X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Андрухович Юрій Ігорович"

Завантажити презентацію

"Андрухович Юрій Ігорович"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Андрухович Юрій Ігорович

Слайд 2

Дата народження: 13 березня 1960  Місце народження: Станіслав Живе і працює в Івано-Франківську.  Рід дівяльності: поет; прозаїк; перекладач; есеїст; публіцист. Віце-призедент асоціації українських письменників.

Слайд 3

Навчався в спеціалізованій школі № 5 з поглибленним вивченням німецької мови. Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного Інституту у Львові (1982) та Вищі літературні курси при Літературному Інституті ім. М. Горького в Москві (1991). Працював газетярем, служив у війську, деякий час очолював відділ поезії Івано-Франківського часопису «Перевал» (1991–1995). Співредактор часопису текстів і візій «Четвер» (1991–1996).

Слайд 4

Юрій був лідером відомої поетичної групи Бу-Ба-Бу («Бурлеск-Балаган-Буфонада»), яка об'єднала авторів з Києва, Львова, Івано-Франківська. В ієрархії Бу-Ба-Бу займає посаду Патріарха, звідки й походить прізвисько «Патріарх української поезії». Один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом». Представники цього напрямку активно розробляють поетику «карнавального» листа.

Слайд 5

Слайд 6

Творчість «Небо і площі» (1985) «Середмістя» (1989) «Екзотичні птахи і рослини» (1991) «Екзотичні птахи і рослини з додатком „Індія“: Колекція віршів» (1997) «Пісні для мертвого півня»(2004) «Листи в Україну»(2013) Поетичні збірики Оповідання «Зліва, де серце» (1989) «Трициліндровий двигун любові» ( 2007) «Лексикон інтимних міст» (2011)

Слайд 7

Творчість «Дезорієнтація на місцевості» «Моя Європа» «Диявол ховається в сирі» Романи Збірки есеїв «Рекреації» «Московіада» «Перверзія» «Дванадцять обручів» «Таємниця. Замість роману»

Слайд 8

«Рекреації» — перший роман Юрія Андруховича. Опублікований у 1992 р. Оповідка про початок 90-х і такий собі український варіант бразильського карнавалу — Свято Веселого Духа, на яке потрапила компанія українських поетів. Роман «Рекреації» уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.

Слайд 9

Андрухович своїм твором прагнув змінити естетичну стратегію українського роману, звертаючись до мовлення, що охоплює різні пласти мови: тут відтворено живе мовлення людей кінця ХХ ст., народнорозмовну мовну стихію – від довоєнного галицького зразка до сучасного суржика, з використанням елементів жаргону. Автор з комічною метою зіштовхує різні мовленнєві потоки, що є засобом характеристики персонажів, створення двозначних ситуацій, ілюзій достовірності змальованого життя.

Слайд 10

Музика Вірші Юрія Андруховича були покладені на музику такими гуртами, як «Мертвий Півень», «Плач Єремії», «Sіґал Sпожив Sпілка», «Знову за старе», «Karbido» (Польща) тощо. З польським гуртом «Карбідо» Юрій Андрухович записав триптих мелодекламацій «Самогон. Цинамон. Абсент.» Дебютна платівка «Самогон» містила 9 треків, 8 з яких — твори Ю.Андруховича, а 9-й — українська народна пісня «Зелена ліщинонька». Платівка вийшла у польській та в українській версіях. Друга частина трилогії «Цинамон» уперше зазвучала в Дрогобичі в 2008 році . «Абсент» є заключною частиною проекту

Слайд 11

Кіно 1992 - режисер Андрій Дончик зняв за мотивами оповідань Юрія Андруховича кінофільм «Кисневий голод». 1994 - Андрухович стає сценаристом фільму «Амур і демон»

Слайд 12

Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою мовами й есперанто.

Слайд 13

«Світ цей занадто брутальний, аби можна було його змінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль». Ю. Андрухович

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія