X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Цветаева Марина Іванівна"

Завантажити презентацію

"Цветаева Марина Іванівна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Марина Цвєтаєва. Життєвий та творчий шлях Виступ підготували Михальчук Ольга та Оксана, Смаглій Юлія та Анастасія Петрук

Слайд 2

Марина Іванівна Цвєтаєва народилася в Москві 26 вересня 1892 року. По походженню, сімейним зв'язкам, вихованню вона належала до трудової науково-художньої інтелігенції. ...Моїм віршам, як дуже цінним винам  Hастанет черга ще своя.  М.Цвєтаєва

Слайд 3

Марина та Анастасія Цвєтаєва Марина Цвєтаєва в дитинстві

Слайд 4

Ілля Еренбург, що добре знав її в молодості, говорить: "Марина Цвєтаєва сполучала в собі старомодну чемність і бунтарство, пієтет перед гармонією і любов'ю до щиросердечної недорікуватості, граничну гордість і граничну простоту. Її життя було клубком прозрінь і помилок". 

Слайд 5

Один раз Цвєтаєва випадково обмовилася по чисто літературному приводу: "Ця справа фахівців поезії. Моя ж спеціальність - Життя". Жила вона складно і важко, не знала і не шукала спокою, ні благоденства, завжди була в повній невпорядкованості, щиро стверджувала, що "почуття власності" у неї "обмежується дітьми і зошитами". Життям Марини з дитинства і до кончини, правила уява. 

Слайд 6

Вірші юної Цвєтаєвої були ще дуже незрілі, але підкуповували своєю талановитістю, відомою своєрідністю і безпосередністю. Hа цьому зійшлися всі рецензенти. Строгий Брюсов, особливо похвалив Марину за те, що вона безбоязно вводить у поезію "повсякденність","безпосередні риси життя", застерігаючи її, утім, небезпеки впасти в "домашность" і розміняти свої теми на "милі дрібниці": "Hесомненно талановита Марина Цвєтаєва може дати нам дійсну поезію інтимного життя і може, при тій легкості, з який вона, як здається, пише вірші, розтратити усі свої дарування на непотрібні, хоча б і витончені дрібнички". 

Слайд 7

Марина була дуже життєстійкою людиною ("Мене вистачить ще на 150 мільйонів життів!"). Вона жадібно любили життя і, як покладено поету-романтику, пред'являла їй вимоги величезні, часто - непомірні.

Слайд 8

Життєлюбство Марини втілювалося насамперед у любові до Росії і до російської мови. Марина дуже сильно любила місто, у якому народилася, Москві вона присвятила багато віршів:  Hад гоpодом отвеpгнутым Петpом,  Пеpекатился колокольный гpом.  Гpемучий опpокинулся пpибой  Hад женщиной отвеpгнутой тобой.  Цаpю Петpу, и вам, о цаpь, хвала!  Hо выше вас, цаpи: колокола.  Пока они гpемят из синевы -  Hеоспоpимо пеpвенство Москвы.  - И целых соpок соpоков цеpквей  Смеются над гоpды нею цаpей! 

Слайд 9

Багато зі своїх віршів Цвєтаєва присвячує поетам сучасникам: Ахматовій, Блоку, Маяковському, Ефрону. 

Слайд 10

Літо 1911 Анастасія таМарина Цвєтаєви провели на дачі Волошина в Коктебелі. Саме тут Марина познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Сергієм Ефроном.

Слайд 11

Слайд 12

Чоловік та діти Марини Цвєтаєвой

Слайд 13

Слайд 14

Марина Цвєтаєва - великий поет, і внесок її в культуру російського вірша ХХ століття значний. Спадщина Марини Цвєтаєвої велика і важко оглядна. Серед створеного Цвєтаєвої, крім лірики - сімнадцять поем, вісім віршованих драм, автобіографічна, мемуарна, історико-літературна і філолофсько-критична проза.  Її не впишеш у рамки літературної течії, границі історичного відрізка. Вона надзвичайно своєрідна, трудноохопна і завжди стоїть окремо!

Слайд 15

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія