X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Блез Паскаль"

Завантажити презентацію

"Блез Паскаль"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Алєксєєнко Вероніка 10-Б Блез Паскаль 1623—1662

Слайд 2

Французький математик, фізик, релігійний філософ і літератор

Слайд 3

Перші роки життя Клермон-Ферран Блез Паскаль народився 19 червня 1623 року в місті Клермон-Ферран в сім'ї голови податкового управління Етьєна Паскаля і Антуанетти Бегон. Мав двох сестер: молодша - Жаклін і старша - Жильберта. Мати померла, коли Блезу було 3 роки. В 1631 році сім'я переїхала в Париж. Блез ріс обдарованою дитиною. Його батько Етьєн самостійно займався освітою хлопчика.За його планом стародавні мови Блез повинен був вивчати з 12-ти, а математику з 15-16-річного віку. Батько побоювався, що математика завадить синові вивчати латинську та грецьку мови. Етьєн заборонив йому всякі дослідження в цій області, однак Блез, залишаючись один, почав вугіллям креслити на підлозі різні фігури і вивчати їх. Хлопчик, не знав навіть назв фігур, самостійно довів 32-ю теорему Евкліда про суму кутів трикутника.

Слайд 4

Геніальність з дитинства В 10 років Паскаль створив «Трактат про звуки». З 14 років Паскаль брав участь у щотижневих семінарах Мерсенна. В 16 лет він пише математичний трактат «Досвід теорій конічних перетинів». В 18 років Паскаль починає працювати над створенням обчислювальної машини.

Слайд 5

Слайд 6

Трикутник Паскаля — це геометрично, на зразок трикутника, розміщені біноміальні коефіцієнти. Ряди трикутника Паскаля умовно пронумеровані згори, починаючи з нульового, й числа в нижньому ряді відносно чисел у попередньому ряді завжди розміщені ступінчасто й навскіс. Побудувати цей трикутник просто. Кожне число в кожному ряді одержуємо, додавши два числа, розміщені вгорі (зліва і справа). Якщо зліва або справа немає числа, підставляємо нуль на його місце. Правило Паскаля стверджує: якщо k-й біноміальний коефіцієнт в біноміальному ряді для (x + y)n, тоді для будь-якого додатного цілого n і будь-якого цілого k між 0 і n. Cnk = Cn-1k + Cn-1k-1 «Трактат про арифметичний трикутник виданий в 1665 році.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Основна теорема проективної геометрії Теорема Паскаля: В будь-якому шестикутнику, вписаному в еліпс, гіперболу чи параболи, точки перетину трьох пар протилежних сторін лежать на одній прямій.

Слайд 10

Смерть Причастившись Святих Тайн і провівши останню добу в агонії,      19 серпня 1662, у віці 39 років у Парижі помер Блез Паскаль - велика людина, якій природа дала все, крім фізичного здоров'я. ПОСМЕРТНА МАСКА Б.ПАСКАЛЯ

Слайд 11

На честь Паскаля названі:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія