміліна - племінниця письменника С.Т. Аксакова стала дружиною Олександра Михайловича. Незабаром у них народився син Михайло, а потім другий - Володимир.

Слайд 6

Ще не великий хімік, але уже не ботанік и ентимолог Бутлеров все життя вважав своїм учителем Н.Н.Зініна У 1857 році у Франції працював у лабораторії відомого хіміка А.Вюрца У Німеччині - познайомився з молодим А.Кекуле

Слайд 7

Бутлеров – експериментатор і теоретик Повернувшись до Казані, вчений перебудував лабораторію і приступив до експериментальних досліджень. У 1861 р. Він уперше шляхом синтезу отримав цукристих речовин. У вересні 1861 р. На Німеччини на з'їзді німецьких лікарів і натуралістів робить свою знамениту доповідь «Про хімічному будову речовини». Повернувшись з-за кордону, він написав ряд статей, де більш детально розвинув нове вчення.

Слайд 8

Рекомендація Д.І.Менделеева «А.М.Бутлеров один з     найвидатніших російських     вчених. Він російський і по вченому освітою, і за     оригінальності праць.    Учень знаменитого нашого академіка Н.Н.Зіміна, він     зробився хіміком не в     чужих краях, а в Казані,     де і продовжує розвивати     хімічну школу. »

Слайд 9

У травні 1868 А.М.Бутлеров за поданням Д.И.Менделеева був обраний професором Петербурзького університету на кафедру хімії. На початку 1869 Бутлеров переїхав до Петербурга. У 1872-1882 рр.. був президентом Російського фізико-хімічного товариства.

Слайд 10

У Петербурзькому університеті він почав читати лекції і отримав можливість організувати власну хімічну лабораторію. Бутлеров розробив нову методику навчання студентів, запропонувавши нині повсюдно прийнятий лабораторний практикум, в якому студенти навчалися прийомам роботи з різноманітною хімічною апаратурою.

Слайд 11

Дозвілля Вільний час Бутлеров любив присвячувати сільському господарству, садівництву, бджільництву. У січні 1886 року в Петербурзі під редакцією академіка А. М. Бутлерова вийшов перший номер жур-налу «Російський пчеловодний листок». Це було визначною подією в історії вітчизняного бджільництва.

Слайд 12

Учні О.М.Бутлерова

Слайд 13

Помер вчений від закупорки кровоносних судин 5 серпня 1886 у своєму маєтку. Похований Бутлеров в фамільної каплиці на сільському кладовищі неіснуючої нині села Бутлеровка, на березі Ками.

Слайд 14

Память про Бутлерова Пам'ять про Бутлерова була увічнена тільки за Радянської влади; було здійснено академічне видання його праць. У 1953 році перед будівлею хімічного факультету МГУ йому було відкрито пам'ятник.

Слайд 15

Слайд 16

Вулиця Бутлерова в Санкт-Петербурзі Prezentacii.com

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія