"Леонардо да Винчи"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
БІОГРАФІЯ Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 в селищі Анкіано поблизу Вінчі: недалеко від Флоренції. Син флорентійського нотаріуса і селянки, учень Вероккио в області живопису, швидко випередив свого вчителя, Леонардо да Вінчі жив і працював спочатку в купецькій Флоренції, потім при дворах різних князів, усюди пропонуючи грандіозні плани і ніде не знаходячи справжнього розуміння. В томлений і розчарований, Леонардо да Вінчі в січні 1516 прийняв запрошення короля Франциска I переїхати до Франції і тут прожив останні чотири роки свого життя в замку Клу (у Турени), завершуючи розпочаті роботи. Леонардо не мав прізвища в сучасному розумінні; «да Вінчі» означає просто (родом) з містечка Вінчі ». Повне його ім'я - італ. Leonardo di ser Piero da Vinci, тобто «Леонардо, син пана П'єро з Вінчі».
Винаходи Леонардо да Вінчі Саме його креслення літальних винаходів стали основою сучасного аероплана. Саме він винайшов парашут, колесцовий замок, велосипед, прожектор і катапульту. Для своєї епохи і для нашої він назавжди залишиться надлюдиною. Є припущення, що да Вінчі - навіть більш вища сутність, ніж людина, тому що ніхто до нього не був успішним у стількох видах діяльності одночасно. А також портатіп танка. Ще одна військова новація полягала в оснащенні звичайної гармати підйомним блоком, що дозволяв коригувати кут стрільби і підвищити точність ураження. Пізніше ця ідея була застосована Леонардо в малюнках багатоствольних гармат, ефективних (на відміну від звичайних, повільно заряджають знарядь того часу) при обстрілі наступаючої піхоти.
Загадкова усмішка Мони Лізи Посмішка Мони Лізи є однією з найбільш знаменитих загадок картини. Ця легка блукаюча посмішка зустрічається в багатьох творах як самого майстра, так і у Леонардески, але саме в «Моні Лізі» вона досягла своєї досконалості. Особливо заворожує глядача демонічна чарівність цієї посмішки. Сотні поетів і письменників писали про цю жінку, яка видається те звабливо усміхненою, то застиглою, холодно і бездушно дивиться в простір, і ніхто не розгадав її посмішку, ніхто не відгадав її думки. Все, навіть пейзаж, таємничі, подібно сновидінню, трепетні, як передгрозове марево чуттєвості (Мутер)
Битва при Ангиари Битва в Анджарии Стенная роспись в зале Большого совета дворца Синьории, Флоренция
Роботу виконували Учні 8-А класу ОЗ” Болградська гімназія Ім Г. С. Раковського” Селюков Микита і Ремізов Олексій.
Схожі презентації
Категорії