Джон Кеннеді
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Джон Кеннеді Народився 29 травня 1917 р. в Брукліні. Друга дитина в сім’ї. Батько: Джозеф Патрік Кеннеді – мультимільйонер. 35-й президент США (1961-1963 рр.) від Демократичної партії.
Джон Кеннеді : Навчався в школі Чоат, а згодом в Гарвардському університеті, який закінчив з відзнакою в 1940 р. За 2 роки до вступу США у війну, поступив на службу у воєнно-морський флот. Був двічі нагороджений за відвагу. Після закінчення війни, працював кореспондентом. Заявив свою кандидатуру на пост члена палати представників демократичної партії в 11-му виборчому окрузі Массачусетса і був вибраний. В січні 1947 р. у віці 29-и років зайняв місце в палаті представників а згодом був двічі перевибраний на цей пост.
Початок політики Кеннеді: Кар’єра Кеннеді, як політика, почалася в 1946 р., коли він провів надзвичайно бурхливу кампанію і став членом палати представників Конгресу від Демократичної партії. За 3-и терміни в палаті представників (1947-1953 рр.), був членом Комітетів з праці і освіті.
В листопаді 1952 року він успішно балатувався в Сенат. В якості сенатора (1953-61) Кеннеді поступово схилявся до ліберальних позицій, особливо в питаннях громадянства і свободи.
В 1953 р. Кеннеді женився на дочці нью-йорського банкіра Жаклін Був’є. У подружжя родилася дочка (Кароліна) та син (Джон). В 1954-55 рр. Джон Кеннеді переніс дві складних операції на хребті; під час довгого одужання він написав книгу про вісьмох американських сенаторів (1956р.), за яку отримав Пулитцеровську премію.
Перемозі Кеннеді на президентських виборах 1960 р. багато в чому сприяла сильна фінансова підтримка його родини, хоча й не останню роль зіграв імідж молодого, енергійного політика нового покоління.
Іншим важливим фактором перемоги у кампанії була підтримка Кеннеді, отримана від чорношкірого населення у північних штатах, особливо штат Іллінойс і штат Пенсільванія. Вони підтримували його, тому що він домагався випуску збірника цивільних прав Мартіна Лютера Кінга.
Передвиборча Внутрішньополітична програма Кеннеді Включала ряд соціально-економічних реформ: зниження податків; законодавство про громадські права населення; медичне страхування пенсіонерів; підвищення мінімуму зарплати та інше. Проте реалізувати ці задуми вдалося пізніше лиш адміністрації Л. Джонсона.
Новизна дипломатії «Нових горизонтів» полягала в оновленні методів захисту інтересів США в глобальному протиборстві з СРСР. Особлива увага приділялася країнам “третього світу”. В березні 1961 р. був створений “Корпус миру” для роботи американських добровольців в країнах що розвиваються.
З весни 1963 року президент все частіше висловлювався на користь мирного співіснування з Радянським Союзом. В той же час підписання Московського договору, доповненого згодою про відмову від виведення на орбіту Землі ядерної зброї і інших засобів мосового знищення (1963р.), визвало незадоволення і критику Кеннеді прихильниками «холодної війни».
В 1963 році президент Кеннеді з дружиною здійснили тур по чотирьох південих штатах для демонстрації. В п’ятницю 22 листопада вони прибули в столицю Техасу Далас і в той момент коли президентський кабріолет їхав по вулицях міста, Кеннеді було застрелено двома вистрілами в голову зї снайперської гвинтівки.
Після смерті Кеннеді президентом США став віце-президент Л. Джонсоон. Джон Кеннеді похоронений на Арлингтонському кладовищі в Вашингтоні
Схожі презентації
Категорії