X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Богдан Зиновій Хмельницький: історичний внесок

Завантажити презентацію

Богдан Зиновій Хмельницький: історичний внесок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Богдан Зиновій Хмельницький (27 грудня 1595 -25 липня 1657)

Слайд 2

Богдан Хмельницький : шляхтич руський, реєстровий козак, військовий писар, з 1648 року — гетьман Війська Запорозького. Організатор повстання проти шляхти в Україні.

Слайд 3

Слайд 4

Тиміш Хмельницький Юрій Хмельницький

Слайд 5

Мирні жертви війни Що стосується ставлення повстанців до представників іудаїзму (вихрещені євреї служили в армії Б.Хмельницького, навіть на старшинських посадах), то причиною масових погромів (у 171 населеному пункті України) був аж ніяк не раптовий сплеск антисемітизму. Поширеність юдаїзму — країни світу за чисельністю юдейських громад.

Слайд 6

Словничок: Іудаїзм - одна з стародавніх етнічних релігій, релігія давніх юдеїв, що проживали на території сучасної держави Ізраїль Антисеміти зм- одна з форм національної та релігійної нетолерантності, що виражається у ворожому ставленні до євреїв, ідеологія та політика, спрямовані на обмеження або позбавлення євреїв громадських та інших прав.

Слайд 7

Євреї: Більшість шляхтичів довіряли управління своїми маєтками в Україні євреям-орендарям, євреї були власниками шинків.

Слайд 8

Православні ієрархи України заборонили парафіянам купувати у євреїв м'ясо, служити в них кухарями чи прибиральниками.

Слайд 9

Військова і державотворча діяльність: Як полководець Б.Хмельницький був блискучий стратег і тактик, мужній і хоробрий вояк. Він створив понад 300-тисячне українське військо, яке було першорядною збройною силою в тогочасній Європі й основою, на якій будувалася нова українська держава.

Слайд 10

Найбільшим досягненням Хмельницького у процесі Національно-визвольної війни українського народу було утворення й формування Козацько-Гетьманської Держави — Війська Запорізького (1648—1764).

Слайд 11

Богдану Хмельницькому були побудовані пам’ятникі. У місті: Сімферополь. Хмільник. Гостинне. Кукавка . Неменка. Берестечко. Ковель. Рожище. Дніпропетровськ. Апостолове. Жовті Води. Кривий Ріг. Нікополь.

Слайд 12

В 1954 році місто Проскурів було перейменовано на Хмельницький, а в 1943-му місто Переяслав — на Переяслав-Хмельницький. Пам’ятник у Києві.

Слайд 13

Помер 25 липня 1657 у місті Чигирин.

Слайд 14

Над презинтацією працювали: Бакун Юля. Лісовець Таня. Чилій Наталя Трофимчук Маша. Учениці 8-А класу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія