Біографія М.О. Булгакова
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Михайло Опанасович Булгаков народився 3 (15) травня 1891 р. у сім'ї викладача Київської Духовної академії Опанаса Івановича Булгакова і його дружини Варвари Михайлівни.
Михайло Васильович Покровський, протоєрей Казанського кафедрального собору м.Карачева Орловської губернії. Дід М.О.Булгакова по матері Іван Аврамович Булгаков, Священик Сергіївської цвинтарної церкви м.Орла. Дід письменника
Микола Михайлович Покровський, лікар. Дядько М.О. Булгакова Михайло Михайлович Покровський, лікар. Дядько М.О.Булгакова
У заміському будинку на дачі, в селищі Буча під Києвом, сім'я регулярно проводила літні місяці. Сім'я Булгакових на дачі (1903) Михайло (у верхньому ряду)
До осені 1900 навчався вдома , потім вступив у перший клас Олександрівської гімназії , де були зосереджені кращі викладачі Києва . Вже в гімназії Булгаков виявляв свої різноманітні здібності : писав вірші , малював карикатури , грав на роялі , співав , складав усні розповіді і прекрасно їх розповідав . Закінчивши гімназію , Михайло Булгаков я не особливо вагався у виборі професії: вплив родичів - лікарів , братів Василя , Миколи та Михайла Покровських ; близька присутність одного їхнього будинку , педіатра І.П.Воскресенского , переважило спадкові коріння предків - священнослужителів , та й час , і виховання було вже зовсім інше. 21 серпня 1909 він був зарахований на медичний факультет Імператорського Університету св.Володимира у Києві. Навчання проходило і в умовах розпочатої тоді війни 1914-1918 рр. .
Наприкінці весни або на початку літа 1908 закінчив передостанній , сьомий клас гімназії Михайло познайомився з п'ятнадцятирічної Тетяною Лаппа (рідні та близькі звали її Тасею дочкою голови Саратовської казенної палати . Вона , теж гімназистка , приїхала в Київ до тітки на канікули. Між ним і Тасею виникли романтичні стосунки , непроста доля, яких завершилася щасливим шлюбом: вінчання відбулося 26 квітня 1913 р. у Києво - Подільської Добро- Миколаївській церкві. Михайло був у цей час студентом другого курсу університету , Тетяна займалася на Вищих жіночих курсах. Подружжя Булгакови прожили разом 11 років , Тетяна була з чоловіком у всіх його наступних мандрівках в роки Першої світової та Громадянської воєн в Києві , госпіталях Південно -Західного фронту російської армії , на Смоленщині , на Кавказі і в Москві , де вони розійшлися в 1924 р.
Будівля збереглася і в наш час (знаходиться на перетині вулиць Вольської і Сакко і Ванцетті) Ще влітку 1914 року Булгаков взяв участь в організації лазарету для поранених при Казенній палаті в Саратові і працював там лікарем.
На початку січня 1924 р відбулися зміни і в його особистому житті .. Булгаков брав участь у вечорі і познайомився з нещодавно повернутою з-за кордону Любов'ю Євгенівною Білозерською,яка стала незабаром його другою дружиною . Любов Євгенівна Білозерська захоплювалася літературою і театром , один час сама танцювала в Парижі , була вельми начитана , володіла гарною літературною мовою і художнім смаком . Білозерська походила з старовинного дворянського роду . Батько її був дипломатом. Мати мала музичну освіту . Любов Євгенівна швидко зблизилася зі старомосковською , « пречистенською » інтелігенцією і допомогла увійти в це коло і Михайлу Опанасовичу .
Повість "Собаче серце", вже підготовлена до публікації, не була вирішена до друку (вперше була опублікована в 1987). З 1928 Булгаков почав писати роман "Майстер і Маргарита" і працював над ним дванадцять років, тобто до кінця життя, не сподіваючись опублікувати його. (Вперше роман був опублікований в кінці 1966 - початку 1967 в журналі "Москва".)
Після багаторічного знайомства 4 жовтня був укладений шлюб Михайла Булгакова з Оленою Сергіївною Нюренберг. Олена Сергіївна всю себе присвятила чоловікові і його роботі. Вона писала під його диктовку , передруковувала рукописи на машинці , редагувала їх , становила договори з театрами , вела переговори з потрібними людьми , займалася кореспонденцією . Великою її заслугою є збереження булгаковського архіву - багато рукописів , що зберігалися в одному -єдиному екземплярі , вона встигла передрукувати. Завдяки її неймовірної енергії після смерті Михайла Опанасовича змогли побачити світло багато хто до того невидані його твори - головним з яких є , звичайно , роман « Майстер і Маргарита».
Майстер Майстер – літератор, що написав роман про Понтія Пілата, в якому інтерпретовані події, описані в Евангелії. Це людина, яка виявилася не пристосований жити в тому часі, в якому народився. Надалі доведений до відчаю літературними критиками майстер опиняється в психіатричній лікарні.
Маргарита Маргарита – красива жінка, яка живе з чоловіком,якого не кохає.Вона страждає від свого хорошого, забезпеченого, але порожнього життя. Випадково на вулицях столиці вона зустрічає Майстра, і закохується в нього. Саме вона першою сказала Майстрові про те, що він написав геніальний твір, який чекає успіх. Після того, як Майстер пропав, Маргарита приймає запрошення сатани стати королевою балу, щоб мати можливість його повернути.
Воланд Воланд – диявол, який опиняється в Москві і представляється професором чорної магії і істориком.
Коровьєв Фагот (Коровьев) – член свити Воланда. Лицар, який має постійно бути в свиті сатани в покарання за те, що одного дня відпустив невдалий жарт з приводу світла і тьми.
Азазелло Азазелло – теж бере участь у свиті. Це демон, з потворною зовнішністю. Його прототипом є павший ангел Азазель.
Кіт-бегемот Кіт Бегемот – дух, який слідує за Воландом у складі його свити. Зазвичай приймає подобу кота, або повну людину, яка зовні дуже на нього схожа. Цей персонаж створювався на основі опису демона Бегемота, який був відомий розпусністю, обжерливістю і здатністю набирати вигляду великих звірів.
Гелла Гелла – відьма-вампір, яка ходила голою. Вона була дуже красива, але мала потворний шрам на шиї.
М.О.Берліоз Берліоз Михайло Олександрович – член МАССОЛІТа, письменник. Досить освіченний і скептично налагоджена людина. Жив в нехорошій квартирі на вулиці Садовій. При зустрічі з Воландом не повірив в передбачення власній смерті, яка, проте, сталася.
І.М. Бездомний Бездомний Іван Миколайович – поет, який зайнятий вигадуванням антирелігійної поеми. Саме її обговорення з Берліозом в парку і привернуло увагу сатани. Він став свідком смерті Берліоза і намагався переслідувати Воланда, але потрапив у божевільню.
С.Б.Лиходіїв Лиходіїв Степан Богданович – директор Вар'єте, в якому Воланд, назвавшись професором магії, планує «виступ». Лиходіїв відомий як п'яниця, нероба і любитель жінок.
Н.І.Босий Босий Никанор Іванович – людина, що обіймала посаду голови жилтовариства на Садовій вулиці. Жадібний злодій, який привласнив частину грошей з каси товариства. Коровьев пропонує йому укласти договір про здачу «нехорошої» квартири гастролерові Воланду і дає хабар. Після цього отримані купюри виявляються іноземною валютою. По дзвінку Коровьєва хабарника забирають в НКВД, звідки він потрапляє в божевільню.
Аннушка Аннушка – спекулянтка. Саме вона розбила ємність з купленою соняшниковою олією на переході через трамвайні рейки, що і послужило причиною смерті Берліоза.
Фріда Фріда – грішниця, яку запросили на бал до сатани. Вона убила небажаного дитя, задушивши хусткою, і закопала його. З тих пір кожен ранок їй приносять цю хустку.
Понтій Пілат Понтій Пілат - П'ятий прокуратор Іудеї в Єрусалимі, жорстокий і владний, але він став симпатизувати до мандруючого філософа, приведеного на допит. Він робив спроби зупинити страту, але не довів справу до кінця, про що жалкував все життя, що залишилося.
Ієшуа Ге-Ноцрі Ієшуа Га-Ноцрі – персонаж, який проводить час в мандруваннях і філософствуванні. Не схожий на євангельський образ Ісуса Христа. Заперечує опір злу і не знає, яку мету він переслідує в житті.
Схожі презентації
Категорії