X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Іванович Туган-Барановський – великий український вчений зі світовим ім’ям

Завантажити презентацію

Михайло Іванович Туган-Барановський – великий український вчений зі світовим ім’ям

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учениці 33-Е групи Ліцею «Наукова зміна» Ракітіної Катерини Михайло Іванович Туган-Барановський – український вчений зі світовим ім’ям

Слайд 2

8 січня 2010 року виповнилося 145 років від дня народження українського вченого-економіста світової слави Михайла Івановича Туган-Барановського. Сьогодні ім'я цього видатного вченого і громадського діяча широко відоме науковій громадськості України і світу. На визнання його заслуг Національна академія наук України в 1991 році заснувала премію ім. М. І. Туган-Барановського за видатні роботи в галузі економічних наук.

Слайд 3

Академія економічних наук України з 1997 року нагороджує вчених "Золотою медаллю імені М. І. Туган-Барановського" за значний особистий внесок у розвиток економічних і науково-технічних сфер та активну суспільну діяльність на благо й розвиток України.

Слайд 4

Його ім'я носить Донецький державний університет економіки і торгівлі. У головному корпусі університету відкрито перший в Україні пам'ятник М. І. Туган-Барановському.

Слайд 5

"…російський і український буржуазний економіст, історик, один із представників "легального марксизму..." "Українська Радянська Енциклопедія" (1984 р.) У довідкових виданнях загального характеру радянських років діяльність і праці М. І. Туган-Барановського оцінювалися негативно.

Слайд 6

У 1905 році М.І. Туган-Барановський вступає до партії кадетів і від цієї партії висувається депутатом в Установчі збори. У цей же період він ретельно вивчає праці К. Маркса. Слід підкреслити, що М.І. Туган-Барановський дуже шанобливо ставився до цих праць, що підтверджує і присвята на титульному аркуші його фундаментальної праці "Основи політичної економії" (1909 р.): "Пам'яті Франсуа Кене, творця "Економічної таблиці", Германа Госсена, творця теорії граничної корисності.

Слайд 7

Професор Степан М. Злупко писав: "У ХХ ст. мало хто мав такий могутній вплив на розвиток економічної думки у світі, як видатний український учений Михайло Іванович Туган-Барановський... На жаль, мало хто знає про це на батьківщині М.І. Туган-Барановського, де його спадщина до останнього часу була схована в спецзапасниках, а ім'я згадувалося хіба що під час чергових ідеологічно-лайливих кампаній"

Слайд 8

У сучасній "Економічній енциклопедії", у М. І. Туган-Барановський представлений як український учений, педагог, публіцист і громадський діяч. Всесвітнє визнання він одержав за внесок у теорію кон'юнктурних коливань, монетарну теорію, критичний аналіз економічної теорії марксизму, історію і теорію кооперації. Відомими на Заході є його праці з проблем розподілу, історії господарства Росії, історії економічних вчень, історії і теорії соціалізму, філософії, економічної соціології тощо. У колишньому СРСР наукова спадщина Туган-Барановського не вивчалася, його працям надавалася негативна оцінка, оскільки вчений був віднесений до буржуазних економістів".

Слайд 9

Отже, М.І. Туган-Барановський – це український вчений зі світовим ім’ям. Адже проведена за більш ніж десятилітній період науково-дослідна робота з об'єктивного вивчення праць М. І. Туган-Барановського створила передумови для висвітлення його реального внеску в розвиток економічної теорії в підручниках і навчальних посібниках для освіти покоління, що у майбутньому покликано продовжити розбудову незалежної демократичної України.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія