X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АНТОН ПАВЛОВИЧ ЧЕХОВ

Завантажити презентацію

АНТОН ПАВЛОВИЧ ЧЕХОВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ Желание служить общему благу должно непременно быть потребностью души, условием личного счастья ” Антон Павлович Чехов 1860 -1904

Слайд 2

Твори письменника сповнені гіркого щему душі через те, що люди живуть без певної мети, без мрії, без кохання; вони вчать боротися з ницістю, бути вимогливими до себе, мужніми і порядними.

Слайд 3

“ Доктор Чехов ” – така табличка завжди висіла на дверях квартири письменника, бо він лікував не лише хвороби, а й людські душі й серця.

Слайд 4

Родина письменника Дiти виховувалися в патріархальнiй родинi, батьки були віруючими людьми, виконували всі церковні обряди. Батько, Павло Ігорович, був деспотичного характеру, часто застосовував тілесні покарання Мати, Євгенія Яківна, всю себе присвятила родині.

Слайд 5

Народився А.П.Чехов 29 січня 1860 р. в м. Таганрозі в родині купця, помер в Германії 15 липня 1904 р. на південному курорті від сухот, похований в Москві. В родинi було 6 талановитих дiтей: Олександр – лiтератор, лiнгвiст, Микола – художник, Антон – письменник, Iван – учитель, Михайло – юрист, Марiя - художниця. Будинок у Таганрозі

Слайд 6

Дитинство і юність З дитинства хлопчик любив читати, відвідував театр. У юнацькі роки він писав коротенькі оповідання та п`єси. Допомагав батькові у крамниці. Збанкрутілий батько Чехова із сім‘єю тікає до Москви. Антон залишається, щоб закінчити в Таганрозі гімназію, а на життя заробляє приватними уроками. Злидні й розлука не зламали юнака. “ Ніколи не треба втрачати своєї гідності ”, - писав він брату Михайлу.

Слайд 7

По закінченні гімназії Антон вступає на медичний факультет Московського університету. У пошуках засобів до існування він звертається до різних редакцій газет та журналів, для яких пише фейлетони, пародії, коротенькі оповідання. Публіка впізнає його за псевдонімами – Антоша Чехонте або Антон Ч., або Людина без селезінки та ін. Протягом життя Чехов не полишав лікарської практики. Фото 1883 р.

Слайд 8

Фото 1888 р. Але все більше його вабила літературна діяльність. Перші збірки оповідань (“ Казки Мельпомени , “ Строкаті оповідання ” ) були схвалені критикою. Чехов починає друкуватися у відомій столичній газеті “ Новое время “. Згодом про нього заговорили як про талановитого драматурга. 1888р. Академія наук нагородила Чехова Пушкінською премією за збірку оповідань “ У сутінках “.

Слайд 9

Острів Сахалін Письменник уважно стежив за змінами, що відбувалися в суспільстві й людських душах. Результати спостережень викликали в нього дедалі більшу тривогу за долю країни. У той час острів Сахалін був місцем каторги та заслання. Чехов їде на Сахалін. Там він побачив на власні очі, як людське життя можна перетворити на пекло. Він розповів про це в книзі “ Острів Сахалін “, яка вразила читачів гнітючою правдою про людські страждання. Каторжники на пароплаві

Слайд 10

Подорожі Чехова Подорожі були пристрастю письменника. 1891 р. він уперше здійснює поїздку в Західну Європу. Франція, Італія, Австрія справили на нього надзвичайне враження, однак серце поривається додому – до свого народу. Письменник купує невеличку садибу в селі Меліхове неподалік Москви. Тут він з батьками живе сім років. Упорядковує сад, доглядає улюблені троянди.

Слайд 11

Напружена творча робота, хвилювання, пов'язані з невдалою прем'єрою “ Чайки ” в Москві, загострюють туберкульоз, на який письменник захворів ще в студентські роки. Лікарі радять змінити клімат. Нетривалий час Чехов перебуває у Франції, повертається додому у пошуках сприятливішого клімату залишає свій будинок. 1898 р. він купує невеличку ділянку в Ялті, де будує дім, який друзі назвали “ Білою дачею “. У Криму його відвідують Ф.Шаляпін, І.Бунін. О.Купрін, І.Левітан, М.Горький. Згодом ця дача перетворилася на будинок-музей, директоркою якого стала сестра письменника Марія. Дача в Ялті

Слайд 12

А.П.Чехов саджає дерева в Ялті «Послушайте, при мне здесь посажено каждое дерево, и, конечно, мне это дорого. Но и не это важно. Ведь здесь до меня был пустырь и нелепые овраги, всё в камнях и чертополохе. А я вот пришёл и сделал из этой дичи культурное место»,- вспоминал слова писателя А.Куприн. «Если каждый человек на куске земли своей сделал бы всё, что он может. Как прекрасна была бы земля наша»-, соглашался другой писатель А.М.Горький.

Слайд 13

А.П.Чехов і трупа Художнього театру в Ялті. 1900 рік. В ялтинському кабінеті Сад і будинок в Ялті А.П.Чехов з дружиною Ольгою Кніппер

Слайд 14

А.П.Чехов і Л.М.Толстой. Фото 1901р. Схиляючись перед лаконізмом і ліричністю творів А.Чехова, Л.Толстой називав його “ Пушкіним у прозі ”

Слайд 15

Останні роки життя Навесні 1904р. здоров`я Чехова значно погіршується, тому 3 червня він їде до курортного містечка Беденвейлер (Німеччина) на лікування. Наприкінці червня йому полегшало , і він одразу почав працювати над оповіданнями про смішні пригоди на модному курорті. Однак вже в липні стан здоров`я знову погіршується, і 15 липня А.Чехов помирає. Його прах перевезли до Росії й поховали на Новодівочому цвинтарі в Москві. Могила А.П.Чехова

Слайд 16

Чехов і Україна “ Україна близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, як Тарас Шевченко ”, - писав А.Чехов А.Кримському. Бабуся письменника, в якої він часто гостював, жила в селі Вовча Балка, що на Харківщині, розмовляла українською мовою. Звідси в творах А.Чехова так багато українізмів. Знаменита п`єса “ Чайка ” була задумана письменником у період його знайомства з актрисою Марією Заньковецькою, яка стала прототипом головного образу твору Ніни Зарічної. “ Що за місця! Я просто зачарований! Крім природи, ніщо так не вражає в Україні, як народне здоров`я, високий ступінь розвитку селянина, котрий і розумний, і музикальний, і тверезий, і моральний, і завжди веселий ”,- записав А.Чехов після подорожі по гоголівських місцях Полтавщини. В планах письменника було поселитися в Україні.

Слайд 17

Три періоди творчості А.П.Чехова І (ранній) – перша половина 80-х років ХІХ ст. – (“ Товстий і тонкий ”, “ Хамелеон ”, “ Смерть чиновника ” та ін.) – автор порушує проблему “ маленької людини ”, яка набуває в нього сатиричного звучання, оскільки він змальовує “ дрібні драми дрібних обивателів ” ІІ – друга половина 80-х р. – початок 90-х р. ХІХ ст. – ( “ Степ ”, “ Палата №6 ”, “ Мрії ” та ін. – посилення уваги “ до правди життя ”, поглиблений психологічний аналіз, використання підтексту, ліризм ІІІ – “ розквіт таланту ” – до початку ХХ ст. – посилюється прагнення письменника з'ясувати причини недосконалості буття, пошук кращого життя, краси, щастя. ( “ Будинок з мезоніном ”, “Іонич”, “ Дама з собачкою ”, “ Людина у футлярі ”, “ Про кохання”, “ Чайка ”, “ Вишневий сад ” та інші)

Слайд 18

Особливості драматургії А.П.Чехова Немає традиційного протиставлення дійових осіб Перевага надається не зовнішнім, а внутрішнім конфліктам Основний сюжет становлять не зовнішні події, а типи душевних почуттів, порухи героїв (“ підтекстовий сюжет ”) Повсякденна дійсність зображується як трагедія буття. Драматизм прихований у психологічних колізіях героїв. Прихована позиція автора Модерністські прийоми письма (символічність, тонка іронія тощо)

Слайд 19

“ Вишневий сад ” – остання драма А.П.Чехова “ Ми розтринькали ту моральну енергію і силу, яку спадково отримали від предків… Ми так довго носилися з улюбленою нами хандрою і нудьгою. Що самі напустили туману на все довкола і, нарешті, перестали розуміти, за чим власне хандримо…” Стаття “ Досить ” з часопису “Русская речь”

Слайд 20

Головні герої комедії “ Вишневий сад ” Любов Андріївна Ранєвська

Слайд 21

Гаєв, брат Ранєвської Пан, який звик до неробства, Живе минулим, не може нездатний до праці, зрозуміти, що настали балакучий нові часи Лопахін Дуже енергійний, ділок, Стає рабом грошей, вміє робити гроші, розуміє безглуздість заповзятливий життя, коли неможливо жити так, як бажаєш, у злагоді з самим собою і світом; самотній. Петро Вічний студент, мріє про Телепень, не може нічого довести світле майбутнє краю Що символізує образ Фірса?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія