X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Леонардо да Вінчі"

Завантажити презентацію

"Леонардо да Вінчі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ ПІДГОТУВАЛА: УЧЕНИЦЯ 7-А КЛАСУ ГОРКОВЧУК АННА

Слайд 2

ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ Видатний італійський художник, вчений, інженер й анатом, один з найвидатніших представників мистецтва й науки епохи Відродження, Леонардо да Вінчі народився в 1452 році в селищі Анкіано, біля міста Вінчі. Крім відомих усьому світу полотен і скульптур, Леонардо залишив після себе рукописи з багатьох сфер знання. Він займався математикою, гідромеханікою, геологією й фізичною географією, метеорологією, хімією, астрономією, ботанікою, а також анатомією й фізіологією людини й тварин.

Слайд 3

Леонардо да Вінчі , можливо, був найбільшим винахідником в історії , але в його час були настільки слабкі технології , що всі начерки генія залишилися в кращому разі на папері. Да Вінчі малював ескізи та діаграми своїх пристроїв і зберігав нотатки. Всі дізналися про праці геніального винахідника тільки після його смерті , оскільки він ніколи не виносив свої нотатки на публічне обговорення . Конструкторські навички да Вінчі набагато випередили свій час якби вони були втілені в реальні винаходи, то може бути революція в світі техніки сталася б куди раніше . З іншого боку , багато з ескізів да Вінчі неможливо було реалізувати за допомогою інструментів 15-16 століття. Зате в 21 столітті багато інженерів із задоволенням взялися за реалізацію проектів да Вінчі і з'ясували , що ті дійсно працюють. І працювали б , будь да Вінчі трохи сміливішим і ще трішки винахідливішим. Подивимося на найвідоміші конструкції Леонарда Да Вінчі

Слайд 4

КОНСТРУКТОРСЬКІ НАВИЧКИ Підшипник Парашут Парашут

Слайд 5

Водолазний костюм Броньований танк да Вінчі Повітряний гвинт

Слайд 6

МИСТЕЦТВО Нашим сучасникам Леонардо в першу чергу відомий як художник. Крім того, не виключено, що да Вінчі міг бути і скульптором: дослідники з університету Перуджі — Джанкарло Джентіліні і Карло — стверджують, що знайдена ними в 1990 році теракотова голова є єдиною скульптурною роботою Леонардо да Вінчі, що дійшла до нас. Проте сам Да Вінчі в різні періоди свого життя вважав себе в першу чергу інженером або ученим. Він віддавав образотворчому мистецтву не дуже багато часу і працював поволі. Тому художня спадщина Леонардо кількісно невелика, а низка його робіт втрачена або сильно пошкоджена.

Слайд 7

Завдяки його роботам мистецтво живопису перейшло на якісно новий етап свого розвитку. Попередні Леонардо художники Ренесансу рішуче відмовлялися від багатьох умовностей середньовічного мистецтва. Це було рухи у бік реалізму і багато вже було досягнуто у вивченні перспективи, анатомії, більшої свободи в композиційних рішеннях. Але в плані живописності, роботи з фарбою, художники були ще доволі умовні і скуті. Лінія на картині чітко обкреслювала предмет, і зображення мало вид розфарбованого малюнка. Найбільш умовним був пейзаж, який грав другорядну роль. Леонардо усвідомив і втілив нову живописну техніку.

Слайд 8

У нього лінія має право на розмитість, тому що так ми її бачимо. Він усвідомив явища розсіяння світла в повітрі і виникнення сфумато — серпанку між глядачем і зображеним предметом, яке пом'якшує колірні контрасти і лінії. У результаті реалізм в живописі перейшов на якісно новий ступінь. «Таємна вечеря»(1498)

Слайд 9

ЖИВОПИСНІ ТВОРИ «Пейзаж долини річки Арно» Чорнило, олівець, папір 15 серпня 1473

Слайд 10

«Хрещення Христа» Олія і темпера на панелі 1473—1475 «Благовіщення» Олія і темпера на панелі 1473—1475 Уффіці (музей)

Слайд 11

«Поклоніння волхвів» 1472—1477 Портрет «Джиневри де Бенчі» Олія і темпера на панелі біля 1475–1478

Слайд 12

«Мадонна з квіткою» (Мадонна Бенуа) Олія, перенесена з дошки на полотно 1478—1480,Ермітаж «Мадонна Літта» 1478—1482 Ермітаж

Слайд 13

«Мадонна в скелях» (Мадонна в гроті) Олія на панелі 1483—1486 Лувр, Лондонська Національна галерея «Пані з горностаєм» Масло на панелі біля 1488–1490 Музей Чарторийських

Слайд 14

«Портрет музиканта» Олія на панелі 1485-1490 «Битва при Ангіарі» Стінний розпис 1503-1505

Слайд 15

«Леда з лебедем» Олія на панелі 1508-1514

Слайд 16

МОНА ЛІЗА Мона Ліза (Джоконда) Олія на тополиній панелі 1503,Лувр

Слайд 17

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАРТИНУ «МОНА ЛІЗА» По одній з теорій, Мона Ліза посміхається від усвідомлення своєї таємниці для всіх – вагітності. За іншою версією, Джоконду розважали музиканти й клоуни в той час, як вона позувала художникові. Вчені Амстердамського університету й фахівці зі США, вивчивши загадкову посмішку Джоконди за допомогою нової комп'ютерної програми, розгадали її склад: за їхніми даними, вона містить 83% щастя, 9% зневаги, 6% страху й 2% злості.

Слайд 18

Є ще одна теорія, відповідно до якої, "Мона Ліза" - це автопортрет Леонардо.

Слайд 19

Творець «Таємної вечері» і «Джоконди» проявив себе і як мислитель, рано усвідомивши необхідність теоретичного обгрунтування художницької практики: «Ті, хто віддається практиці без знання, схожі на моряка, що вирушає в путь без керма і компаса. Практика завжди повинна бути заснована на хорошому знанні теорії». Вимагаючи від художника поглибленого вивчення зображених предметів, Леонардо да Вінчі заносив всі свої спостереження в записник, який постійно носив при собі. Підсумком став своєрідний інтимний щоденник, подібного якому немає у всій світовій літературі. Малюнки, креслення і ескізи супроводжуються тут короткими замітками з питань перспективи, архітектури, музики, природознавства, військово-інженерної справи тощо; все це пересипано різноманітними висловами, філософськими міркуваннями, алегоріями, анекдотами, байками. У сукупності записи цих 120 книжок представляють матеріали для величезної енциклопедії. Проте він не прагнув до публікації своїх думок і навіть вдавався до тайнопису, повна розшифровка його записів не виконана досі.

Слайд 20

Отже, Леонардо да Вінчі –це видатний італійський художник, вчений, інженер й анатом, один з найвидатніших представників мистецтва й науки епохи Відродження.

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія